نمناک اخباراقتصاد آخرین وضعیت کارت سوخت هوشمند CNG
مصطفی کشکولی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ضمن تشریح آخرین وضعیت راه اندازی سامانه هوشمند و عرضه کارتی CNG از نصب زودهنگام سامانه در جایگاههای عرضه گاز سی ان جی خبر داد.
تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1392

'مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اعلام اینکه در دو سال گذشته اجرای پایلوت و آزمایشی این پروژه انجام شده است، تصریح کرد:در اجرای آزمایشی یکسری مشکلات اجرایی وجود دارد.
این مقام مسئول با یادآوری اینکه هم اکنون بررسی و رفع نقاط ضعف و مشکلات اجرایی این طرح در حال انجام است، اظهار داشت:با به پایان رسیدن مراحل آزمایشی، به زودی نصب سامانه هوشمند در جایگاه های CNG کشور آغاز خواهد شد.
در همین حال، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی جزئیاتی درباره برنامه زمان بندی اجرای این طرح اعلام نکرد.
اردشیر دادرس رئیس هیات مدیره انجمن صنفی سی.ان.جی هم اخیرا ارائه پیشنهادی به دولت خواستار عرضه 2 نرخی CNG شده است.
از سوی دیگر، شهرام رضائی درباره آخرین تصمیم گیری های انجام شده برای توزیع کارت هوشمند انرژی، گفت:هم اکنون مراحل طراحی، نصب و راه اندازی سامانه هوشمند سوخت در جایگاه های LPG به پایان رسیده است.
معاون فنی سامانه هوشمند سوخت در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با یادآوری اینکه پس از جایگاه های LPG در جایگاه های CNG هم نصب و راه اندازی سامانه هوشمند در اولویت اجرا قرار گرفته است، تصریح کرد:بر این اساس هم اکنون آخرین مطالعات فنی راه اندازی سامانه هوشمند CNG مراحل پایانی خود را پشت سر می گذارد.
این مقام مسئول با بیان اینکه با راه اندازی این سامانه جدید عملا زمینه توزیع کارت های هوشمند انرژی در سطح کشور فراهم می شود، اظهار کرد:از این رو با یک کارت هوشمند می توان به طور همزمان CNG، بنزین و حتی گازوئیل در جایگاه های سوخت خریداری کرد.
وی با بیان اینکه اجرای این طرح در حوزه CNG، علاوه بر تحقق برنامه های نظارت بر مصرف انرژی در کشور، مزیت های متعددی به همراه دارد، اظهارداشت:شناسایی خودروهای بنزین سوزی که در کارگاه های غیرمجاز به صورت غیراستاندارد دوگانه سوز شده اند از مهم ترین مزیت های این طرح است.
وی همچنین از پیش بینی امکان پرداخت الکترونیک هزینه CNG با اجرای این طرح خبر داد و خاطرنشان کرد:در این صورت، شرکت گاز نیز از امکان مناسبی برای ثبت و کنترل میزان گازبهای اختصاصی به صورت روزانه در جایگاه های CNG و تسویه حساب دقیق با جایگاه داران و رفع برخی مشکلات و تنگناهای موجود در این بخش در شرایط فعلی برخوردار خواهد شد."

سوخت گاز طبیعی سی ان جی به عنوان یکی از سوخت های پاک و همچنین جایگزین مناسب برای سوخت های فسیلی مانند بنزین برای استفاده در خودروها کاربرد دارد.

آخرین وضعیت کارت سوخت هوشمند CNG

آخرین وضعیت کارت سوخت هوشمند CNG
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
برگرفته از mehrnews.com
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف