اگر که مایل هستید که یک مدرک بین المللی زبان انگلیسی داشته باشید تا بتوانید سطح زبان انگلیسی خود را اثبات کنید، شرکت در آزمون بین المللی تافل یک گزینه بسیار خوبی می باشد.

نکات مثبت و منفی آزمون تافل ibt

از آن جایی که گرفتن نمره بالا در این آزمون نیازمند نظارت اساتید حرفه ای زبان بر روی عملکرد زبان آموزان می باشد، شرکت در بهترین کلاس خصوصی تافل ibt در تهران که توسط اساتید با تجربه آموزش زبان دایلو برگزار می گردد را به شما پیشنهاد می دهیم.

این آزمون که توسط شرکت ETS برگزار می گردد، تنها آزمون بین المللی زبان برای افرادی که زبان بومی آن ها انگلیسی نیست نمی باشد. آزمون های زبان انگلیسی دیگری همچون آیلتس، PTE و FCE و... نیز وجود دارد. به همین سبب شاید که در انتخاب یک آزمون بین المللی زبان که برای شما مناسب باشد، نتوانید به راحتی تصمیم گیری کنید. برای اینکه بتوانید بهترین آزمون را برای خود انتخاب کنید، در این مطلب به بررسی برخی از مزایا و معایب اصلی آزمون تافل می پردازیم.

آزمون تافل در یک نگاه:

آزمون تافل یک آزمون استاندارد سازی شده می باشد که به بررسی سطح مهارت های زبان انگلیسی شرکت کنندگان و اینکه چقدر خوب آن ها می توانند از زبان انگلیسی در محیط های دانشگاهی استفاده کنند می پردازد. در نتیجه، از نمرات آزمون تافل اغلب در روند پذیرش دانش آموزان و دانشجویان به دانشگاه استفاده می شود. آزمون تافل امروزه معمولا به صورت اینترنتی (iBT) برگزار می شود. در دنیا مراکز برگزاری آزمون تافل ibt نسبت به دیگر نوع های آزمون های زبان بسیار بیشتر می باشد.

آزمون تافل ibt

مزیت های شرکت در آزمون تافل (iBT)

1. آزمون تافل مورد قبول اکثر دانشگاه های دنیا می باشد:

تقریبا تمام دانشگاه های امریکا نمرات این آزمون را برای پذیرش دانشجویان قبول می کنند. حدود 10 هزار دانشگاه در 130 کشور، امتیازات آزمون تافل را می پذیرند که شامل کانادا، انگلستان، استرالیا و... می باشد. همه 100 دانشگاه برتر دنیا، نمرات آزمون تافل را معیار استانداردی برای سنجش سطح زبان انگلیسی متقاضیان می دانند و در روند پذیرش، امتیازات تافل آن ها را بررسی می کنند.

2. ثبت نام در آزمون تافل بسیار آسان است:

شما می توانید در هر کشور که باشید، به صورت آنلاین در این آزمون که توسط شرکت ETS طراحی می شود ثبت نام کنید و مراکز برگزاری این آزمون تقریبا در همه کشور ها موجود می باشد. آزمون تافل ibt حدود 50 بار در سال برگزار می شود و در نتیجه شما قادر خواهید بود که در تاریخ های متعددی در سال در این آزمون شرکت کنید. نتایج این آزمون حدود 15 روز پس از تاریخ برگزاری مشخص می گردد.

3. منابع آموزشی رایگان زیادی وجود دارد:

از آن جایی که این آزمون بسیار محبوب می باشد، منابع بسیار زیادی وجود دارد تا داوطلبین بتوانند از آن ها برای آمادگی بیشتر در این آزمون استفاده کنند که برخی از آن ها رایگان می باشد. شما می توانید با کمی جستوجو تمرین ها، کتاب ها، ویدیو ها و دوره های آموزشی بسیاری را پیدا کنید که شامل دوره های آموزشی شرکت ETS نیز می باشد.

4. مقیاس ارزیابی آزمون دهندگان به صورت عمیق می باشد:

در آزمون تافل، عملکرد شرکت کنندگان تنها با بررسی پاسخ های صحیح و اشتباه بررسی نمی گردد، بلکه نوع پاسخ ها نیز اهمیت دارد. برای مثال عملکرد آزمون دهندگان در تست مهارت اسپیکینگ تافل به صورت بی طرفانه توسط 3 الی 4 استاد بررسی می شود.

همچنین در این آزمون، سوالات چند گزینه ای (multiple choice) نیز طراحی می شود که باعث خواهد شد که فرصت بهتری برای کسب امتیاز داشته باشید. در نتیجه آزمون تافل توسط متقاضیان و دانشگاه ها، یک آزمونی متعادل درنظر گرفته شده است. برای اطلاع بیشتر درباره روش های موفقیت در آزمون تافل و کسب امتیاز بیشتر، حتما آن را مطالعه بفرمایید.

 جنبه های منفی آزمون تافل iBT:

1. ظرفیت برگزاری آزمون تافل برای هر تاریخ به سرعت تکمیل می شود:

این به دلیل محبوبیت آزمون تافل می باشد. پس حتی با وجود اینکه این آزمون حدود 50 بار در سال برگزار می گردد، که البته بستگی به امکانات کشور های مختلف نیز دارد، ممکن است که شما نتوانید در تاریخ مورد ترجیح خود امتحان دهید و سبب خواهد شد که کمی صبر کنید.

2. نیاز است که در هر 4 مهارت اصلی زبان انگلیسی ماهر باشید:

این به معنای این است که شما قادر نخواهید بود که برای افزایش امتیاز تافل خود، برای مثال تنها به تقویت گرامر زبان انگلیسی خود بپردازید. به عبارت دیگر، شاید که یکی از داوطلبین آزمون تافل در مهارت ریدینگ نقاط ضعف زیادی داشته باشد و دایره لغات او خیلی محدود باشد. اما تنها با مطالعه و تمرین کردن گرامر قادر نخواهد بود که تنها به این شکل ضعف های بخش های دیگر را جبران کند و نمره خود را افزایش دهد.

3. مدت زمان این آزمون نسبت به آزمون های زبان دیگر طولانی تر می باشد:

آزمون تافل iBT به مدت حداکثر 5 ساعت زمان می برد تا تکمیل گردد. به همین سبب از شرکت کنندگان انتظار می رود که بتوانند توانایی خوبی در حفظ تمرکز خود به مدت زمان طولانی داشته باشند. برای مثال در مهارت رایتینگ آزمون تافل، از آزمون دهندگان خواسته می شود که مقاله ای بنویسند و نیاز است که آن ها به لیسنینگ گوش دهند.

برای اینکه رایتینگ با کیفیتی ارائه دهید، لازم است که مطالب لیسنینگ را به خوبی به خاطر بیاورید.

4. اگر که مهارت های کامپیوتری خوبی نداشته باشید، این آزمون برای شما دشوار خواهد بود:

از آن جا که تافل ibt به صورت آنلاین برگزار می گردد، نیاز است که در تایپ کردن مهارت داشته باشید. این را درنظر بگیرید که شما باید یک مقاله کامل را در مدت زمان محدود بنویسید. هر چه که بتوانید سریع تر تایپ کنید، زمان بیشتری را برای تمرکز بر روی ایده های رایتینگ خود و کیفیت آن  خواهید داشت تا بتوانید امتیاز بالا تری کسب کنید.

مزایا و معایبی که در این مطلب برای شما بیان کرده ایم، برخی از اصلی ترین جنبه هایی هستند که لازم است قبل از شرکت در آزمون تافل ibt درنظر بگیرید. اگر که پس از بررسی نکات بالا، نظر شما مثبت است که در آزمون تافل شرکت کنید، توصیه می کنیم که سری به وبسایت رسمی تافل بزنید، ثبت نام کنید و با شرکت در کلاس های خصوصی آموزش زبان دایلو در تهران، خود را به بهترین شکل برای موفقیت در این آزمون آماده کنید.

اما اگر که احساس می کنید که این آزمون برای شما مناسب نیست، هرگز مایوس نشوید. زیرا آزمون های بین المللی زبان انگلیسی بسیاری وجود دارد که شما می توانید انتخاب کنید که شامل آزمون آیلتس، PTE، آزمون های زبان انگلیسی کمبریج و بسیاری از آزمون های دیگر می باشد.

توصیه می کنیم که برای انتخاب مناسب ترین آزمون زبان انگلیسی با آموزش زبان دایلو در ارتباط باشید تا با مشاوره و برنامه ریزی بتوانید در این مسیر موفق شوید.

مزایا و معایب آزمون تافل ibt چیست؟

53
این مطلب مفید بود ؟30
نظراتنظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی