نمناک بهداشت و سلامتتغذیه آدامس بجوید تا لاغر شوید !
آدامس ، آدامس جویدن
مهم ترین تاثیر آدامس در لاغر شدن افراد این است که آدامس از ریزه خواری افراد جلوگیری می کند.

تاثیر جویدن آدامس در لاغری

جویدن آدامس از جهاتی برای شما مفید است، آدامس می تواند تنفس شما را تازه کند، و به شما جهت غلبه بر اشتیاق به مصرف مواد غذایی پر انرژی مانند انواع اسنک ها و سیگار نیز کمک نماید و همچنین حافظه ی شما را تقویت می کند و حتی به کاهش وزن تان کمک نماید.

برخی مطالعات نشان داده اند که جویدن آدامس می تواند به کنترل تمایلات غذایی، مدیریت گرسنگی و تقویت کاهش وزن کمک کند. مصرف چند تکه آدامس در طی روز موجب لاغر شدن می گردد. مطالعات نشان داده اند که جویدن آدامس می توانند به شما در کاهش کالری دریافتی تان کمک نماید.

به عنوان یک اصل باید بپذیریم که مسلما جویدن آدامس منجر به کاهش وزن آشکار در شما نخواهد شد، مگر این که همچنین از رژیم غذایی کم کالری پیروی نمایید و فعالیت بدنی منظم داشته باشید.

اگر به مصرف آدامس در طی روز عادت دارید، باید بدانید که آدامس های عاری از قند بهترین گزینه هستند.

یک متخصص تغذیه با بیان اینکه آدامس جویدن در لاغری موثر است، گفت:مهم ترین تاثیر آدامس در لاغر شدن افراد این است که آدامس از ریزه خواری افراد جلوگیری می کند.

آدامس

جویدن آدامس به کاهش ریزه خواری ها کمک میکند


وی تصریح کرد:به طور معمول افراد زمانی که مشغول جویدن آدامس هستند، نمی توانند چیز دیگری بخورند و به همین علت جویدن آدامس از زیاد خوردن و ریزه خواری پیشگیری می کند و از این طریق به لاغر شدن افراد کمک می کند.

ایشان با بیان اینکه برخی آدامس ها شیرین و برخی دیگر فاقد شکر هستند، گفت:شکر موجود در یک آدامس یک یا دو گرمی آنقدر زیاد نیست که بتواند تاثیری در افزایش وزن افراد داشته باشد، اما توصیه ما این است که افراد ترجیحا از آدامس های بدون شکر و مواد انرژی زا استفاده کنند.

این متخصص تغذیه با بیان اینکه جویدن آدامس تا حدی نفخ آور است، گفت:به هنگام جویدن آدامس به طور معمول مقداری هوا هم همراه آن بلعیده می شود.

وی تصریح کرد:در نفخ آور بودن آدامس، تند جویدن، مقدار هوای بلعیده شده و مقدار بزاق موثر است و چنانچه آدامس خوب جویده شود نفخ آور بودن آن تا حد زیادی کاهش می یابد.

ایشان با بیان اینکه در بیشتر افراد به دلیل درست جویدن، آدامس نفخ چندانی ایجاد نمی کند، گفت:برخی آدامس ها هم هستند مانند آدامس نعنا که حتی خاصیت ضد نفخ دارند.

این متخصص تغذیه با بیان اینکه بلع آدامس مشکلی برای دستگاه گوارش ایجاد نمی کند، اظهار کرد:اما توصیه می شود که از بلع آدامس خودداری شود، زیرا قابلیت هضم و جذب در دستگاه گوارش را ندارد.

وی خاطرنشان کرد:آدامس از مواد اولیه الاستیسیته که طبیعی یا مصنوعی هستند، ساخته شده که عمده آن از صمغ های طبیعی گیاهان تهیه شده است و قابلیت هضم و جذب در دستگاه گوارش را ندارد.

آدامس بجوید تا لاغر شوید !

آدامس بجوید تا لاغر شوید !
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 8
برگرفته از سلامت نیوز / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 8 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف