نمناک ورزشفوتبال آخرین فرصت برای علیرضا منصوریان
علیرضا منصوریان ، تمرین استقلال
با توجه به پایان نیم فصل سرنوشت علیرضا منصوریان سرمربی استقلال بعد از بازی حساس با سپاهان تعیین میشود.
تاریخ انتشار : 2 دی 1395

بازی با سپاهان آخرین فرصت علیرضا منصوریان

سرنوشت منصوریان در استقلال در کنار نتیجه دیدار با سپاهان، به انتخاب هیات مدیره و حتی مدیرعامل جدید بستگی دارد.

برگزاری مجمع باشگاه استقلال در هفته آینده اتفاقی است که نقش پررنگی در آینده علیرضا منصوریان خواهد داشت. مجمع باشگاه استقلال با حضور وزیر ورزش و جوانان، دکتر سلطانی فر برای تصمیم گیری درباره وضعیت هیات مدیره، مدیرعامل و شرایط کلی باشگاه استقلال هفته آینده تشکیل خواهد شد

علیرضا منصوریان

علیرضا منصوریان سرمربی استقلال

چند ساعت بعد از شکست، علیرضا منصوریان با چهره ای گرفته و ابروهایی گره کرده در تمرین استقلال حاضر شد و بعداز گپ و گفت با 2 بازیکن مهم، تیم جمع را ترک کرد بدون اینکه مثل همیشه با انرژی و لبخند تیم را تمرین بدهد.

برای منصوریان حالا اوضاع متفاوت تر از همیشه است. بعد از فصلی که با امیدواری های بسیار و جذب بازیکنان مطرح آغاز شد، سرمربی استقلال حالا با فشاری عجیب و باورنکردنی از جبهه مقابل روبه رو است. درست 90 دقیقه تا پایان نیم فصل مانده و در شرایطی که فقط 15 دقیقه مقاومت ادامه حضور او در استقلال را تضمین می کرد حالا ممکن است سیل انتقادات و نتایج پایین تر از سطح انتظار او را با خود ببرد.


منصوریان سرمربیگری خود را از تیم پاس همدان آغاز کرد. سال ها پیش زمانی که شکست ذوب آهن در اهواز قهرمانی استقلال قلعه نویی در مشهد را تضمین می کرد، منصوریان که به همدان رفته بود با فریادهای بلند، قهرمانی تیمی را که در ابتدای فصل از آن جدا شده بود جشن می گرفت و البته مشخص بود که در فصل آینده هدایت پاس را برعهده خواهد گرفت. تیمی که با حضور منصور پورحیدری و کاظم اولیایی حیاط خلوت آبی ها در لیگ بود.

منصوریان اما فقط 10 هفته در پاس دوام آورد. او بعد از مسابقه ای جنجالی که اشتباهات داوری بر آن سایه افکنده بود مغلوب سپاهان قدرتمند قلعه نویی و سپس راه آهن شد و اولین شغل مربیگری خود را ناکام تمام کرد، در حالی که آن روز مهدی رحمتی دروازه بان سپاهان بود و خسرو حیدری و امید ابراهیمی دو بازیکن مهم تیمی بودند که سند اخراج منصوریان را امضا کرد. جالب است که بعد از گذشت 7، 8 سال امروز داستان با همان نقش ها پیش می رود. امروز منصوریان گفت و گویی طولانی با خسرو حیدری و امید ابراهیمی داشت و برخلاف انتظار تصاویر بیرون آمده از تمرین نشان می دهند که هیچ صحبتی بین وی و کاپیتان تیمش اتفاق نیفتاده است. در این اثنا، منصوریان باید تیم خود را دوباره آماده بازی با سپاهان کند. تیمی که سال هاست امیر قلعه نویی را کنار خود ندارد و یکی از هم نسل های علی منصور هدایت آن را برعهده گرفته؛ عبدالله ویسی که او هم مدتی پیش در خطر اخراج بود اما با 3 پیروزی جای پای خود را در اصفهان سفت کرد.

علیرضا منصوریان

سرنوشت علیرضا منصوریان در استقلال

منصوریان امسال در شرایطی هدایت استقلال را پذیرفته که سابقه ای طولانی در این باشگاه دارد، او مثل منصور پورحیدری، امیر قلعه نویی، صمد مرفاوی، پرویز مظلومی و ناصر حجازی یکی از گزینه های قابل انتظار حضور در پست سرمربیگری استقلال بوده است. یکی از آبی هایی که بازوبند، مشروعیت و محبوبیت را با هم داشته است. آنها در 4 دهه گذشته اغلب هدایت استقلال را برعهده داشته و جام ها نیز با حضور آنها به دست آمده است؛ لابد منصوریان هم با همین ذهنیت به استقلال آمد اما همانطور که خودش می گوید اوضاع طوری شده که او هرگز تصورش را نمی کرد. حالا گزینه ذهنی مربی استقلالی در ذهن هواداران رنگ می بازد و خیلی ها فکر می کنند که شاید مثل پرسپولیس باید فردی خارج از این جمع هدایت آبی ها برعهده بگیرد. البته برای منصوریان هنوز یک شانس 90 دقیقه ای برای بازگرداندن ورق وجود دارد؛ همان بازی حساس با سپاهان در نقش جهان.
او که در دیدار مقابل نفت تیمش را با همان اشکالات همیشگی این فصل به زمین فرستاده بود شاید بتواند در آخرین بازی نیم فصل چیزی فراتر از انتظار همه ما به نمایش بگذارد. چیزی که با گذشت 14 بازی تنها در لحظاتی به نمایش درآمده و آنقدر ناکافی بوده که تصمیم احتمالی مدیران برعلیه او چندان هم غیرطبیعی به نظر نمی آید.

این ادعا که سرنوشت استقلال در این فصل در مسابقه بعدی مقابل سپاهان رقم خواهد خورد گزافه نیست. مدیران و هواداران روز یکشنبه کمی قبل از ساعت چهار و نیم بعدازظهر باید به نتیجه نهایی درباره سرمربی فعلی یا آینده تیم رسیده باشند. اینکه منصوریان به نیم فصل دوم برسد یا نه.

آخرین فرصت برای علیرضا منصوریان

آخرین فرصت برای علیرضا منصوریان
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ورزش سه -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف