نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها آب ولرم بخوریم یا آب سرد؟
آب سرد ، مصرف بی رویه آب سرد
علت اصلی توصیه های پزشکان مبنی بر اجتناب از خوردن آب خیلی سرد را بروز بیماری های مختلف گوارشیست. همچنین چرب شدن کبد و شیوع این بیماری در نسل امروز در طب اسلامی و سنتی مربوط به مصرف بی رویه آب سرد است.
بازدید : 4,825 نفر

فواید خوردن آب ولرم به صورت ناشتا

یک متخصص تغذیه در پاسخ به پرسشی درباره فواید خوردن آب ولرم به صورت ناشتا اظهار داشت:خوردن آب ولرم در شروع روز می تواند به عنوان ترکیب مناسب و ملایمی روند فعالیت سیستم گوارشی را قبل از شروع کار تسریع بخشد.

این متخصص تغذیه با بیان اینکه نوشیدن آب ولرم به صورت ناشتا آغاز خوبی را برای بدن طی روز به ارمغان می آورد، افزود:همچنین انجام این کار به مدت طولانی و مستمر می تواند نتایج مثبت بیشتری برای بدن داشته باشد.

او با اشاره به اینکه بهتر است آب ولرم بدون هیچ نوع افزودنی در آغاز روز میل شود و راجع به کسانی که دچار کمبود وزن و بی اشتهایی هستند، به بسیج پزشکی گفت:بهتر است افراد 10 دقیقه بعد از نوشیدن آب ولرم شربت آبلیمو و عسل بخورند تا بتوانند به خوردن صبحانه که وعده اصلی است تمایل داشته باشند.

وی علت اصلی توصیه های پزشکان مبنی بر اجتناب از خوردن آب خیلی سرد را بروز بیماری های مختلف گوارشی دانست و تصریح کرد:همچنین چرب شدن کبد و شیوع این بیماری در نسل امروز در طب اسلامی و سنتی مربوط به مصرف بی رویه آب سرد است.

نوشیدن آب سرد

مصرف بی رویه آب سرد

وی عنوان کرد:سیستم گوارشی بدن دارای دمای خاصی است که با مصرف آب سرد دچار افت شدید دما شده و نخستین عارضه آن وقفه در جریان طبیعی سیستم گوارشی و اختلال در گردش خون است که در اصطلاح عامیانه می گوییم روند هضم دچار سکته شده است.

این متخصص تغذیه خاطرنشان کرد:خوردن آب ولرم در شروع روز می تواند به عنوان ترکیب مناسب و ملایمی روند فعالیت سیستم گوارشی را تسریع بخشد و آغاز خوبی را برای بدن طی روز به ارمغان آورد.

آب ، فواید و مضرات آب ولرم و آب خیلی سرد

آب ولرم بخوریم یا آب سرد؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 16
برگرفته از سلامت نیوز-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 16 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف