نمناک بهداشت و سلامتسلامت روان 11 تغییر ساده برای ایجاد حس آرامش در خانه
آرامش در خانه ، داشتن آرامش در خانه
داشتن آرامش در خانه بسیار حائز اهمیت می باشد که خیلی از خانواده ها در رسیدن به این موضوع ناموفق هستند، حال قصد داریم کارهایی که باعث آرامش شما در خانه می شود را به شما معرفی کنیم.

11 کاری که با آن در خانه احساس راحتی خواهید داشت 

بعضی چیزها در طول روز می توانند خلق و خوی ما را مورد تأثیر خود قرار دهند که ممکن است باقی روزها به دلیل آن نتوانیم به بهترین شیوه سپری نماییم . همچنین مطالعات نشان داده اند که این کارها می توانند بر کیفیت زندگی موثر باشند . در آستانه تابستان زمانی که شما قصد تمیز کردن خانه تان را دارید ، با انجام این نکات می توانید یک زندگی ایده آل بدون هیچگونه تاثیر بد و منفی و با کیفیت زیاد به ادامه زندگی خود بپردازید.
این نکات عبارتند از :

1-ست هدیه

همانگونه که در تصویر مشاهده میکنید ، اگر یک ست هدیه شامل فنجان داشته باشید ( این ست هدیه می تواند هر چیزی باشد ) زمانیکه شما آنرا در داخل کابینت ها قرار نمیدهید و بر روی اپن موجود در آشپزخانه قرار می دهید می تواند یک عامل موثر در خلق و خوی ما شود چراکه یک حس شلوغ بودند به ما میدهد و در صورت عدم وجود آنها یک حس راحتی خواهیم داشت که این حس را مرهون فضای زیاد موجود در آشپزخانه خواهیم بود.
ست هدیه
داشتن یک ست هدیه در آشپزخانه

2-سوغات

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که یک سوغات از جای دور و فرهنگی متفاوت توسط دوستتان به شما برسد که علاقمند به جای دادن آن در کنار میز کار خود هستید و با نگاه کردن به آن ممکن است احساس خوبی به شما دست بدهد ولی زمانی که شما آن را نگاه می کنید شاید تمرکز شما کاملاً به جایی دیگر منتقل شود و نتوانید به بهترین شیوه به کار خود ادامه دهید بنابراین می توانید آنرا در جایی مناسب دور از میز و محل کار قرار دهید و هر روز آنها را مشاهده نمایید که نتیجه خوب آن این است که می توانید با تمرکز فراوان به ادامه کار خود بپردازید.
 
سوغات
سوغات نزدیکان خود را در دید خود بگذارید
 

3-شمع های معطر

با روشن کردن شمع های معطر در اتاق خواب ممکن است که به طور کلی تمرکز شما را از موضوع اصلی جابجا نماید و نتوانید به کارهای اصلی خود برسید . بنابراین توصیه می شود که زمانی می توانید از این شمع های معطر استفاده نمایید که کار زیادی نداشته باشید که از انجام آنها غافل شوید.
 
شمع های معطر
روشن کردن شمع های معطر در اتاق خواب

4-اشیای شکسته

با مشاهده اشیای شکسته مانند لیوان فنجان کوزه و یا هر شیء دیگر ممکن است باعث تاثیر منفی و ناخوشایند در شما شود و بطور کل استفاده از اشیائی که استفاده از آنها یک ریسک می باشد ، یک کار خطرناک می باشد که ممکن است حتی باعث به خطر افتادن جان شود.
 
اشیا
از اشیای شکسته استفاده نکنید

5-تلویزیون

یکی از اشتباهات ما این است که عادت داریم که به طور دائم تلویزیون را روشن نگه داریم روشن نگه داشتن تلویزیون نویز آن می تواند به یک عادت در بدن ما تبدیل شوند که همیشه علاقه مند به دریافت آن خواهیم بود اما زمانی که تلویزیون روشن است و تغییر صداها در اطراف ما ایجاد می شوند ، مغز به طور کامل خسته می شود و احساس خستگی فراوانی خواهید داشت و بنابراین به خواب خواهید فرو رفت و به کارهای اصلی خود نمی توانید برسید.
 
مطالعه
سعی کنید بیشتر وقت تان را صرف مطالعه کردن کنید نه تماشای تلویزیون

6-اشیاء دم دست خود را به کمترین میزان کاهش دهید

زمانی که در اطراف میز کار شما اشیایی غیرکاربردی زیادی وجود داشته باشد می توانند باعث مزاحمت و عدم تمرکز کافی در شما شوند و نمی توانید به کارهای روزمره خود برسید بنابراین توصیه می شود که اشیای دم دست خود که استفاده از آنها بسیار کم است را کاهش دهید و آنها را از روی میز خود جابجا نمایید تا بتوانید به بهترین شیوه کار خود را انجام دهید.
 
شلوغ
سعی کنید دور خودتان را زیاد شلوغ نکنید

7- وسایل سنگین موجود در خانه

استفاده از مبلمان مناسب و پرده های زیبا هیچ مشکلی ندارند و میتوانید به راحتی از آن استفاده کنید اما اگر شما در یک آپارتمان معمولی در شهر زندگی می کنید ، می توانند به طور کامل زیبایی بصری زیادی از خانه را بگیرند و باعث یک حسی مانند خفگی در شما شوند .
بنابراین اگر شما از این چنین مبلمان استفاده می کنید بهترین راه این است که از مبلمان سبک و ساده و در عین حال سبک استفاده نمایید تا باعث ایجاد احساس خفگی در شما نشوند.
 
مبلمان
نوع استفاده از مبلمان در خانه ها

8-خوراکی های قنددار

با توجه به تحقیقات اخیر مواد خوراکی حاوی کافئین ، قند و مواد فرآوری شده می توانند موجب توسعه استرس در بدن شخص شوند . اگر شما علاقمند به استفاده از این مواد خوراکی هستید توصیه می شود که به میزان مناسبی از آنها در طول روز استفاده نمایید چرا که می توانند باعث تاثیر منفی در بدن شما شوند و به کارهای اصلی خود نمی توانید پرسید.
 
خوراکی
خوراکی های قنددار را زیاد مصرف نکنید

9-اسناد مالی

در محل کارتان توصیه می شود که اسناد مالی و اشیاء دیگر را کمی دورتر از خود نگه دارید چرا که می توانند باعث مختل سازی کار شما شوند و به کارتان نمی توانید برسید و همچنین لازم به ذکر است که بگوییم با مشاهده انبوه فراوانی از این فایل ها ممکن است یک تاثیر و انرژی منفی در شما ایجاد شوند.
 
سند
سندهای مالی را سعی کنید در محل کارتان نگذارید

10-آینه

روانپزشکان لندنی 50 نفر را مورد بررسی قرار دادند و نتیجه گرفتند که اگر شما در طول روز به آینه زیاد نگاه کنید می تواند باعث ایجاد برخی مشکلات در شما شوند و به مرور زمان می توانند رشد کنند و باعث ایجاد وسواس و تخریب خلق و خوی شما شوند.
 
آینه
عواقب نگاه کردن زیاد به آینه 

11-شلوغی میز کار

انباشته شدن وسایل زیادی در میز کار می تواند باعث عدم تمرکز کافی شما در انجام کار شود . بنابراین توصیه می شود که اگر وسایل اضافی و ناکارآمدی در میز کارتان دارید ، کاملاً آنها را به جایی دیگر منتقل سازید . برای مثال اگر شارژر های قدیمی ، سیم و کابل های دیگری که از انها به ندرت استفاده می کنید را از میز کارتان بردارید . اگر به صورت منطقی به خواهیم بیان کنیم می توانیم اینگونه بگوییم که امروزه گوشی های هوشمند توانایی انجام تمام کارها را دارند و دیگر ما نیازی به حمل وسایل اضافه با خودمان نداریم.
 
میز کار
به هیچ وجه میز کار خود را شلوغ نکنید
 

چگونه در خانه حس آرامش داشته باشیم؟

11 تغییر ساده برای ایجاد حس آرامش در خانه
: امتیاز : 5 تعداد رای : 8
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ف.ن
این مطلب مفید بود ؟
8 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف