نمناک فرهنگ و هنرموسیقی “حامد همایون” را چه کسی کشف کرد؟ + تصاویر
حامد همایون ، چتر خیس
“حامد همایون” خواننده موسیقی پاپ که با آهنگ چتر خیس حسابی طرفدار پیدا کرد و شناخته شد , در ادامه با او بیشتر آشنا میشوید.

رازهایی درباره حامد همایون

حامد همایون بی شک چهره موسیقی پاپ سال 95 است. او با آهنگ «چتر خیس» توانست آنچنان مخاطبان را جلب خودش کند که تنها 23 میلیون نفر، از یک وب سایت این آهنگ را دانلود کردند.همایون نخستین کنسرت خود را به نفع کودکان سرطانی در مؤسسه محک برگزار کرد.

اسم حامد همایون این نیست، روزی که رو به روی من نشست اسمش «سید حامد محمودزاده» بود؛ اگر می خواهید اسمش را استثمار بگذارید، برند حامد همایون متعلق به ترانه شرقی است.

چتر خیس

عکس حامد همایون خواننده پاپ


مراسم رونمایی از اولین آلبوم حامد همایون امروز با حضور اصحاب رسانه در سالن ایوان شمس تهران برگرار شد. هانا کامکار مدیر روابط عمومی موسسه محک، در ابتدای برنامه پشت تریبون حاضر شد و اعلام کرد:«من به نمایندگی از موسسه خیریه محک در اینجا حضور دارم. این موسسه فقط با مشارکت های مردمی اداره می شود و مشارکت های هنرمندان یکی از موارد ارزشمند برای ما است.

در ربع قرن فعالیت موسسه محک نام آورترین هنرمندان ایران در این سازمان جایگاه و هنر و محبوبیت خودشان را به انسانیت و کمک به همنوع تقدیم کردند. بیست و پنجمین سالگرد محک با کنسرت «کامکارها» شروع شد و جناب آقای رجب پور و موسسه ترانه شرقی از افرادی بودند که به این موسسه و سالگرد تاسیس محک کمک کرده اند.

از اینکه اولین حضور عمومی آقای حامد همایون در بازار خیریه محک بود و خیلی خیلی از ایشان و تیمشان تشکر می کنیم که در آنجا داوطلبانه اعلام کردند کلیه عواید حاصل از اولین کنسرتشان را به کودکان مبتلا به سرطان محک تقدیم می کنند. امروز روزی است که آن تعهد انسان دوستانه به عمل نشسته است. از شما تشکر می کنیم که در اوج هیجان موفقیت، عشق به هم نوع را فراموش نکردید و در موضوع درمان سرطان پیش قدم شدید.»

حامد همایون

حامد همایون و کودکان سرطانی


پس از سلام و خوش آمدگویی محسن رجب پور، سامان امامی، حامد همایون و سهیل حسینی دکتر «مطلق» سخنران دوم برنامه بود. رییس اداره سرطان وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی اعلام کرد:«ممکن است سرطان برای شما پیام آور ناامیدی باشد اما در جهان امروز نزدیک به نیمی از سرطان ها قابل پیشگیری هستند و بیش از نیمی از سرطان ها درمان پذیر هستند. خوشبختانه این به یمن پیشرفت های علمی در جهان و کشور عزیزمان است. به لحاظ امکانات پیشگیری و درمانی نیاز به پیشرفت توسعه هستیم و مهم تر از آن به لحاظ فرهنگسازی نیاز داریم تا آگاهی بیشتری نسبت به بروز سرطان داشته باشیم. افراد شناخته شده از گروه هنرمندان و ورزشکاران در برنامه های اداره سرطان به جهت فرهنگسازی کمک کردند. خوشحال هستیم که به لطف جناب رجب پور و آقای حامد همایون پیام های مبارزه با سرطان را از طریق شما دوستان رسانه به مردم منتقل کنیم.»


دکتر «رفیع فر»، رییس اداره آموزش وزارت بهداشت، هم در ادامه برنامه این توضیحات را عنوان و حامد همایون را به عنوان سفیر مبارزه با سرطان معرفی کرد:«از آقای رجب پور و حامد همایون عزیز تشکر می کنم که قرار است به عنوان پیام آوران سلامت و مبارزه با سرطان پیام ما را به مردم برسانند. کمپین سرطان از دو سال قبل شروع شده است و مردم باید آگاه باشند و بدانند که می توانند سالم زندگی کنند. قرار شده حامد همایون در کار آموزش همگانی مبارزه با سرطان به ما کمک کند تا سبک زندگی سالم را به جوانان منتقل کنیم. خوشحالم که حامد همایون عزیز قرار است سفیر مبارزه با سرطان باشد و امیدوارم در کنسرت هایش که با مردم رو به رو می شود در کنار ترانه هایش که امید را به جامعه تزریق می کند، پیام پیشگیری ما را هم به مردم منتقل کند.»

حامد همایون

حامد همایون چگونه کشف شد؟


محسن رجب پور درباره روند شکل گیری آلبوم حامد همایون و معرفی او از طریق پروژه استعدادهای موسیقی ایرانی گفت:«به فکر راه اندازی مجموعه ای افتادیم تا استعدادهای حوزه موسیقی را کشف کنیم. ما در نیمه راه استعدادیابی بودیم که توسط سامان امامی که دوست من و نوازنده قدیم گروه آریان است، حامد همایون به ما معرفی شد. هنرجوهایی که قبلاً توسط ترانه شرقی یا اکنون توسط مجموعه استعدادیابی ما معرفی می شوند صرفاً آدم هایی نبودند که موسیقی بلد نباشند یا ما موسیقی به آنها یاد بدهیم و سپس معرفی کنیم. همه افرادی با پتانسیل عالی و تخصص خوب موسیقی هستند که تلاش می کنیم از راه مناسب به جامعه معرفی شوند.

حامد همایون در نیمه سال گذشته به ما معرفی شد و پس از بررسی پتانسیل صدای ایشان، فرمول تزریق نشاط و امید در جامعه را با حامد همایون بررسی کردیم. چون ما در عرصه هنری غم زیادی داریم و بسیاری از ترانه سراهای از موضوعاتی شعر می گویند که غم زیادی دارد.

پیش از عید نوروز چهار قطعه با صدای حامد همایون منتشر کردیم و پس از آن نگرش خودمان را مورد بررسی قرار دادیم. اکنون که در خدمت شما هستیم، برنامه ریزی ما این بود که حامد همایون از ابتدای سال 96 فعالیت رسمی خود را شروع کند. سرعت معرفی او و لطف همیشگی مردم ایران باعث شد تا حامد همایون در ابتدای شش ماهه سال 95 به استانداردی که می خواستیم برسد. بسیار تشکر می کنم از مردم خوب کشورمان که بلیت های چهار سانس اجرای حامد همایون در جشنواره موسیقی فجر را در چند ساعت خریدند.»
این تهیه کننده باسابقه پس از قدردانی از سامان امامی و سهیل حسینی گفت:«ما آلبوم را در کانال خودمان گذاشتیم چون اگر این کار را نمی کردیم با فرمت غلط و کثیف به گوش مردم می رسید. هدف من رسیدن یک صدا و موسیقی سلامت به گوش مردم است اما توقع من از دوستانی که کار را دانلود کردند این است که یک سی دی به عنوان یادگاری برای خودشان بخرند.»


حامد همایون هم در ادامه ضمن تشریح روند آشنایی با محسن رجب پور گفت:«من با سهیل حسینی کار می کردم و طی یک اتفاق با سامان امامی آشنا شدم. صحبت های سامان آنقدر به دل من نشست که کار و زندگی ام را در شیراز گذاشتم و به اتفاق سهیل به تهران آمدیم. به واسطه دوستی سامان با جناب رجب پور به کمپانی ترانه شرقی معرفی شدم و افتخار می کنم خواننده این مجموعه هستم چون در این کمپانی همه چیز درست و سرجای خودش است. در جلسه اولی که با آقای رجب پور داشتیم ایشان با خودکار سبز یک نسخه پنج صفحه ای برای من نوشتند و اگر دوست داشتی همدیگر را ببینیم چند هفته دیگر با قطعات جدید همدیگر را می بینیم. در اینجا اعلام می کنم که حامد همایون یک نفر نیست. حامد همایون مجموعه ای از افرادی است که شاید جلوی دوربین نباشند و سامان امامی و سهیل حسینی و سایر شاعرها و آقای رجب پور است.»


محسن رجب پور پیش از شروع بخش پرسش و پاسخ با اهالی رسانه گفت:«رمز موفقیت و سلامت در کار و زندگی و خانواده خودم را در اهدای ده درصد درآمدم به امور خیریه می دانم. زمانی که با محک آشنا شدم هیچ چیز از دستم برنمی آمد جز اینکه از طریق هنر به آنها کمک کنم. زمانی که در بازارچه محک حاضر شدم جوانان بیست تا سی ساله ای را دیدم که روش متفاوتی دارند تا در عین تزریق شادی و امید، مردم را برای کمک به محک ترغیب کنند. آنجا تصمیم گرفتم تا آن ده درصد خودم را پیشاپیش تقدیم کنم و سپس همراهی حامد همایون و سامان امامی را داشتم.

همان جا با سرکار خانم کامکار قرار گذاشتم تا صد در صد اولین اجرای رسمی حامد همایون را به موسسه محک تقدیم کنم. به همین مناسبت این چک که در دست من است مربوط به اولین اجرای حامد همایون است. ستاد جشنواره موسیقی فجر این چک را امروز صبح به ما رساندند که برای اجرای اولین کنسرت حامد همایون در جشنواره است و ما صد در صد آن را به خانم کامکار تقدیم می کنیم. این چک را نیاوردم که بگوییم کاری کردیم ولی می خواهم آن ده درصد را همیشه یادآوری کنم و اگر کسی چنین کاری انجام دهد در جای دیگری بیشتر از آن ده درصد را پس می گیرد.»


او در ادامه ضمن تشریح شروع همکاری حامد همایون به عنوان سفیر مبارزه با سرطان از تمدید کنسرت این خواننده خبر داد و اعلام کرد که با مساعدت مسئولین برج میلاد، حامد همایون چهارم بهمن در این سالن روی صحنه می رود. فروش بلیت های این برنامه هم از ساعت 3 بعداز ظهر و در سایت www.3670.ir انجام می شود. او همچنین خبر از برگزاری کنسرت های حامد همایون در کرج و شیراز و اهواز داد و گفت که او در نیمه شب 30 دی ماه اولین کنسرتش در جزیره کیش را روی صحنه می برد.


تهیه کننده آلبوم «دوباره عشق» در بخش دیگری از نشست و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تا چه زمانی با همین تیم، تولید آثار حامد همایون را پیگیری می کند گفت:«این فرمول اکنون جواب می دهد و در برخی گروه های هنری می گویند که خواننده خودش آهنگساز است و باید تا آخر آهنگسازی کند یا یک تنظیم کننده و ترانه سرا فقط حضور داشته باشند. در همین هجده قطعه آلبوم ما از سه ترانه سرای دیگر استفاده کردیم و در کنار سامان امامی از «مسعود جهانی» و «سپهر شاکری» هم به عنوان تنظیم کننده استفاده کردیم. همین امروز که پیش شما هستیم یک قطعه دیگر برای حامد همایون به من معرفی شده که اصلاً آهنگسازش هم خودش نیست. من هیچ تعصبی روی این تیم ندارم ولی می خواهیم عمر فعالیت هنری حامد همایون در اوج را بلندتر کنیم. به همین دلیل از سایر پتانسیل های جامعه هم استفاده می کنیم.»


سوال بعدی یکی از خبرنگاران در مورد نظام اقتصادی قراردادهای محسن رجب پور با استعدادهای موسیقی ایرانی و اینکه او به استثمار خواننده ها متهم می شود بود. رجب پور در این باره گفت:«من تاجر خوبی هستم و به بخش تجاری این کار توجه می کنم. برعکس بسیاری از همکاران که می گویند کار ما فرهنگی و هنری است، من دستانم را بالا می گیرم و می گویم کار ما تجاری و محصول ما فرهنگی و هنری است.»


سپس حامد همایون در این زمینه اعلام کرد:«روز اول که کار را شروع کردیم یک حرف را زدیم و گفتیم که مسیر ما صداقت باشد. قبل از هر مصاحبه ای که من داشتم ایشان هیچ چیز را با من هماهنگ نمی کردند و فقط می گفتند در مسیر صداقت هرآنچه که اتفاق افتاده را می توانی بگویی. تا کنون ده برابر آن چیزی که در قرارداد ما بابت هر اتفاق مادی و معنوی وجود داشته ساپورت شده ام. درآمدی که آقای رجب پور از این راه کسب می کنند در زندگیشان تأثیر زیادی ندارد و این کار را به لحاظ عاطفی پیگیری می کنند. تا این لحظه هرچه خواسته ام فراهم شده و به بهانه های مختلف در رفاقت از قسمت خودشان کوتاه و به ما تزریق می کنند. این موضوع را تکذیب می کنم و اگر ده سال بعد سعادت داشتم و خواننده مردم مملکت بودم همین حرف ها را با قدرت بیشتری تکرار کنم.»


محسن رجب پور در ادامه گفت:«با حامد همایون قرارداده ده ساله دارم و قرارداد ما از یک شهریور سال 95 اکتیو شده است و تا پیش از آن، پیش قرارداد بود. اسم حامد همایون این نیست. روزی که رو به روی من نشست اسم او «سید حامد محمودزاده» بود. زمانی که در سال 1380 به یک نوازنده گیتار 50 هزار تومان و به یک عضو گروه کُر 30 هزار تومان می دادند من پنج برابر آن را به کسانی که با من کار می کردند می دادم و یک دفتر سُرمه ای دارم که هیراد حاتمی آن را دیده است. برای همه این موارد سند دارم.

مهمتر از همه اینکه یک محصول خام به نام سیدحامد محمودزاده داشتم و براساس روش های مارکتینگ خودم دلم می خواست اسم او را حامد همایون بگذارم. برند حامد همایون متعلق به ترانه شرقی است و اگر می خواهید اسمش را استثمار بگذارید! اما دانش آنکه تصمیم می گیرد یک پتانسیل به اسم سیدحامد محمودزاده را تبدیل به برند حامد همایون کند از جای دیگری است. در پایان قرارداد اگر ایشان بخواهد از برند حامد همایون استفاده کند باید رضایت من را جلب کند و چیز عجیبی نیست در دنیا عُرف است.»


مبحث بعدی مدیر شرکت ترانه شرقی پیرامون درآمد این خواننده بود:«آقای سیدحامد محمودزاده در سال قبل و سال قبل تر چقدر درآمد داشته است؟ برآوردش از درآمد سال 95 و 96 خودش چقدر بوده است؟ کدام یک از هنرمندان مملکت توقع ندارند که پس از معرفی به ما، درآمدشان کمتر از صد برابر باشد. در جایی خواندم که حامد همایون معروف شده و بعد محسن رجب پور با او قرارداد بسته در حالی که این خواننده قبلاً سیدحامد محمودزاده بوده است. کار من برندسازی است و سه شغل دیگر هم دارم.

در آن شغل های دیگر حاشیه نداشتم ولی در اینجا حاشیه دارم چون نگاه من ایرانی نیست و در این کار با کسی تعارف ندارم. قرارداد من با او تا بی نهایت سخت است و در پایان قراردادم با همه کسانی که با آنها کار کرده ام به آنها نامه نزده ام و نگفتم که حق ندارید از آثار من استفاده کنید. من به حقوق خودم واقف هستم و پول کسی را نمی خورم. اگر به کسی بگویم که در ابتدای قرارداد به تو صفر درصد می دهم، می نویسم صفر درصد ولی ده درصد می دهم.»


محسن رجب پور در پایان گفت:«ما در این ممکلت یا تهیه کننده یا دلال یا شکارچی داریم. شکارچی آن کسی است که می ایستد تا آدمی کارش بگیرد و آزمون و خطاهایش را انجام دهد و سپس با او قرارداد ببندد. دلال کسی است که ببیند چه خواننده ای با چه کسی قرارداد دارد و می گوید که فلان قدر روی قراردادت می دهم و هنرمند را می دزدد ولی تهیه کننده تلاش می کند به بهترین و اصولی ترین شکل ممکن فضا را هدایت کند.

سال آینده همین موقع خواننده ای به نام «امیررضا» را معرفی خواهیم کرد که حتماً اسمش را عوض می کنیم و تلاش می کنیم او را به عرش برسانیم. من به خوبی می دانم که مشغول چه کاری هستم و این را هم می دانم که از همین امروز تا روزی که خواننده معرفی شود باید 500 میلیون تومان روی او سرمایه گذاری کنم. پس در چنین شرایطی اکنون که از قرارداد ده ساله با حامد همایون حرف می زنم خواسته زیادی است؟»
پس از اتمام نشست خبری اجرای خصوصی حامد همایون به همراه ارکستر در سالن اصلی مجموعه «ایوان شمس» برای خبرنگاران و اهالی رسانه برگزار شد.

حامد همایون ، حامد همایون کیست؟

“حامد همایون” را چه کسی کشف کرد؟ + تصاویر
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 42
برگرفته از آخرین خبر -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 36 6
نظر کاربران
sky

sky

اقای رجب پور هرچی از این قرارداد گیرش بیاد نوش جونش. همینکه خواننده ای با تم شاد رو ه جامعه افسرده ایران معرفی کرد خیلی هم باید ممنونشون باشیم. مطمئنم کسی نمیتونه انکار کنه که تاثیر این ترانه های شاد ف شاید از شادی بخشی برخی برنامه های طنز تلویزیون هم بیشتر باشه.

پاسخ دادن 13 2
فلور

فلور

عالیه.عالی.ولی چه فایده ما اصلا از تاریخ کنسرتهای آقای همایون خبردارنمیشیم وقتی میفهمیم که بلیط تمام شده حالا باید بریم دنبال اونایی که میخوان بلیطاشونو دوبرابر قیمت اصلی بفروشن.این خیلی بده.

پاسخ دادن 4 1
مهراوه محرابی

مهراوه محرابی

حامد همایون بسیار صدایی زیبایی دارد و من یکی از طرف دار های اوهستم و از او حمایت می‌کنم

پاسخ دادن 10 1
hamidrezateymori

hamidrezateymori

حامد همایون کارش حرف نداره. عالی

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف