نمناک تکنولوژیاختراعات تبدیل ادرار به آب آشامیدنی! + تصاویر
تولید آب آشامیدنی ، تبدیل ادرار به آب
تعدادی از محققان دانشگاه بلژیک اقدام به تولید دستگاهی کرده اند که با انرژی خورشیدی است و ادرار را به آب آشامیدنی تبدیل میکند.
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1395

تولید آب آشامیدنی از ادرار

آب آشامیدنی آبی است که عوامل فیزیکی ، شیمیایی ، بیولوژیکی و رادیوئوکلوئیدی آن در حدی باشد که مصرف آن جهت آشامیدن ، عارضه سوئی در کوتاه مدت یا دراز مدت در انسان ایجاد نکند.

آب یک سرمایه ملی است. تا بیست سال پیش مهمترین سرمایه ملی کشورها ، انرژی بود اما در اینده ای نه چندان دور آب را با نفت معاوضه خواهند کرد.

 گروهی از دانشمندان دانشگاه بلژیک یک دستگاه خورشیدی را تولید کردند که می تواند ادرار را به آب آشامیدنی تبدیل کند.

آنها این فناوری را در جشنواره 10 روزه موسیقی و تئاتر در گنت بلژیک ارائه کرده و با موفقیت توانستند از ادرار شرکت کنندگان 1000 لیتر آب آشامیدنی تولید کنند!

تولید آب آشامیدنی

فرایند تولید آب آشامیدنی از ادرار


این دانشمندان این کار را از طریق تقطیر غشایی که 95 درصد از آمونیاک موجود در ادرار را از بین می برد انجام دادند. تقطیر غشایی یک فرآیند دمایی است که در آن جداسازی بر اساس تغییر فاز صورت می گیرد.

این مایع در یک مخزن بزرگ جمع آوری شده و در یک دیگ بخار خورشیدی گرم می شود. ادرار گرما دیده سپس از یک فیلتر غشایی عبور کرده و آب و همچنین مواد مغذی مانند نیتروژن و پتاسیم که برای ایجاد کود مفید هستند از آن جدا می شود.

تولید آب آشامیدنی

روش تبدیل ادرار به آب آشامیدنی

هدف فعلی این محققان نصب نسخه های بزرگتر از این دستگاه در فرودگاهها و سالن های ورزشی است .دانشمندان همچنین می خواهند با استفاده از این روش به جوامع روستایی که در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند برای تامین آب آشامیدنی کمک کنند.

تبدیل ادرار به آب آشامیدنی! + تصاویر

تبدیل ادرار به آب آشامیدنی! + تصاویر
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 8 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف