آدم ربایی تهران

جزئیات آدم ربایی 5 میلیاردی در تهران + تصاویر

تاریخ انتشار : 3 بهمن 1394کد مطلب : 25910زمان مطالعه : 4 دقیقه
متهم اصلی پرونده در اظهارات خود گفت: این ماجرا اولش شوخی شوخی بود! افرادی که دست به آدم ربایی برای رسیدن به 5 میلیارد تومان پول زده بودند، توسط پلیس آگاهی تهران شناسایی و دستگیر شدند.

آدم ربایی تهران

ساعت 20 دوشنبه 28 دی ماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری 150 تهرانسر به مامورین اعلام کرد که فرد ناشناسی طی تماس تلفنی مدعی شده که پسرش بنام علی 16 ساله در اختیار آن هاست و در ازای آزادی وی مبلغ 5 میلیارد تومان پول درخواست کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «آدم ربایی» و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات شاکی

شاکی پرونده (پدر علی) که در زمینه خرید و فروش لوازم آشپزخانه مشغول بکار است، پس از حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت:28 دی ماه امسال پسرم منزل را به مقصد مدرسه واقع در میدان آزادی ترک کرد؛ طبق روال هر روز وی در ساعت 15 به منزل مراجعت می کرد اما به منزل نیامد! تا اینکه در ساعت 16:30 فرد ناشناسی با بنده تماس گرفت و بیان داشت که مبلغ 5میلیارد تومان باید به او پرداخت کنیم و در صورت عدم پرداخت پول، آن ها پسرم را خواهند کشت و یا دست راست او را قطع می کنند؛ آن ها دو روز به من مهلت دادند تا پول درخواستی را تهیه و به آن ها تحویل دهم.

رهایی گروگان در کمتر از 72 ساعت

با توجه به حساسیت موضوع، بلافاصله تحقیقات و اقدامات پلیسی جهت شناسایی و دستگیری ربایندگان و نهایتا رهایی «علی . م» (16 ساله ) در دستور کار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و کارآگاهان در کمترین زمان ممکن، در تحقیقات از بستگان و اطرافیان شاکی موفق به شناسایی یکی از بستگان وی بنام «ابراهیم . س» (34 ساله) شدند که به تازگی از زندان آزاد شده بود؛ بررسی سوابق ابراهیم نشان داد که او بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف ضرب و جرح عمدی، کلاهبرداری، ایراد صدمه عمد بدنی، صدور چک بلامحل و ... دستگیر و روانه زندان شده است.

آدم ربایی تهران

با توجه به تحقیقات بعمل آمده از همکلاسی های «علی . م» که او را در روز ربایش در حال سوار شدن به یک دستگاه خودرو سمند سفید رنگ مشاهده کرده و مطابقت مشخصات ظاهری این خودرو با خودرو سواری ابراهیم، بررسی فرضیه «نقش و مشارکت ابراهیم در آدم ربایی» در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

ساعت 13:30 پنجشنبه اول بهمن امسال، «ابراهیم . س» در شهرک ولیعصر، سوار بر یک دستگاه خودرو سواری سمند سفید رنگ دستگیر و در بازرسی از خودرو نیز یک قبضه سلاح کمری بهمراه گلوله های جنگی کشف شد.

آدم ربایی تهران

ابراهیم در اظهارات اولیه منکر هرگونه اطلاع از موضوع آدم ربایی شده اما در ادامه تحقیقات به ناچار لب به اعتراف گشود و عنوان کرد که از چند ماه پیش ویلایی را در شهرستان اسلامشهر – منطقه فردوس اجاره کرده و در حال حاضر «علی . م» (نوجوان ربوده شده) بهمراه دو نگهبان (همدستان ابراهیم) در آنجا نگهداری می شود.

با شناسایی مخفیگاه ربایندگان، بلافاصله چندین تیم عملیاتی از کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ به شهرستان اسلامشهر و نهایتا در ساعت 17:00 پنجشنبه اول بهمن 94، نوجوان ربوده شده آزاد و دو متهم دیگر پرونده بنام های مهدی (29 ساله) و امیر (35 ساله) نیز دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آن ها بیش از 200 عدد فشنگ جنگی متعلق به سلاح کشف شده از متهم اصلی پرونده کشف شد.

اظهارات مهدی و امیر

مهدی و امیر پس از دستگیری، در اعترافات خود عنوان کردند:ما بهمراه ابراهیم در داخل زندان هم خرج بودیم تا اینکه یک روز ابراهیم عنوان کرد که یکی از بستگانش را می شناسد که اگر اقدام به دزدیدن پسرش کرده و تنها او را دو ساعت نزد خودمان نگه داریم ، او حاضر است که چند میلیارد تومان پرداخت کند.

آدم ربایی تهران

این دو متهم در ادامه اعترافات خود درباره روز آدم ربایی عنوان کردند:28 دی ماه امسال رفتیم جلوی مدرسه «علی . م»؛ منتظر شدیم تا وی از مدرسه خارج شود. ابراهیم راننده بود و صورتش را پوشانده بود تا شناسایی نشود؛ امیر در صندلی جلو و مهدی هم در صندلی عقب نشسته بودند؛ پس از آنکه علی به عنوان مسافر سوار ماشین شد، دست و پا و چشمانش را بستیم و به طرف ویلای ابراهیم راه افتادیم ؛ طی این مدت نیز تماس ها توسط ما دو نفر انجام می شد.

اولش همه چیز شوخی بود

ابراهیم (متهم اصلی پرونده) با تایید اظهارات دو متهم دیگر پرونده به کارآگاهان گفت:این ماجرا اولش شوخی شوخی، حرفش در زندان زده شد اما بعد از آزادی، زمانی که یکدیگر را ملاقات کردیم ، مجددا صحبت بر سر انجام این کار مطرح شد اما این بار صحبت ها کاملا جدی بود؛ پیشنهاد آدم ربایی توسط مهدی و امیر مطرح شد اما «علی . م» و خانواده اش را من معرفی کردم.

آدم ربایی تهران

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر کشف 100 در صدی پرونده های آدم ربایی در پلیس آگاهی تهران بزرگ، افزود:طی چند سال گذشته در هیچکدام از پرونده های آدم ربایی رسیدگی شده در پلیس آگاهی تهران بزرگ، حتی ریالی به ربایندگان پرداخت نشده و در تمامی پرونده های آدم ربایی افراد ربوده شده آزاد و متهمین آن ها دستگیر و روانه زندان شدند.

سردار عباسعلی محمدیان گفت:هر سه متهم پرونده با صدور قرار قانونی و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

 -آدم ربایی تهران

آدم ربایی تهران

 
 

جزئیات آدم ربایی 5 میلیاردی در تهران + تصاویر

4.736
این مطلب مفید بود ؟342
برگرفته از جام جم - /م
نظرات
وبگردی