نمناک سرگرمیدیدنی ها آب خوردن این شهر صورتی شد! + عکس
آب ، آب شرب
اهالی یکی از شهرهای کوچک استان آلبرتای کشور کانادا، گزارش داده اند که آب آشامیدنی پس از بروز مشکل در واحد تصفیه به رنگ صورتی روشن درآمده است.

 آب شرب در کانادا صورتی شد!

در همه جای دنیا ماجراهای جالب و باور نکردنی رخ می دهند، اما موردی که در این مطلب به آن پرداخته ایم با تمام نمونه های قبلی متفاوت است.

از روز دوشنبه گذشته ساکنان شهر اونووی شاهد جاری شدن آب صورتی رنگ از لوله های آب خانه خود بودند و تعداد زیادی از آنها، از این بابت به مقامات شهری شکایت کردند.
دیل کراسنوو، شهردار اونووی در بیانیه ای گفت که خطری سلامت عموم را تهدید نمی کند، ولی شهرداری "می توانست در اطلاع رسانی درباره آنچه در حال رخ دادن بود، بهتر عمل کند."
در این بیانیه توضیح داده شده است که عوض شدن رنگ آب، نوعی تاثیر جانبی استفاده از پرمنگنات پتاسیم در فرایند تصفیه آب بوده است.

پرمنگنات پتاسیم از مواد شیمیایی معمول برای تصفیه آب است و اغلب برای حذف آهن و سولفید هیدروژن از آب به کار می رود. مسئولان شهر اونووی گفته اند که وقتی این ماده شیمیایی به یک مخزن ذخیره آب رسیده، در جریان فیلتر کردن آب، یکی از دریچه ها دچار مشکل شده است.
بعد از این اتفاق، "مخزن ذخیره آب زه کشی شد، ولی بخشی از ماده شیمیایی (پرمنگنات پتاسیم) وارد شبکه انتقال آب شد."

آب

در بیانیه شهرداری اونووی تاکید شده است که هیچ خطری ساکنان شهر را تهدید نمی کند.
طبق داده های سازمان بهداشت جهانی، پرمنگنات پتاسیم ممکن است باعث حساسیت پوستی شود، ولی تاکنون گزارشی درباره هر گونه عوارض جانبی مرتبط در شهر اونووی منتشر نشده است و بیشتر شکایت ها از این بود که مسئولان شهر درباره آنچه رخ داده، اطلاعی به ساکنان نداده اند.

آب خوردن این شهر صورتی شد! + عکس

آب خوردن این شهر صورتی شد! + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از آخرین خبر - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف