نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت خوردن دسر حملات آسم را تشدید میکند
آسم ، بیماری آسم
مطالعه جدید نشان می دهد دسرهای خوراکی حمله آسم را تا 53 درصد افزایش می دهند.

اگر آسم دارید دسر نخورید

بیماری آسم (Asthma) نوعی از بیماریهای ریه بوده که بر مسیر جریان هوا که وظیفه حمل هوا به داخل ریه را برعهده دارد تاثیر گذاشته، باعث نازک شدن و تورم این مسیر شده، مخاط این ناحیه را افزایش می دهد و تنفس فرد مبتلا را سخت کرده و وی را دچار تنگی نفس، خس خس و سرفه می نماید.

در بعضی از افراد آسم فقط کمی باعث ناراحتی آنها می شود در حالیکه در دیگر افراد این بیماری شدید بوده و آنها را دچار مشکلات جدی و همچنین حملات شدید آسم می کند. هرچند درمان کامل بیماری آسم کشف نشده است اما می شود با راههایی این بیماری را کنترل کردن و شدت آن را کم نمود.

یکی از موثرترین روشها برای کاهش حملات آسم رعایت اصول تغذیه ای مناسب است . دلایل زیادی هم کشف شده است که نشان می دهد بسیاری از غذاها می توانند روی بیماری های تنفسی تاثیر بگذارند.

قطعاً هیچ رژیم غذایی خاصی وجود ندارد که با آن بتوان بیماری های ریوی مثلاً آسم را معالجه کرد اما به هر حال برخی مواد غذایی هستند که برای مبتلایان به بیماری های انسدادی ریه مثل آسم و آمفیزم مضر هستند و علائم آنها را بدتر می کنند و برخی از مواد غذایی هم برای آنها مفید هستند و می توانند علائم بیماری آنها را کاهش دهند.

مطالعه جدید نشان می دهد دسرهای خوراکی حمله آسم را تا 53 درصد افزایش می دهند.

تحقیق پژوهشگران نشان می دهد دسترسی به میوه و سبزیجات تازه می تواند ریسک تجربه حملات آسم را کاهش دهد.

 آسم

میوه و سبزیجات تازه می تواند ریسک تجربه حملات آسم را کاهش دهد

نتایج این مطالعه آشکار ساخته است کودکانی که در نزدیکی فروشگاه های غذا زندگی می کنند بیشتر در معرض ابتلا به آسم قرار دارند.

در این تحقیق اذعان می شود رابطه بین تغذیه سالم و کاهش ریسک آسم به خوبی مشخص نیست اما شواهد نشان می دهد افرادی که از رژیم های غذایی سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی پیروی می کنند کمتر در معرض ابتلا به آسم قرار دارند.

محققان نمودار سلامت 2043 کودک 6 تا 18 سال را بررسی کردند. تمامی کودکان تحت چکاپ منظم قرار داشتند. تیم تحقیق مشخص کرد که 57 درصد شرکت کنندگان حداقل در نیم مایلی فروشگاه ها و 10 درصد حداقل در یک مایلی فروشگاه های مواد غذایی زندگی می کردند.

تیم تحقیق دریافت 21 درصد کودکانی که در نزدیکی فروشگاه ها زندگی می کردند مبتلا به آسم بودند.

علائم آسم

علایم و نشانه های بیماری آسم هم از نظر شدت و هم از نظر شکل علایم در بین افراد متفاوت است. ممکن است شما فقط در هنگام ورزش دچار حملات آسمی شده و یا همیشه در خطر این حملات باشید. علایم و نشانه های بیماری و حملات آسم شامل:

  • تنگی نفس
  • سفت شدن قفسه سینه و یا درد در قفسه سینه
  • مشکل در خوابیدن بدلیلتنگی نفس، سرفه و یا خس خس
  • صدای سوت یا خس خس هنگام بیرون دادن هوا (بازدم)
  • حملات سرفه و خس خس که در هنگام سرماخوردگی، آنفلوانزا و بوسیله ویروس های تنفسی شدید تر می شوند

خوردن دسر حملات آسم را تشدید میکند

خوردن دسر حملات آسم را تشدید میکند
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از مهر / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف