نمناک اخباراقتصاد ماجرای آجیل وایتکسی چیست؟
آجیل ، خشکبار
رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار در خصوص شایعه منتشر شده درباره رقیق کردن آجیل های کهنه و قدیمی برای فروش دوباره را تکذیب کرد.
تاریخ انتشار : 6 خرداد 1397

شایعه استفاده از وایتکس برای رقیق شدن آجیل های کهنه

خبرگزاری ایسنا: رئیس اتحادیه فروشندگان خشکبار و آجیل شایعه استفاده از وایتکس رقیق شده در آجیل های کهنه و قدیمی برای فروش دوباره و عرضه به بازار را تکذیب کرد.

اخیرا مباحثی مبنی بر اینکه "فروشندگان آجیل و خشکبار به سبب آنکه محصول سال های قبل روی دستشان باقی مانده و به دلیل خشک شدن قابل عرضه نیست، آن را با وایتکس رقیق شده و آب مخلوط می کنند تا پس از خشک شدن رطوبتی را به آجیل های کهنه خود برگردانند"، مطرح شده که مصطفی احمدی در این زمینه گفت:به شدت این موضوع را تکذیب می کنم، چرا که به هیچ وجه امکان آن از نظر فنی وجود ندارد و اگر آجیل و خشکباری که فرآوری شده باشد رطوبت داده شود، به طور کلی از بین می رود و اساسا امکان چنین کاری وجود ندارد.

وی افزود:آجیل و خشکبار خام و فرآوری نشده تا دو سال قابلیت نگهداری دارد اما اگر این محصولات فرآوری شود، حداکثر مدت نگهداری آن شش ماه خواهد بود.

آجیلی رو دست مان نمانده که دوباره فرآوری کنیم

رئیس اتحادیه فروشندگان خشکبار و آجیل تصریح کرد:هیچ یک از فروشندگان آجیل چنین کاری با محصول خود نمی کنند، چراکه اگر ذره ای امکان فروش آجیل و خشکبار کهنه سال قبل به وانت بارها و با یک سوم قیمت وجود داشته باشد، در صورت رطوبت دیدن هیچ کاری دیگر با آن نمی شود کرد و به ضایعات زباله تبدیل می شود.

به گفته احمدی، مردم نباید به چنین شایعاتی به راحتی توجه کنند و بر طبق آن تصمیم گیری کنند، چراکه نه تنها امکان انجام چنین کاری وجود ندارد بلکه طی دو سال گذشته بازار آجیل و خشکبار به حدی پر رونق و مشتری بوده است که هیچ محصولی از سال پیش باقی نمانده و هم اکنون هیچ موجودی از پارسال نداریم.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت جهاد کشاورزی، طی 12 ماهه سال گذشته 130 هزار 188 تن پسته به ارزش یک میلیارد و 175 میلیون و 44 هزار دلار به کشورهای مختلف صادر شده است که نسبت به سال قبل با کاهش 5.26 درصد از نظر وزنی و 7.56 درصد از نظر ارزشی مواجه شده است.

انتهای پیام/م

ماجرای آجیل وایتکسی چیست؟

ماجرای آجیل وایتکسی چیست؟
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف