نمناک فرهنگ و هنرچهره ها بازیگر زنی که مورد آزار جنسی آلفرد هیچکاک بود
آلفرد هیچکاک ، تیپی هدرن
تیپی هدرن بازیگر آمریکایی طی یک ادعای جنجالی گفته که آلفرد هیچکاک او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار میداد.

ادعای جنجالی تیپی هدرن علیه هیچکاک

«تیپی هدرن» بازیگر آمریکایی که سابقه بازی در فیلم معروف «پرندگان» و همچنین فیلم «مارنی» از ساخته های «آلفرد هیچکاک» را دارد، در اظهار نظری جنجالی مدعی شد که «هیچکاک» در زمان ساخت فیلم دلهره آور «پرندگان» در دهه 1960 میلادی او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است.

هدرن اخیرا در مصاحبه ای بیان کرده هیچکاک زندگی حرفه ای او را نابود کرد، هرچند موفق نشد زندگی شخصی او را نابود کند. «او مدام مراقب من بود و گاهی حس می کردم همه جا مرا تعقیب می کند. اگر کسی این طور با شما رفتار کند باید بترسید.»

آلفرد هیچکاک

آلفرد هیچکاک و تیپی هدرن

این بازیگر آمریکایی در کتاب خاطراتش با عنوان «تیپی» از آشنایی اش با «آلفرد هیچکاک» پس از جدایی اش از «پیتر گریفیث» و نقل مکان از نیویورک به لس آنجلس صحبت به میان آورده است. هیچکاک پس از دیدن او در یک تبلیغ تجاری یک قرارداد بازیگری 5 ساله با او منعقد می کند.

کتاب خاطرات تیپی هدرن

«تیپی هدرن» در بخش دیگری از کتاب خاطراتش مدعی شده که «هیچکاک» در جریان ساخت فیلم «پرندگان» که «هدرن» را به اوج شهرت رساند، رابطه ناسالمی را با او آغاز کرده است و احساس مالکیت زیادی به او داشته و حتی به دیگر بازیگران نسبت به نزدیک شدن به او هشدار می داده است و هر چه با او می جنگدیم او پرخاشگرتر می شد.

این اولین باری نیست که «هدرن» علیه «هیچکاک» اظهاراتی داشته است و در سال 2012 فیلم «دختر» محصول شبکه «HBO» نیز پرده از رابطه تاریک میان این کارگردان و بازیگر برداشت. «هدرن» در مصاحبه ای که در سال 2012 میلادی با نیویورک تایمز داشت، گفته بود که «هیچکاک» یک ضد زن بود و مشکلات بسیار زیادی داشت.

«هیچکاک» یکی از تاثیرگذارترین کارگردانان تاریخ سینمای جهان قلمداد شده که طی 60 سال فعالیت سینمایی، موفق به کسب جوایز متعددی شد که شاید مهم ترین آنها جایزه ی یادبود آکادمی اسکار در سال 1967 باشد.

او پنج بار در سال های 1960 برای فیلم «روانی»، سال 1940 برای «ربکا»، سال 1944 برای «قایق نجات»، سال 1945 برای «طلسم شده» و سال 1954 برای «پنجره عقبی» نامزد جایزه اسکار بهترین کارگردانی شد، وی همچنین نامزد اسکار بهترین تهیه کننده برای فیلم «سوء ظن» در سال 1941 شده بود. فیلم های «ربکا»، «خبرنگار خارجی» و «طلسم شده» نامزد اسکار بهترین فیلم نیز بودند. شانزده فیلم ساخته او نامزدی اسکار را به دست آوردند که او خودش برای شش فیلم نامزد اسکار شد. در سال 2008، چهار فیلم «سرگیجه»، «پنجره عقبی»، «شمال از شمال غربی» و «ام را نشانه قتل بگیر» از سوی انجمن فیلم آمریکا در فهرست 10 اثر برتر سینمای جنایی جهان قرار گرفتند.

کتاب خاطرات «تیپی هدرن» از فردا (اول نوامبر) منتشر می شود.

بازیگر زنی که مورد آزار جنسی آلفرد هیچکاک بود

بازیگر زنی که مورد آزار جنسی آلفرد هیچکاک بود
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9
برگرفته از ایسنا -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 8 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف