نمناک بهداشت و سلامتتغذیه شیرینی زیاد نخورید آلزایمر میگیرید!
آلزایمر ، تغذیه و آلزایمر
اگر به خوردن خوراکی های شیرین علاقه بسیاری دارید شما در خطر ابتلا به آلزایمر هستید زیرا بین دیابت و آلزایمر رابطه مستقیمی وجود دارد.

رابطه خوراکی های شیرین و آلزایمر

عادت به مصرف بیش از حد شیرینی می تواند منجر به آسیب هایی در سلامت بدن شده و شرایط فرد را به خطر بیاندازد.برخی عادت های نادرست در زندگی و انتخاب خوراکی های ناسالم به مرور زمان به مغز آسیب می رساند. کارشناسان در جدیدترین پژوهش های خود دریافتند مصرف خوراکی های شیرین می تواند سبب ابتلای افراد به بیماری آلزایمر شود.

آلزایمر

تاثیر خوراکی های شیرین در ابتلا به آلزایمر

محققان ارتباطی مستقیم بین سطح بالای گلوکزِ جریان خون موجود در مغز و بروز علائم از دست دادن حافظه کشف کرده اند.
کارشناسان همچنین دریافتند مصرف مواد غذایی کم شیرین می تواند به بهبود علائم بیماری در افراد مبتلا به آلزایمر کمک کند.
مواد قندی می تواند سبب تولید پروتئین سمی بتاآمیلوئید در مغز و ایجاد پلاک های اختلال کننده در عملکرد سلول های مغزی شود.

این یافته ها حاصل پژوهش دانشمندان موسسه ملی پیری (the National Institute of Aging) در آمریکا با کالبد شکافی برروی نمونه بافت مغز افراد متوفی در اثربیماری آلزایمر به مدت چندین سال است.
پژوهشگران همچنین دریافتند پلاک های مغزی بیشتر در قشر جلوی سر که مرتبط با حافظه و یادگیری است به وجود می آیند.
محققان دانشگاه های بوت و کالج لندن نیز درپژوهشی مشابه دریافتند افراد مبتلا به بیماری دیابت بیشتر از سایرافراد درمعرض ابتلا به بیماری آلزایمر و دمانس مغزی قرار دارند.

بالا بودن قند خون و ابتلا به دیابت افزون بر افزایش ریسک ابتلا به آلزایمر سبب التهاب در مغز و بروز رفتار های پرخاشگرانه، کاهش تمرکز، بدخلقی، کاهش سطح یادگیری و به طورکلی اختلال در عملکرد مغز می شود.
کارشناسان درادامه پژوهش های خود دریافتند در مغز افراد مبتلا به آلزایمر گلوکز به سختی به انرژی تحت فرآیند گلیکولیز تبدیل می شود و این یکی از عامل های ایجاد پلاک های اختلال کننده عملکرد مغز این افراد است.

محققان براین اساس امیدوار هستند روش درمانی جدیدی برای کمک به مبتلایان به آلزایمر پیدا کنند و تا آن زمان به افراد توصیه می کنند از دوران جوانی از مصرف بیش از حد مواد قندی ازجمله شیرینی، شکر، قند، شکلات و سایر محصولات شیرین در رژیم غذایی خود اجتناب کنند، زیرا افزون بر دیابت سبب ابتلای افراد به آلزایمر نیز می شود.

شیرینی زیاد نخورید آلزایمر میگیرید!

شیرینی زیاد نخورید آلزایمر میگیرید!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف