نمناک سرگرمیدیدنی ها ساخت آسمان خراش چرخان در دوبی + عکس
آسمان خراش ، آسمان خراش چرخان
نخستین آسمان خراش چرخشی دنیا تا سال 2020 در دبی ساخته خواهد شد این سازه با دارا بودن ویژگی خاص و بسیار منحصر به فردش بسیار جذاب و متفاوت است.

اولین آسمان خراش چرخشی دنیا در دبی

نخستین آسمان خراش چرخشی دنیا تا سال 2020 در دُبی ساخته می شود،این روزها شهر دبی به محلی برای به نمایش گذاشتن آخرین فناوری ها و تکنولوژی ها تبدیل شده است. بلند ترین آسمان خراش جهان به ارتفاع 828 متر نیز در این شهر قرار دارد و موضوع یاد شده را به خوبی اثبات می کند. اما قرار است به زودی سازه ای در این شهر ساخته شود که علاوه بر بلندی، دارای یک ویژگی خاص و بسیار منحصر به فرد است.

آسمان خراش

سرمایه گذاران قصد دارند تا سال 2020 میلادی، سازه ای هشتاد طبقه و چرخشی به نام «برج دینامیک» (Dynamic Tower) بسازند. این پروژه در سال 2008 از سوی داوید فیشر طراح ایتالیایی هدف گذاری شده بود. هر آپارتمانی که در این برج قرار دارد، می تواند به طور مستقل 360 درجه بچرخد، بنابراین شکل کلی سازه مدام در حال تغییر خواهد بود.
ساکنان این خانه های 30 میلیون دلاری، کنترل کامل منزلشان را در اختیار خواهند داشت. آن ها می توانند با استفاده از فرمان های صوتی، سرعت چرخش همراه با آغاز و یا توقف آن را کنترل نمایند. ساکنان حتی می توانند خانه خود را برای چرخش همراه با خورشید برنامه ریزی کنند.

خریداران هیچ گونه مبلغی برای برق پرداخت نمی کنند. فاصله 61 سانتیمتری میان هر آپارتمان، باعث شده که بتوان از توربین های بادی برای تولید برق استفاده نمود. این امکان نیر فراهم است که برق اضافی به همسایه ها انتقال داده شود. دبی تا سال 2020 میلادی، 7 درصد از برق خود را توسط انرژی های تجدید پذیر تامین خواهد کرد.

ساختمان یاد شده پیش ساخته خواهد بود؛ به این معنا که هر خانه در جایی دیگر ساخته می شود و سپس به هسته ای ثابت متصل می گردد. لوله های آب درون هسته نیز به لوله های آپارتمان های چرخان وصل می شوند. آقای فیشر در این رابطه می گوید:“ساخت این سازه باعث می شود که مردم انجام هر کاری را ممکن بدانند.”

این نکته را در نظر داشته باشید که پروژه مذکور تا به حال چند بار کنسل شده و دوباره راه افتاده است. علی رغم اعلام طراحان مبنی بر شروع ساخت، تنها زمان می تواند واقعیت این مسئله را نشان دهد. ویدیوی زیر دید بهتری در رابطه با ساختمان چرخان به شما خواهد داد، پیشنهاد می دهیم به تماشای آن بنشینید.

ساخت آسمان خراش چرخان در دوبی + عکس

ساخت آسمان خراش چرخان در دوبی + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از آخرین خبر - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف