نمناک سرگرمیگوناگون آزمایشگاه لویی پاستور + عکس
لویی پاستور ، آزمایشگاه
عکس قدیمی زیر از لویی پاستور شیمی دان معروف فرانسوی در حال آزمایش در آزمایشگاه خود در فرانسه ( اواخر قرن 19 ) می باشد.

 لویی پاستور در آزمایشگاه

لویی پاستور کاشف بزرگ جهان کارنامه درخشانی در ثبت آزمایش های بزرگ و حیاتی دارد،تصویر لویی پاستور در حال آزمایش در آزمایشگاه خود در فرانسه را در زیر مشاهده می کنید.

 
 
لویی پاستور

لویی پاستور در حال آزمایش در آزمایشگاه خود در فرانسه ( اواخر قرن 19 )

 لویی پاستور در تاریخ (27 دسامبر 1822 (میلادی)) در شاتو ویله نوولتان از ایالت ژورا زاده شد.

برجسته ترین کار این دانشمند شیمی و فیزیک کشف دارویی برای در مان مرض وحشت آور هاری است .پس از آن دیگر کسی از بیماری و شنیدن سگ هار دچار وحشت نشد. لویی پاستور به سال 1822 متولد شد پدرش رنگرز بود در دانشسرای عالی پاریس تحصیلات خود را به پایان رسانید او در دوران تدریس فیزیک در دیژون و آموزش شیمی در استرانبورگ همه اش در اندیشه کشف آفت آبجو و شراب را نمی دانستند و پیوسته ذهنشان مشغول آن بود. پاستور از کوشش بی فرجام همکارانش نومید نشد و سرانجام دریافت که ذرات زنده ای عامل حقیقی این تحولات هستند.او به سال 1872 کتاب معروفش را دربارهی تخمیر نوشت و از آن پس سازندگان آبجو دستور او را به کار بستند. در 1865 کرم ابریشم در فرانسه دچار مرض می شد و از میان می رفت و صنعت ابریشم سازی زیان می دید پاستور همراه دوستش دوما بر این مهم همت گماشت آنان پس از مدتی دریافتند که یک نوع باسیل موذی موجب آنهمه آفت است و راه کشتنش آسان گردید. کشت میکروب ها از ابداعات اوست. هفتای میکروب را می کاشت بعد به احشام تزریق می کرد و با این کار جان هزاران گاو و گوسفند را نجات می داد این شیوه را دربارهٔ مرغ به کار بست سود مند افتاد.

پاستور برای درمان هاری با حوصلهٔ قابل تمجیدی دل به کار بست وآزمایش های فراوانی روی سگ انجام داد و دلیرانه برای نخستین بار نتیجهٔ تحقیق خود را بر روی انسان آزمود (1885). سه سال بعد از انستیتو پاستور در پاریس بنیاد گذاشته شد و سپس از روی آن نمونه های زیادی در دنیا ایجاد گردید. این موسسات تا کنن جا میلیون ها تن را از مرگ نجات داده اند و تا جهان باقی است این کوشش انسانی برقرار خواهد ماند. پاستور مردی ساده و مهربان بود غرضی جز خدمت به دانش و انسان نداشت از اغراض دنیوی منزه بود مرگ این دانش مند خیر خواه به سال 1895 در حوالی پاریس اتفاق افتاد.

پاستور در سن 73 سالگی در اثر عوارض سکتهٔ مغزی که اولین مورد آن در 1868 اتفاق افتاد و باعث فلج شدن سمت چپ بدنش شد، درگذشت.

وی در تاریخ (28 سپتامبر 1895 (میلادی)) در نزدیکی پاریس درگذشت.

مقبرهٔ او در زیرزمین انستیتو پاستور پاریس می باشد.

آزمایشگاه لویی پاستور + عکس

آزمایشگاه لویی پاستور + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از نامه - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف