نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها آبگوشت مخصوص برای بازسازی غضروف +طرزتهیه
بازسازی غضروف ، تغذیه بازسازی غضروف
اهمیت ویژه بازسازی غضروف برای مبتلایان به پوکی استخوان و دردهای مفاصل را نمی توان نادیده گرفت،در منابع طب سنتی ایران آبگوشت مفید برای مبتلابان به پوکی استخوان و درد مفاصل آمده است.

بازسازی غضروف با تغذیه و پیشنهاد طب سنتی

به دلیل تغییراتی که در بدن مبتلایان به پوکس استخوان و دردهای مفاصل رخ می دهد برنامه غذایی آنها دچار تغییراتی می شود تا این مشکلات را تا حد امکان جبران کند .یکی از جنبه های تغذیه ی این دسته افراد ایجاد بستر مناسب برای بازسازی غضروف در بدن است .استاد دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران طرز تهیه آبگوشتی مفید برای مبتلایان به پوکی استخوان و درد مفاصل را تشریح کرد.

بازسازی غضروف

غذای مناسب برای بازسازی غضروف مبتلایان به پوکی استخوان

 

در آموزه های یکی از استاد دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران آمده است:در منابع طب سنتی ایران آبگوشت مفید برای مبتلابان به پوکی استخوان و درد مفاصل آمده است.

روش تهیه آبگوشت بازسازی غضروف برای بیماران مفاصل و پوکی استخوان

به گفته وی یک استکان نخود را شب تا صبح در آب جوش بخیسانید. روز بعد آب آن را بریزید و با گوشت ماهیچه گوسفند جوان، کمی نمک، یک عدد پیاز کوچک و یک عدد سیر به همراه 200 گرم کلم سنگ (قنبید) که به صورت نگینی خرد شده روی حرارت ملایم بگذارید تا به مدت 4 تا 6 ساعت اجزایش به طور کامل پخته و نرم شود.سپس محتویات آبگوشت را بکوبید و با نان سنگک برشته آن را میل کنید, ️لازم است به جای زردچوبه از زعفران استفاده شود.

دو ساعت بعد از صرف این آبگوشت لازم است، برای گرفتن نتیجه بهتر، یک مشت کشمش سبز آفتابی یا دویست گرم انگور بیدانه پوست نازک و شیرین میل شود. این آبگوشت برای التیام درد کمر و زانو و استحکام بخشی به استخوان مفاصل و کاهش ورم در دیافراگم و احشاء تأثیر بی بدیلی دارد.

اگر بیماران مبتلا، یک تا دو سال هفته ای 2 نوبت از این آبگوشت مصرف کنند استخوانها و غضروف های آنها به خوبی بازسازی می شود.

 

آبگوشت مخصوص برای بازسازی غضروف +طرزتهیه

آبگوشت مخصوص برای بازسازی غضروف +طرزتهیه
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13
برگرفته از تسنیم /ن
این مطلب مفید بود ؟ 11 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف