آتش سوزی در تهران

آتش سوزی گسترده در جنوب و مرکز تهران

تاریخ انتشار : 24 اسفند 1393کد مطلب : 12849زمان مطالعه : 2 دقیقه
در دو آتش سوزی گسترده ای که شب گذشته در مرکز و جنوب تهران رخ داده است 11 نفر از میان شعبه های آتش نجات یافتند.

سیدجلال ملکی این باره گفت:نخستین حادثه آتش سوزی به آدرس عبدل آباد خیابان دولت خواه در ساعت 19:49 دیشب به سامانه 125 اطلاع داده شد که به دنبال آن ستاد فرماندهی عوامل 4 ایستگاه را به همراه تشک نجات، نردبام و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل اعزام کرد.

وی با بیان اینکه محل حادثه یک مجتمع مسکونی 9 طبقه بود، خاطرنشان کرد:حریق در یک واحد 50 متری در طبقه پنجم این ساختمان رخ داده و شدت آن به حدی بود که تمام این واحد کاملا شعله ور شده و شعله های آتش در حال سرایت به واحدهای مجاور و طبقات فوقانی بود.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به عملیات آتش نشانان برای نجات و اطفای حریق گفت:آتش نشانان با تقسیم شدن به دو گروه عملیات خود برای نجات ساکنان این مجتمع مسکونی و اطفای حریق را آغاز کردند که یک گروه از آتش نشانان با مراجعه به طبقات، هفت تن از ساکنان را که در میان دود و شعله های آتش محبوس شده بودند نجات دادند.
ملکی با بیان اینکه همچنین یک زن جوان باردار نیز توسط آتش نشانان نجات داده شده و به عوامل اورژانس تحویل داده شد، ادامه داد:گروه دیگر نیز اقدام به مهار و اطفای کامل حریق کردند.
به گفته وی، تا پیش از رسیدن آتش نشانان، شماری از ساکنان نیز از ساختمان خارج شده و یا به پشت بام رفته بودند و در مجموع آتش نشانان هشت نفر را در این حادثه نجات دادند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اضافه کرد:عوامل آتش نشانی پس از ایمن سازی محل در ساعت 22:18 به عملیات خود خاتمه دادند.
 
حریق گسترده در یوسف آباد
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران همچنین از وقوع حریق گسترده در ساختمان مملو از ضایعات در محله یوسف آباد تهران خبر داد و گفت:وقوع این حادثه در ساعت 21 به سامانه 125 اطلاع داده شد که به دنبال آن عوامل 4 ایستگاه به همراه خودروی تجهیزات تنفسی به محل حادثه واقع در یوسف آباد، خیابان مدیر اعزام شدند.
ملکی با اشاره به حضور آتش نشانان در محل اظهار کرد:محل حادثه یک ساختمان سه طبقه بود که تمامی طبقات آن مملو از اجناس و ضایعات دسته دوم به ویژه اجناسی از جنس چوب بود.
وی با بیان اینکه طبقه دوم این ساختمان کاملا شعله ور شده و شعله های این آتش به بخش هایی از طبقه سوم سرایت کرده و در حال پیشروی بود، گفت:آتش نشانان بلافاصله وارد عمل شده و همزمان با نجات سه تن از افراد محبوس شامل یک زن و دو مرد، شعله های آتش در این ساختمان را نیز مهار و دقایقی بعد به طور کامل اطفا کردند.
به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران آتش نشانان در ساعت 22:50 به عملیات خود خاتمه دادند.
ملکی اضافه کرد:علت هر دو حادثه از سوی آتش نشانان در دست بررسی است.
 

آتش سوزی گسترده در جنوب و مرکز تهران

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
برگرفته از ایسنا - /م
برچسب :
نظرات
وبگردی