آزمون استخدامی آموزش و پرورش

زمان احتمالی برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش

تاریخ انتشار : 18 تیر 1398کد مطلب : 13345زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرپرست آموزش و پرورش زمان احتمالی برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش را علام کرد.

شرایط و ضوابط آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال 97

باشگاه خبرنگاران: حسینی با اشاره به وضعیت جذب نیروی انسانی جدید در این وزارتخانه زمان احتمالی برگزاری آزمون استخدامی را اعلام کرد. 

سید جواد حسینی سرپرست آموزش و پرورش در گفت وگویی، درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی اظهار کرد:امسال 12 هزار مهارت آموزِ ماده 28 جذب می کنیم که این مورد شامل بخشی از مجوز آزمون استخدامی است که پس از پذیرفته شدن در آزمون و مصاحبه، دوره 9 ماهه تا یک ساله را در دانشگاه گذرانده و جذب آموزش و پرورش می شوند. 

حسینی درباره زمان دقیق برگزاری آزمون استخدامی با اشاره به اینکه به طورمعمول این آزمون در تابستان برگزار می شود، تصریح کرد:سعی می کنیم این آزمون را در مردادماه آماده کنیم تا برای برگزاری آزمون اقدام کنیم. 

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی مبنی بر ظرفیت پذیرش دانشجو معلمان از طریق کنکور 98 اظهار کرد:بر اساس ظرفیت های پردیس های دانشگاهی و با توجه به توافقاتی که با سازمان امور اداری و استخدامی داشته ایم امسال 25 هزار سهمیه در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی گرفتیم. 

حسینی ادامه داد:پذیرفته شدگان از طریق پذیرش درکنکور 98 در دوره های چهار ساله پذیرفته می شوند، همچنین ظرفیت 12 هزار نفری را برای پذیرش از طریق دوره های یک ساله ماده 28 در نظر گرفتیم که این افراد فارغ التحصیلان دانشگاه ها هستند و پس از قبول شدن در آزمون مصاحبه دوره یک ساله را در دانشگاه فرهنگیان می گذرانند. 

سیاست آموزش و پرورش در پذیرش نیروی انسانی 

وی افزود:سیاست ما بر این است که نیروی انسانی آموزش و پرورش جز از طریق دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به این نهاد تعلیم و تربیتی وارد نشود و اگرهم از فارغ التحصیلان دانشگاهی دیگری استفاده می کنیم از طریق دوره های آماده سازی تربیتی و حرفه ای در دانشگاه فرهنگیان آنها را آموزش دهیم. 

سرپرست وزارت آموزش و پرورش به ظرفیت پذیرش در دانشگاه تربیت شهید رجایی هم اشاره و اظهار کرد:با توجه به اینکه حدود 40 رشته فنی و حرفه ای و بیش از 160 رشته کاردانش داریم بنابراین برای تربیت هنرآموزان در این رشته ها به معلمان فنی نیاز داریم که این روند از طریق دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی دنبال می شود، تربیت معلمان حرفه ای در این دانشگاه انجام می شود. 

پیش از این حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان اعلام کرده بود که در تلاش هستیم تا 25 هزار دانشجومعلم در 98 پردیس و مرکز، 31 استان و 16 رشته در سال تحصیلی 98-99 تحصیل کنند همچنین حمیدرضا عظمتی رئیس دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی هم از تربیت 4 هزار معلم فنی در این دانشگاه برای سال تحصیلی جدید خبر داده بود.

انتهای پیام/م  

زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال 98

3.244
این مطلب مفید بود ؟2816
برچسب :
وبگردی