نمناک اخبارجامعه دادگاه متهم مدرسه غرب تهران برگزار شد
آزار و اذیت دانش آموزان ، دبیرستان معین تهران
صبح امروز شنبه 16 تیر ماه جلسه رسیدگی به اتهامات متهم مدرسه معین تهران به صورت غیر علنی برگزار شد.
تاریخ انتشار : 16 تیر 1397

وضعیت پرونده آزار و اذیت دانش آموزان دبیرستانی در تهران

ایران:  جلسه رسیدگی به اتهامات متهم مدرسه ای در غرب تهران صبح امروز به شکل غیر علنی برگزار شد.

هفتم خرداد ماه جاری خبری در فضای مجازی مبنی بر تحریک و آزار و اذیت گروهی از دانش آموزان در یک دبیرستان منتشر و واکنش های بسیاری به دنبال داشت. گزارشات مقدماتی حاکی از آن بود که هشت دانش آموز پسر یک دبیرستان غیردولتی در مقطع متوسطه اول در منطقه 2 آموزش و پرورش تهران مورد آزار جنسی قرار گرفته اند و در انتها والدین بعد از اطلاع از این اقدام دست به شکایت زده اند و در نهایت فرد خاطی دستگیر شده است. 

در همان روز وزیر آموزش و پرورش از پیگیری ویژه این حادثه خبر داد. بعد از گذشت ساعاتی از رسانه ای شدن این حادثه با دستور مقام معظم رهبری به رئیس قوه قضائیه مبنی بر اجرای حدود الهی در رابطه با متهمان جنایت مدرسه غرب تهران ماجرا وارد ابعاد دیگری شده و پیگیری آن از سوی مراجع قضایی سرعت گرفت. 

دادستان تهران در آخرین اظهار نظر خود در رابطه با این پرونده،گفت:دادستانی فوراً بعد از تشکیل پرونده تحقیقات مفصلی هم از متهم و هم از اولیای دانش آموزان انجام شد.تعدادی از اولیا فقط در یک طوماری شکایت کرده بودند و تعدادی نیز در اداره پلیس شکایت را طرح نموده و تعدادی نیز در دادسرا حاضر شدند. تمام نوجوانانی که در این پرونده در موردشان ادعایی شده بود و اولیای آن ها نیز داوطلب بودند به پزشکی قانونی معرفی شدند، پزشکی قانونی آن ها را معاینه کرد و در تمام گزارش پزشکی به آن معنا تجاوز جنسی که در اخبار اولیه آمده بود به معنای جرایم خاص جنسی دیده نشد، ولی تعرضات جنسی گزارش شد و متهم هم پذیرفته است. 

صدور کیفرخواست با چهار عنوان اتهامی  

وی افزود:کیفرخواست پرونده با چهار عنوان اتهامی صادر شد و پرونده به دادگاه تحویل داده خواهد شد و امیدواریم دادگاه در سرعت قابل قبولی حکم را صادر کند.بخشی از مسائل مرتبط با پرونده که به مسائل آموزش و پرورش و مدرسه برمی گشت مفتوح است و تحقیقات ادامه دارد. 

عباس جعفری دولت آبادی در پاسخ به سئوالی که آیا پرونده مدرسه ای در غرب تهران فقط یک متهم دارد، گفت:این پرونده در حال حاضر یک متهم دارد و دلیلی اینکه بخشی از پرونده مفتوح است به این خاطر است که ممکن است بخشی از عدم اطلاع رسانی ها یا پوشاندن موضوع وجود داشته باشد که در آینده کشف شود، ولی فعلا متهم همه چیز را پذیرفته است. 

وی در مورد تعداد شکات نیز گفت:در طومار اولیه که امضا شده شصت نفر و در مرحله دوم پانزده نفر بودند که از 15 نفر که شکایت کردند تعدادی در دادسرا حاضر نشدند، ولی ما مبنا را بر همین 15 نفر گذاشتیم که در پلیس اعلام شکایت کردند، ولی در دادسرا تعداد کمتری حاضر شدند، اما چون شکایت در مرجع انتظامی هم کفایت می کند همان 15 ملاک ما بوده است، ولی هشت نفر علاوه بر آن نامه و حضور در مرجع انتظامی، در دادسرا هم حاضر شدند که کتبا شکایت کردند که در گردش کار پرونده قید شده است. 

صبح امروز دادگاه رسیدگی به اتهامات متهم یکی از مدارس غرب تهران پس از تکمیل پرونده در مجتمع قضایی ارشاد، برگزار شد. با توجه به اینکه جرم رخ داده منافی عفت است، دادگاه غیر علنی شروع شده است.

انتهای پیام/م

جزئیات اولین دادگاه تجاوز به دانش آموزان مدرسه معین تهران

دادگاه متهم مدرسه غرب تهران برگزار شد
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 10
این مطلب مفید بود ؟ 8 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف