نمناک اخبارحوادث آتش سوزی مرگبار در مجیدیه تهران
آتش سوزی ، آتش سوزی مجیدیه
آتش سوزی خودروها در خیابان مجیدیه و در داخل پارکینگ مجتمع مسکونی منجر به فوت یک کودک و دو نفر دیگر شد. در این حادثه 50 نفر که در خطر بودند نجات پیدا کردند.
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1393
بازدید : 6,208 نفر
در پارکینگ ساختمانی شش طبقه در کوی مجیدیه شمالی با آتش سوزی خودروها،سه نفر کشته و دهها نفر گرفتار دود و حرارت شدند.در این مجتمع مسکونی 24 واحدی در خیابان مجیدیه تهران یک کودک 4 ساله، یک خانم 62 ساله و یک جوان 28 ساله جان خود را از دست دادند.
ماموران آتش نشانی 4 ایستگاه در این آتش سوزی جان بیش از 50 کودک و مرد و زن را از وضعیت ناامن و خطرناک نجات دادند.
در پی وقوع این حادثه، شاهدان با سامانه 125 آتش نشانی تماس گرفته و درخواست کمک فوری کردند که بی درنگ ستاد فرماندهی آتش نشانی ایستگاههای 23، 75، 71، نجات 12 و نیز دو نردبان ئیدرولیکی، تشک نجات و خودرو حامل دستگاه های تنفسی را ساعت 22:24 دقیقه جمعه شب به سوی محل آتش سوزی واقع در خیابان استاد حسن بنا (مجیدیه شمالی)، کوچه ابوالحسنی روانه کرد.
 
 
آتش سوزی در خیابان مجیدیه
 
مهدی داوری، معاون عملیات سازمان آتش نشانی تهران در این خصوص گفت:محل آتش سوزی یک مجتمع مسکونی 6 طبقه 24 واحدی بود که در طبقه منفی یک پارکینگ دو خودرو و یک موتورسیکلت طعمه آتش شد و شعله ها در حال سرایت به دیگر خودرو ها بود.
او با اشاره به نفوذ دود و آتش به طبقات ساختمان از طریق راه پله ساختمان توضیح داد:بر اثر شدت حرارت تمام درهای واحد های مسکونی کاملا سوخته و دیوارها و سنگ نما های راه پله تخریب شده بود.
داوری گفت:درپی این حادثه تمامی ساکنان این ساختمان در وضعیت نا ایمن و نامناسب در طبقات و واحد های خود گرفتار شدند به طوری که تعدادی از آنان در تراس ها و بالکن ها و کنار پنجره های واحد های مسکونی خود پناه برده و تقاضای کمک می کردند و حتی بعضی از ساکنان به خاطر ترس از دود و آتش می خواستند خودشان را از بالکن ها و پنجره ها به پایین ساختمان پرت کنند.
معاون عملیات آتش نشانی در مورد نحوه عملیات آتش نشانی برای خاموش کردن آتش و نجات افراد ادامه داد:نیروهای آتش نشانی به سرعت عملیات خود را شروع کردند، گروهی از آنان با بستن دستگاه تنفسی به کانون آتش در پارکینگ خودروها در طبقه منفی یک ساختمان که مملو از دود و آتش بود، رفتند و آتش سوزی را که درحال سرایت به سایر خودروها بود مهار و خاموش کردند.
او گفت:همزمان گروه های دیگر آتش نشانان به کمک افراد گرفتار در ساختمان رفته و از طریق نردبان های ئیدرولیکی، دستی و همچنین راه پله ساختمان موفق شدند بیش از 50 نفر از ساکنان را از طبقات، بالکن ها و پنجره های این ساختمان به سلامت خارج کرده و به محل امن منتقل کنند.
داوری گفت:آتش نشانان همچنین در حین عملیات جستجو در طبقات ساختمان با پیکرهای یک زن 62 ساله و پسربچه 4 ساله ای روبرو شدند که در راه پله افتاده بودند، نیروها بلافاصله هر دو را از محل خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس دادند که آنان پس از معاینات اولیه متأسفانه فوت هر دو نفر را تایید کردند.
معاون عملیات سازمان آتش نشانی تهران خاطرنشان کرد:در ادامه جستجو یک مرد جوان 28 ساله را که در کابین آسانسور افتاده بود پیدا کردند که ظاهرا وی قصد داشت برای فرار از دود و آتش از طریق آسانسور از ساختمان خارج شود که به علت قطع برق و متوقف شدن کابین، وی در داخل آسانسور بدام افتاد و بر اثر دود گرفتگی جان خود را از دست داد.
مهدی داوری زمان پایان عملیات آتش نشانان در این حادثه را ساعت 02:12 دقیقه بامداد اعلام کرد و گفت:علت بروز این آتش سوزی هم اکنون توسط کارشناسان آتش نشانی درحال بررسی است.
 او به شهروندان توصیه کرد که به هنگام وقوع آتش سوزی به هیچ وجه در راه پله ها پناه نگیرند و از آسانسورها استفاده نکنند و سریعا با سامانه 125 آتش نشانی تماس بگیرند.

آتش سوزی مرگبار در مجیدیه تهران

آتش سوزی مرگبار در مجیدیه تهران
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 19
برگرفته از آنا-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 18 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف