نمناک سبک زندگیکودک چرا کودکان لوازم آرایش دوست دارند؟
آرایش کودکان ، علاقه به لوازم آرایش
اکثر دختربچه ها به خصوص کودکان زیر 7 سال به لوازم آرایش و آرایش کردن علاقه دارند, چگونه این علاقه در آن ها را از بین ببریم؟

علاقه کودکان به لوزم آرایش

علاقه برای استفاده از لوازم آرایشی توسط کودکان به ویژه دختران زیر هفت سال از جمله نگرانی خانوده هاست.

چرا اطفال به لوازم ارایش مادرانشان علاقه زیادی دارند و مایلند از آنان استفاده کنند مادران چه کارهایی باید انجام دهند تا این علاقه را در فرزندشان از بین ببرند چون مواد موجود در لواز م ارایشی بسیار مضر و خطرناک هستند به خصوص برای اطفال،و نباید فکر و ذهن فرزندانمان از کودکی به سمت این گونه وسایل منحرف شود.

آرایش کودکان

علاقه کودکان به آرایش

با توجه به اینکه ایران جزء ده نفر اول متقاضیان مصرف لوازم آرایش در جهان است لذا کودک در محیطی رشد می کند که دائم مادر در حال استفاده از لوازم آرایشی است و کودک همانند زمانی که ما کفش مادرمان را می پوشیدیم و سعی می کردیم از مادر تقلید کنیم کودکان سعی می کنندآرایش کردن و آراستن خود را از مادر الگوبگیرند و همانند سازی کنند.

از علل دیگر تمایل کودک به لوازم آرایشی می توان کنجکاوی کودک و علاقه او به نقاشی و رنگ ها که برای او جذابیت ایجاد می کند را نام برد.
از نقش مادر هم که بگذریم کودکم با تماشای برخی سریال های شبکه های ماهواره ای و دیدن زن هایی که به آرایش با هدف زیبا کردن خود و به دنبال جلب توجه هستند، تصویر و برداشت خود را از زن زیبا در ذهن می پرورد و آن را الگوی خود می کند.

در نقاطی از دنیا عروسک هایی با نقص عضو می سازندکه الگوی ایده آل را از یک انسان با ویژگی های عروسک باربی به یک انسان با یکسری نقص ها تبدیل کنند تا کودک به جای توجه به ظاهر افراد به باطن آن ها و زیبایی درونی و شخصیتی آن ها توجه کند.

ساختن کارتون هایی از کارتری مثل باربی ها موجب محبوبیت آن ها شده است بنابراین ما باید کارکترهایی مثل سارا و دارا را با ساخت برنامه و کارتون هایی مثل باربی ها در بین کودکان جا بیاندازیم و حتی از تصاویر آن ها برای لوازم تحریر ها استفاده کنیم.
باید مداخله توسط اعضای خانواده صورت گیرد به گونه ای که مادر به ساده زیستی اهمیت دهد و یا پدر زیبایی را نه به ظاهر بلکه به باطن و صفات اخلاقی فرد مرتبط سازد تا از همان کودکی کودک الگوی صمیمی از فرد زیبا در ذهن بسازد.
باید کودک را به انجام فعالیت هایی مثل ورزش و نقاشی و .. تشویق کنیم تا کمتر به لوازم آرایش توجه کند پس اصلاحات باید از والدین و خانواده شروع شود.

چرا کودکان لوازم آرایش دوست دارند؟

چرا کودکان لوازم آرایش دوست دارند؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف