نمناک اخبارجامعه آیا آب تهران آلوده است؟
آب ، آلودگی آب تهران
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران تاکید کرد: مردم نگران آلوده بودن آب شرب تهران نباشند.
تاریخ انتشار : 26 تیر 1396
بازدید : 2,058 نفر

آب تهران آلوده است؟

به گزارش ناصر مهردادی با اشاره به بیان برخی از موضوعات در برخی رسانه ها درخصوص نگرانی وضعیت آب شرب تهران گفت:سازمان حفاظت محیط زیست بر اساس وظایف ذاتی خود مسئولیت پیشگیری و جلوگیری از بروز آلودگی ها و برخورد با منابع آلاینده را برعهده دارد و بر این اساس موظف به پایش واحدهای آلاینده و بررسی منابع اثرگذار بر کیفیت منابع پذیرنده آب های سطحی و زیر زمینی است.

وی با اشاره به اینکه بر این اساس وجود هر گونه پتانسیل بالقوه و احتمالی آلودگی به خصوص در منابع تامین کننده آب شرب و دیگر موضوعات محیط زیست نگران کننده بوده ، هست و خواهد بود، اظهار داشت :خوشبختانه در حال حاضر پایش های صورت گرفته حاکی از عدم آلودگی جدی در منابع تامین کننده آب شرب بوده اما این امر نیازمند برنامه ریزی مستمر برای بهبود و حفظ شرایط کنونی است.

آب

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با تاکید بر اینکه وضعیت حوزه های آبریز آب شرب تهران از طریق ایستگاه های سنجش و همچنین نمونه برداری مداوم در حال رصد، آزمایش و پایش است، افزود:در کنار این طرح پایش ویژه صنایع استان با پایش حدود ٤ هزار واحد صنعتی در سه بخش خروجی هوا، پساب و فاضلاب و پسماند در حال اجرا بوده و طرح پایش ادواری رودخانه های استان با همکاری سایر دستگاه های متولی از جمله شرکت آب منطقه ای و آب و فاضلاب استان در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد:حرکت برای حفاظت از منابع آبی و جلوگیری از افزایش آلودگی هوا و نیز فرهنگسازی در حوزه محیط زیست را باید مطالبه مردمی و یک حرکت جمعی دانست.
مهردادی با توصیه به شهروندان خاطر نشان کرد :همه ما نسبت به محیط زیست مسئولیم و همواره باید نسبت به وضعیت شکننده و حساس آن نگران باشیم اما این نگرانی به معنی آلودگی نیست.

آیا آب تهران آلوده است؟

آیا آب تهران آلوده است؟
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف