آداب معاشرت
آداب معاشرت را نمی توان به کسی تحمیل کرد، اما می توان با آموزش دادن به کودک به یک روش زندگی تبدیل کرد.

چگونه به کودکان آداب معاشرت بیاموزیم

فرزندان ما سرمایه های آینده جامعه، کشور، والدین و سرپرستان نسل های آینده هستند. باید در پرورش آنها نهایت دقت، حوصله و آگاهی را به کار برد.والدین موظف هستند به فرزندان خود آداب معاشرت بیاموزند و مواردی را که در ارتباط با دیگران باید رعایت کنند، یاد دهند تا فرزندان مودبی در آینده داشته باشند در این مطلب کمی در باره آموزش آداب معاشرت به کودکان صحبت می کنیم لطفا این مقاله را مطالعه فرمایید.

آموزش آداب معاشرت به کودکان

والدین باید راهنمایی اجتماعی و رفتاری کودکشان باشند و در کنار آنها وقت بگذارند و اهمیت دهند.
یک روانشناس، اظهار داشت:والدین، از سنین کم، سلام و خداحافظی کردن را به کودکان آموزش دهند و به صورت عملی، کمک به دیگران، عذر خواهی کردن، احترام به بزرگترها، گذشت و فداکاری را با رفتار مناسب به فرزندانشان در موقعیت مختلف بیاموزند.

وی افزود:والدین باید رفتارهای قابل قبول کودکشان را تشویق و تحسین کنند و در راه تعلیم این آداب صبور باشند زیرا راه نسبتا زمان بری را پیش روی دارند.

آداب و معاشرت را نمی توان به کسی تحمیل کرد، اما می توان با آموزش دادن به کودک به یک روش زندگی تبدیل کرد.

آداب معاشرت

اهمیت آموزش آداب معاشرت به کودکان

این روانشناس در پایان گفت:والدین در هنگام صحبت کردن، خوب حرف بزنند و از لغات عامیانه کمتری استفاده کنند تا الگوی مناسبی برای کودکان باشند.

به فرزندتان یاد بدهید:
• وقتی کسی چیزی به او می دهد، حتما تشکر کند.
• حتما درخواست هایش را با کلمه «لطفا» شروع کند.
• هرگز به لوازم و اشیای میزبان دست نزد و فقط باید آن ها را نگاه کند.
• زمانی که به جایی، به خصوص یک فروشگاه وارد می شود، به جای اینکه در را پشت سرش ببندد، آن را برای دیگران باز نگه دارد تا آن ها هم بتوانند وارد شوند. می توانید خودتان این کار را انجام دهید تا او ببیند و یاد بگیرد.
• وقتی می خواهد به ساختمان یا آسانسور و مترو وارد شود، صبر کند تا اول کسانی که می خواهند خارج شوند، از در عبور کنند.
• به دیگران، به خصوص کسانی که با بقیه متفاوتند، خیره نشود و بداند که این کار دور از ادب است.
• به تفاوت در سبک زندگی افراد احترام بگذارد. حتما به او بگویید این تفاوت ها نشانه درست یا غلط بودن شیوه زندگی دیگران نیست.
• با دیگران مهربان بوده و نسبت به نیازهای آن ها حساس باشد؛ مثلا به عیادت دوست بیمارش برود یا وقتی دوستش زمین می خورد، دست او را بگیرد و یا در زمان بردن وسایل سنگین به دیگران کمک کند.

آداب معاشرت صحیح را به فرزندمان بیاموزیم

54
این مطلب مفید بود ؟40
وبگردی