آبشارهای آذربایجان

شگفت انگیزترین آبشارهای استان آذربایجان شرقی

کد مطلب : 49966تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
در اینجا شما عزیزان خوش ذوق را با شگفت انگیزترین آبشار های استان آذربایجان شرقی آشنا می کنیم تا با دیدن آن های در لیست مسافرتهای تفریحی خود قرار دهید.

 آبشارهای زیبای آذربایجان شرقی

کم کم که به تابستان نزدیک می شوم گشت و گذار و تجربه لذت های وصف نشدنی نیز شروع می شوند،اگر نمی دانید که در این فصل باید به کجاها سفر کنید تا بیشتر لذت ببرید،ما دو مورد از شگفت انگیزترین آبشارهای آذربایجان شرقی را برایتان معرفی می کنیم، پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

آبشار سرکند دیزج

آبشار سرکند دیزج نه چندان مرتفع در دهستان میشوی جنوبی در فاصله 2 کیلومتری روستای سرکند دیزج شبستر قرار دارد. آب این آبشار از طریق ارتفاعات میشو تامین می شود. این آبشار در فصول پربارش از آب بیشتری برخوردار است. مناظر اطراف آن با چشم انداز زیبا و بی نظیر از جاذبه های طبیعی استان است.

آبشارهای آذربایجان

آبشارهای دیدنی آذربایجان شرقی

آبشار آسیاب خرابه

آسیاب خرابه (خارابا دییرمان) یکی از زیباترین مناطق دیدنی آذربایجان شرقی است آبشار آسیاب خرابه به علت وجود ویرانه های یک آسیاب آبی به آسیاب خرابه معروف است. برای رسیدن به این مکان بسیار دل انگیز باید از جاده مرند-جلفا به هادی شهر (علمدارگرگر) وارد شد و با عبور از یک جاده اسفالته مناسب در نوار مرزی ایران و جمهوری آذربایجان و گذشتن از یک جاده فرعی، به دره ای باصفا رسید که محل آسیاب خرابه است. از تبریز تا جاده فرعی جلفا به علمدار 106 کیلومتر است. از علمدار تا آسیاب خرابه 27 کیلومتر راه اسفالت شده است.

آبشارهای آذربایجان

معروف ترین آبشارهای آذربایجان شرقی

این منطقه چشمه ای دارد که آب آن از کوه کیامکی تامین می شود. در مظهر چشمه، درختان انجیر روییده اند، آب پس از تبدیل به آبشاری بسیار زیبا، ته دره به یک رشته جویبار می پیوندد و به سوی شمال دره جریان می یابد. در سمت راست ته دره آبشارهای فراوانی به وجود آمده است. تمام سطح دیواره ها پوشیده از خزه و گیاهان آبزی است. صدها آبشار کوچک و بزرگ و صدای یکنواخت ریزش آب، چشم انداز بدیع و هوای خنک، از جاذبه های دلپذیر آن است.ارتفاع آبشار اصلی آسیاب خرابه حدود 10 متر و. مساحت محوطه آن 200 مترمربع است.

آبشار عیش آباد

آبشار عیش آباد حدود 15 متر است و در قسمت کوهستانی میشو غربی در جوار روستای عیش آباد بخش مرکزی شهرستان مرند واقع شده است. بخشی از جاده منتهی به آن اتومبیل رو و بقیه راه کوهستانی است. حدود 300 مترمربع وسعت دارد و در جوار کوه و دره منظره بدیعی از زیبایی طبیعت را به نمایش گذاشته است.

آبشارهای آذربایجان

زیباترین آبشارهای آذربایجان شرقی

شگفت انگیزترین آبشارهای استان آذربایجان شرقی

4.321
این مطلب مفید بود ؟183
برگرفته از تکناز - / ل
1 نظر به ثبت رسیده است
عادل1397-04-17
اگر راه را ادامه دهید به ابشار دوم میرسیدِکه حدودا 4 یا 5 متر ارتفاع دارد.اگرکنجکاو باشید و خطر پذیر .مسیر نسبتا سخت و دشواری از کنار ابشار دوم وجود دارد که شمارا به ابشارهای سوم و چهارم میرساند.بعد از ابشار چهارم ابشاری وجود ندارد و مسیر دره و اب را ادامه دهیم اخرش به چسمه میرسیم.بعد هم روستای دریان شبستر.
62
وبگردی