آب و هوای کشور

کاهش 10 درجه ای دما در شمال شرق کشور

تاریخ انتشار : 13 آبان 1398کد مطلب : 1255زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور آخرین وضعیت آب و هوای کشور را تشریح کرد.

آخرین وضعیت آب و هوای کشور

ایسنا: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش 10 درجه ای دمای هوا در شمال شرق کشور از بارش پراکنده باران در برخی نقاط خبر داد.

صادق ضیائیان اظهارکرد:براساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و خروجی مدل ها امروز (13 آبان) در برخی نقاط استان های گیلان، مازندران، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، تهران، البرز، قزوین، ارتفاعات سمنان و ارتفاعات کرمان بارش پراکنده باران ، گاهی رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات شمال شرق و ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف و در نیمه شمالی فارس، نیمه جنوبی خوزستان، شمال بوشهر، شمال خلیج فارس و برخی نقاط از کهگیلویه و بویر احمد رگبار باران ، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود. 

به گفته وی تا ظهر فردا (14 آبان) نیز در برخی نقاط سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کرمان و هرمزگان بارش پراکنده و خفیف باران خواهیم داشت. 

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که امروز کاهش محسوس دما بین 7 تا 10 درجه سانتیگراد در شمال شرق کشور پیش بینی می شود،اظهارکرد:طی امروز تا چهارشنبه (13 تا 15 آبان) در منطقه زابل در بعضی ساعات وزش باد شدید پیش بینی می شود. 

وی ادامه داد:طی روز پنجشنبه (16 آبان) نیز در برخی نقاط خوزستان و شمال خلیج فارس بارش پراکنده دور از انتظار نیست. 

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد:آسمان تهران فردا (14 آبان) کمی تا قسمتی ابری همراه با غبار صبحگاهی با حداقل دمای 8 و حداکثر دمای 18 درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (15 آبان) صاف، همراه با غبار صبحگاهی و در بعد از ظهر افزایش ابر با حداقل دمای 8 و حداکثر دمای 18 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

 انتهای پیام/م

آخرین وضعیت آب و هوای کشور و پیش بینی هواشناسی

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب :
وبگردی