نمناک اخباردانشگاه زمان توزیع کارت و برگزاری آزمون دکتری نیمه متمرکز 97
آزمون دکتری ، کنکور دکتری
آخرین مهلت دریافت کارت آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 1397 و همچنین زمان برگزاری کنکور دکتری 97 اعلام شد.
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1396

زمان برگزاری کنکور دکتری 97 و توزیع کارت شرکت در آزمون

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد:توزیع کارت ورود به جلسه آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 97 ساعت 24 امروز پنجشنبه سوم اسفند پایان می پذیرد.
دکترحسین توکلی ضمن اعلام این مطلب افزود:کارت ورود به جلسه آزمون دکتری سال 97 از روز سه شنبه اول اسفند ماه روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و تمامی داوطلبان تا ساعت 24 امروز پنجشنبه سوم اسفند فرصت دارند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به وارد کردن اطلاعات شناسنامه ای و شماره پرونده و دریافت پرینت کارت ورود به جلسه خود را اقدام کنند.
وی افزود:تا ساعت 8 صبح امروز تعداد 160 هزار داوطلب نسبت به دریافت پرینت کارت ورود به جلسه آزمون خود اقدام کرده اند.
دکتر توکلی گفت:همراه داشتن کارت آزمون به همراه کارت ملی و یا شناسنامه عکس دار برای تمامی داوطلبان شرکت کننده در جلسه آزمون دکتری 97 الزامی است. سایر اطلاعات دیگر در برگه راهنما که همراه با کارت آزمون در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد، به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش خاطرنشان کرد:در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 97 تعداد 234 هزار و 454 نفر ثبت نام کرده اند و اطلاعیه این سازمان در خصوص جزئیات برگزاری آزمون روز شنبه 21 بهمن بر روی سایت سازمان منتشر شد.
وی افزود:تعداد 234 هزار و 454 نفر در این آزمون ثبت نام کرده اند که از این تعداد 100 هزار و 622 نفر معادل 42.92 درصد داوطلبان زن بقیه داوطلبان مرد هستند.
توکلی گفت:آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 97 چهارم اسفند برگزار می شود و نتایج اولیه به صورت کارنامه تنظیم شده و هفته آخر فروردین ماه 97 منتشر می شود. فرآیند برگزاری آزمون از ساعت 8 صبح آغاز و درب های ورودی حوزه ها راس ساعت 7:30 بسته می شود بنابراین از ورود داوطلبان پس از بسته شدن درب ها ممانعت خواهد شد.
به گفته وی، سطح سوالات امتحانات اختصاصی حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ التحصیل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در هر رشته و مطابق فهرست برنامه های مصوب شورای عالی برنامه ریزی و با ضریب 4، آزمون زبان با ضریب یک و آزمون استعداد تحصیلی نیز با ضریب یک خواهد بود.
دکتر توکلی اظهار کرد:در زمان برگزاری آزمون به تمامی داوطلبان دو بسته نایلونی ارائه می شود که بسته اول حاوی سئوالات دروس اختصاصی یا دفترچه شماره یک آزمون همراه با پاسخ نامه و بسته دوم حاوی سئوالات استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی عمومی یا دفترچه 2 آزمون می باشد. که داوطلبان باید نسبت به پاسخگویی به هریک از دفترچه های مذکور در همان پاسخنامه اقدام کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود:تعداد دروس اختصاصی مندرج در دفترچه شماره یک آزمون مربوط به هریک از کد رشته های امتحانی و زمان پاسخگویی به آنها به شرح جدول مندرج در صفحه دو برگ راهنمای شرکت در آزمون خواهد بود.
وی عنوان کرد:دفترچه شماره 2 شامل سئوالات دروس استعداد تحصیلی( 30سئوال) و زبان انگلیسی عمومی (30 سوال) است و داوطلبان در مدت 90 دقیقه نسبت به پاسخگویی اقدام کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود:تمامی دفترچه های سوال آزمون داوطلبان شخصی سازی شده شماره داوطلبی، نام خانوادگی و نام هر داوطلب بر روی جلد دفترچه درج شده است. دفترچه های سئوال دارای و به تناسب در انواع A، B، C و D تقسیم می شود.

زمان توزیع کارت و برگزاری آزمون دکتری نیمه متمرکز 97

زمان توزیع کارت و برگزاری آزمون دکتری نیمه متمرکز 97
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13
برگرفته از ایسنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 11 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف