نمناک اخبارجامعه برند آبلیموهای غیر استاندارد معرفی شدند
آبلیموهای غیر استاندارد ، آبلیموی تقلبی
اسامی آبلیموهای غیر استاندارد که 15 برند میباشد از سوی رئیس سازمان ملی استاندارد اعلام شد.
تاریخ انتشار : 18 مهر 1394
بازدید : 5,702 نفر

اسامی آبلیموهای غیر استاندارد

نیره پیروزبخت در نشست خبری به مناسبت هفته جهانی استاندارد گفت:براساس مشاهده بازرسان استاندارد، آبلیموهای تولیدی با برندهای «هم نوش»، «رازقی»، «زیبنده»، «ترشمزه»، «سپنتا»، «بهینه نوش»، «هرمود»، «می گلی»، «خزر»، «ناجی»، «چینود»، «شط»، «حاسب»، «دست چین» و یک برند دیگر، غیراستاندار شناسایی شده اند.

وی با بیان این که تاکنون چهار بار استاندارد آبلیمو تغییر کرده و هربار سختگیرانه تر شده است، اظهار کرد:افرادی که می خواهند تخلف کنند پس از مدتی راه گریز از کنترل ها را پیدا می کنند و به همین دلیل ما مجبوریم که استاندارد ها را تغییر دهیم.

رییس سازمان ملی استاندارد با اشاره به طرح پژوهش اصالت سنجی مواد غذایی در این سازمان گفت:قصد داریم وارد روش های نوین اصالت سنجی شویم و دستگاه های مربوط به آن را پیدا کرده ایم که در این صورت دیگر امکان تخلف برای متخلفان ایجاد نمی شود.

پیروزبخت همچنین درباره اختلاف ایجاد شده بین سازمان ملی استاندارد و وزارت بهداشت درباره کیفیت آب آشامیدنی دماوند اظهار کرد:من نمی خواهم وارد درگیری شوم و تاکنون نیز هماهنگی هایی با وزارت بهداشت در این مورد داشته ایم اما به طور کلی وزارت بهداشت مسئول تغذیه بهداشتی مردم و سازمان استاندارد مسئول استاندارد های مرتبط با این مواد است.

وی افزود:به موجب قانون استاندارد و تکلیفی که مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی برعهده ما گذاشته اند، ناظر بر همه تولیدات داخلی هستیم؛ بنابراین وزارتخانه های اجرایی باید کار خود را انجام دهند و ما نیز نظارت کنیم؛ اگر مواردی از سوی وزارت بهداشت گفته شده نافی نظارت ما نیست.

برند آبلیموهای غیر استاندارد معرفی شدند

برند آبلیموهای غیر استاندارد معرفی شدند
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 35
برگرفته از ایسنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 35 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف