نمناک اخباراقتصاد آدامس خروس نشان چینی از کجا آمد؟
آدامس خروس نشان ، فروش آدامس خروس نشان
آدامس خروس نشان برای همه یک حس نوستالژی و خاطره انگیزی دارد که این روزها غیر مجاز و تقلبی آن از کشورهای دیگر وارد میشود.
تاریخ انتشار : 26 خرداد 1395

ادامس خروس نشان Made in china

معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو، در واکنش به فروش آدامس «خروس نشان» چینی، توضیحاتی ارائه داد.

آدامس خروس نشان

 آدامس خروس نشان چینی!او میگوید:این نشان تجاری قدیمی آدامس که صحبت آن در فضای مجازی وجود دارد سالهاست که دیگر در کشور تولید نمی شود و احتمال اینکه برخی منفعت جویان با سوءاستفاده از گرایش جامعه به حال و هوای «نوستالژیک» بخواهند این محصول را بدون ضوابط سازمان غذا و دارو، تولید و به فروش برسانند بعید نیست.


وی ادامه داد:اما آنچه مسلم است اینکه این آدامس به هیچ وجه به صورت رسمی وارد نشده و در صحت و سلامت بهداشتی آن تشکیک جدی وجود دارد.

او با بیان اینکه تولید این محصول بدون مجوز از دو حال خارج نیست، افزود:یا این محصول به صورت غیر مجاز و تقلبی ولی با عنوان ساخت چین در کشور تولید شده است و یا اینکه به صورت قاچاق از کشورهای دیگر وارد کشور گردیده است.

وی تصریح کرد:با توجه به اینکه بر تمام تولیدات و واردات فرآورده های دارای مجوز کامل نظارت ویژه وجود دارد بجاست که مصرف کنندگان این فرآورده و عموما فرآورده های غذایی، هنگام خرید محصولات مورد نظر خود به شماره پروانه بهداشتی و نشان سازمان غذا و دارو که بر روی بسته بندی ها درج می گردد، توجه نمایند.

 

وجود آدامس های قاچاق در بازار

معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و دارو، امکان وجود آدامس های قاچاق در بازار را غیر ممکن ندانست و با تاکید بر اینکه محصولات تایید شده از سوی سازمان غذا و دارو در صورت وجود کوچکترین مشکلی، قابل پیگیری هستند، از عموم مردم خواست در صورت مشاهده محصولاتی مغایر با ضوابط موضوع را به روابط عمومی سازمان غذا و دارو یا معاونت های غذا و داروی سراسر کشور اطلاع دهند.

او در پایان خاطر نشان کرد:برای مقابله با فرآورده های قاچاق نیاز به تعامل دستگاه های انتظامی، بهداشت محیط و سازمان غذا و دارو است. زیرا مرزهای آبی و خاکی ایران بسیار گسترده است و با توجه اختیارات محدود، ارگان ها و سازمان ها به تنهایی نمی تواند از پس این معضل برآیند.

آدامس خروس نشان چینی از کجا آمد؟

آدامس خروس نشان چینی از کجا آمد؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از اعتدال -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف