نمناک سبک زندگیخانه داری آموزش آماده کردن حیاط خانه برای پاییز و برگریزان
حیاط خانه ، شروع سرما
بهتر است آماده سازی حیاط خانه برای شروع فصل سرد، حدود شش هفته قبل از اولین سرما و یخبندان صورت بگیرد.
بازدید : 1,103 نفر

چگونه حیاط خانه خود را برای برگریزان های زیبای پاییزی آماده کنیم

این روزها بوی پاییز و آرامش باران،خنکای باد و ریزش برگ ها هوا را پر کرده و هر جا که قدم بگذارید، صدای خش خش برگ ها را می شنوید.حالا زمان آن رسیده که باغچه و حیاط خود را هم برای هوای پاییزی و فصل سرد آماده کنید.

با برنامه ریزی و مراقبت درست می توانید در زندگی گیاهان نقش داشته و آنها را از مرگ نجات دهید.طبق تجربه توجه و مراقبت باید در فصل سرد هم ادامه داشته باشد.گیاهان زمانی که سالم هستند، سرما را بهتر تحمل می کنند و از آسیب بیشتر در امان می مانند.

بهتر است آماده سازی حیاط برای شروع فصل سرد، حدود شش هفته قبل از اولین سرما و یخبندان صورت بگیرد.درون حیاط قدم بزنید و به قسمت های آسیب دیده نگاهی بیندازید.
اگر ضروری است گیاهان آسیب دیده را تغییر دهید؛ هم اکنون زمان این کار فرارسیده است.

کاشت گیاهان پاییزی

گل داوودی، گل ستاره ای و بنفشه بهترین گیاهان گلدار برای هوای سرد و خنک هستند.باید بدانید رشد سبزیجات خوشمزه در فصل سرد متوقف می شود. سبزیجات استفاده شدهو گل های فصلی تابستانه را حذف کردهیا آنها را تا سطح خاک قطع کنید تا ریشه شان در خاک تجزیه و با آن ترکیب شود.علاوه بر این می توانید باغچه سبزیجات برای فصل سرد داشته باشید.

 

حیاط خانه

آماده سازی سطح چمن برای پاییز و زمستان

چمن فستوکا و چاودار بهترین گیاهان پوششی فصل سرد هستند.همچنین می توانید از کود نیز برای چمن ها استفاده کنید. کودها مواد غذایی را در طول ماه های سرد ذخیره می کنندو در نتیجه آن در فصل بهار چمنی زیبا به شما هدیه می دهند. اگر می خواهید کمی از تراکم پوشش گیاهی تان خصوصا چمن بکاهید،چنین فصلی که به خواب می روند بهترین زمان برای انجام این کار است.

 

حیاط خانه

محافظت از گیاهان در فصول سرد

پیش از شروع سرما، گیاهانی را که در فصل سرد دوام نمی آورند از ریشه جدا کنیدو سپس باغچه را تمیز کرده و روی آن را بپوشانید تا از یخ زدگی جلوگیری شود. پیش بینی وضع هوای شهر زندگی خود را دنبال کنیدتا در صورت لزوم باغچه تان را کاور کنید. می توانید برای این منظور از مالچ و پلاستیک کمک بگیرید.

پیش غذای زمستانی

به خاک گیاهان خود مقداری کود اضافه کنید تا سوخت استفاده شده در ماه های گرم تابستان را دوباره به دست آورند.در طول پاییز، گیاهان مواد غذایی مورد نیاز خود برای فصل سرما را از خاک دریافت می کنند.
اگر در باغچه تان گیاهان پوششی فصل گرم دارید، از کودهایی جهت آماده شدن فصل سرد استفاده کنید.به یاد داشته باشید گیاهان حساس به سرما را اواخر پاییز و اوایل زمستان کوددهی نکنید.
کودها رشد جدید را تحریک می کنند و می توانند موجب آسیب سرمایی شوند. همچنین گیاهان تازه هرس شده،حساس به تخریب در سرما هستند؛ پس هرس را تا بهار به تعویق بیندازید.

خلاصی از مزاحم های فضای سبز حیاط در پاییز

پاییز بهترین زمان کنترل علف های هرز است.در طول پاییز علف های هرز هم مانند سایر گیاهان مواد غذایی مورد نیاز خود را از خاک جذب می کنندتا برای سرما آماده باشند. در چنین زمانی است که اگر از علف کش استفاده کنید، می توانیدکمر به قتل شان ببندید! برای استفاده از علف کش حتما دستورالعمل را دنبال کنید.

لباسی بر تن گیاهان در فصول سرد

درختان جوان و نهال ها حساس به سرما هستند.در طول یخبندان سخت می توانید گیاهان را با پوشاندن مراقبت کنیدولی فراموش نکنید پوشش را طوری قرار دهید که گیاه همچنان در تماس با خاک قرار داشته باشدتا گرمای زمین بتواند درون پوشش حفظ شود.

یک لامپ هم در زیر پوشش قرار دهید تا گرمای بیشتری به آنها بدهد.اگر گیاهان حساس به سرما ابعاد بزرگی دارند که پوشاندن شان سخت است،تنه درخت را با چند لایه پارچه یا روزنامه بپوشانید
و به محض اینکه هوا از حالت سرما خارج شد و رو به گرما رفت، پوشش را جدا کنید.

شاخ و برگ های خشک و جدا شده را جمع آوری کنید؛ زیرا می توانند موجب بیماری شوند.چاله ای در خاک حفر کنید. آنها را درون چاله بریزید تا بتوانید برای خود خاک برگ و کمپوست تهیه کنید.
آماده باشید گیاهان گلدانی حساس فضای خارجی را به محلی گرم تر و سرپوشیده منتقل کنید.می توانید آنها را شب به داخل بیاورید و با آفتاب روز بعد به بیرون ببرید.
در سرما از آب دادن گیاهان بپرهیزید؛ چرا که یخ زدگی و آسیب جدی به دنبال دارد.
با همه تلاش هایی که انجام داده اید، اگر گیاه تان از سرما آسیب دید برای حذف بخش از بین رفته آن تا فصل بهار صبر کنید.

در زمان باران روی چمن، باغچه و خاک مرطوب راه نروید؛ چون باعث فشردگی خاک می شود.گیاهان به هوای موجود در ذرات خاک برای تنفس و رشد نیاز دارند و هرچه این مقدار کاهش یابد، رشد هم کمتر می شود.

حیاط خانه

مبلمان، باربکیو و وسایل داخل حیاط تان را با ایجاد سقف و پوشش محافظت کنیدتا از بارش باران و تخریب در امان بمانند. راستی برای استخر و حوض تان چه فکری کرده اید؟
پیشنهاد ما این است با سقف متحرک استخرتان را برای پاییز آماده کنید!
وسایل برقی و مکانیکی باغبانی را در محل خشک نگهدارید تا از زنگ زدن و آسیب رطوبت به دور باشند.
اگر حوض یا برکه کوچکی در حیاط خود دارید،یک توپ یا چیزی مشابه درون آن بیندازید. حرکت توپ مانع از یخ زدگی سطح آب می شود.

حیاط خانه

در فصل سرد پرندگان را فراموش نکنید.
قرار دادن لانه ای برای زندگی و تامین غذای آنها کمترین کاری استکه برای زنده ماندن شان در فصل سرد از دست ما برمی آید.

آموزش آماده کردن حیاط خانه برای پاییز و برگریزان

آموزش آماده کردن حیاط خانه برای پاییز و برگریزان
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از چیدانه - / ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف