نمناک اخبارجامعه عاملان آتش سوزی پلاسکو اعتراف کردند
پلاسکو ، حادثه پلاسکو
پس از گذشت حدود 54 روز مقصران وقوع حریق غیرعمدی پلاسکو به نحوه شروع آتش سوزی اعتراف کردند.
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1395
بازدید : 27,258 نفر

عاملان حادثه آتش سوزی پلاسکو

قاضی محمد شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران بزرگ با اعلام این مطلب افزود:از صبح روز 30 دی ماه و همزمان با وقوع آتش سوزی در ساختمان پلاسکو پرونده بررسی این حادثه در دادسرای جنایی تهران مفتوح شد.

وی افزود:پس از تحقیقات نهایی مشخص شد آتش سوزی از فروشگاه تولید پوشاک «نسترن» واقع در طبقه دهم ساختمان پلاسکو آغاز شده است.

وی تصریح کرد:در همان زمان، مالک و 2 کارگر وی شناسایی شدند و مشخص شد که این 2 کارگر در این مغازه مشغول به فعالیت بوده اند.

شهریاری گفت:از آنجا که در آن زمان مسئولیت آواربرداری اهمیت بیشتری داشت، تلاش شد وظیفه امدادرسانی به درستی انجام شود اما با پایان آواربرداری این افراد بازداشت شدند و از آنها تحقیقات مبسوطی آغاز شد.

وی گفت:این افراد در ابتدا هرگونه دخل و تصرف در وقوع آتش سوزی را انکار می کردند و مدعی بودند که از ساعت 6 صبح در مغازه شان حضور داشتند.

وی گفت:از آنها سئوال پرسیدیم که از آنجا که در ساعت 8:30 دقیقه سیستم گرمایشی ساختمان فعال می شده است در این 2.5 ساعت چگونه خود را گرم کردند که پاسخ دادند یک گاز پیک نیک داشتیم اما از آن استفاده نمی کردیم.

شهریاری گفت:سرانجام این افراد در یکی دو روز گذشته اعتراف کردند که از مهتابی داخل سقف یک سیم روکار با متراژ حدود 10 تا 15 متر کشیده و آن را ابتدا به یک یخچال وصل کرده و برخی روزها هم با اتصال به یک هیتر برقی خود را گرم می کردند. 

آتش سوزی پلاسکو

آتش سوزی ساختمان پلاسکو

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران گفت:سرانجام سیم ها به دلیل بار الکتریکی زیاد آتش می گیرد و به دلیل وجود حجم زیادی از پارچه و لباس، آتش سوزی شروع می شود.

وی افزود:این 2 کارگر از کسانی که در طبقه هشتم مشغول مراسم زیارت عاشورا بودند می خواهند که به آنها کمک کنند اما به دلیل حجم بالای آتش سوزی، این افراد موفق به اقدام مربوطه نمی شوند و نهایتاً آن حادثه عظیم رخ داد.

شهریاری گفت:به این ترتیب، فرضیه عمدی بودن حادثه از بین رفته اما میزان قصور و تقصیر سایر عوامل دخیل در این حادثه در دست بررسی است.

شهریاری گفت:در این حادثه در مجموع 16 نفر از آتش نشانان شهید شدند و 6 نفر از پرسنل پلاسکو هم فوت کردند.

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران گفت:به طور قطع وقوع حادثه ریزش آوار و همچنین آن حجم گسترده از آتش، یکسری عواملی داشته که کارگروه کارشناسی حادثه در حال بررسی سایر ابعاد این حادثه است.

شهریاری گفت:آن چیزی که تا امروز مشخص شده است این است که علت وقوع این حریق غیرعمدی مشخص شده و معلوم شده است که این کارگران از هیتر برقی استفاده کرده اند.

اعترافات عاملان حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو

عاملان آتش سوزی پلاسکو اعتراف کردند
:
امتیاز : 3.4 تعداد رای : 106
برگرفته از فارس - /م
این مطلب مفید بود ؟ 72 34
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف