نمناک اخبارجامعه آمار ازدواج پسران با دختران بزرگتر از خود
ازدواج ، آمار ازدواج
در سال ۹۲ ؛ ۶۰۰ هزار و ۷۶۸ ازدواج صورت گرفته که پسران از نظر سنی بزرگتر از دختران بوده اند، این درحالی است که این رقم معادل ۷۷.۶ درصد کل ازدواج ها است.
تاریخ انتشار : 11 خرداد 1393

 مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور آمار مربوط به وقایع ازدواج های افراد همسن، ازدواج هایی که زوجه بزرگتر از زوج و بالعکس طی سال های 91 و 92 را به تفکیک ارائه کرد.

 
 مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور آمار مربوط به وقایع ازدواج های افراد همسن، ازدواج هایی که زوجه بزرگتر از زوج و بالعکس طی سال های 91 و 92 را به تفکیک ارائه کرد.
 
علی اکبر محزون در ابتدا با اشاره به آمار مربوط به سال 92، اظهار کرد:طی این سال در مجموع 774 هزار و 513 واقعه ازدواج در کشور صورت گرفته که از این تعداد 92 هزار و 365 مورد که معادل 11.9 درصد است، ازدواج دختران و پسرانی بوده که سن یکسان داشته اند.
 
وی در مورد وقایع ازدواجی که دختران از نظر سنی بزرگتر از پسران بوده اند، گفت:در سال 92، تعداد ازدواج هایی که زوجه بزرگتر از زوج بوده به 81 هزار و 381 واقعه می رسد که معادل 11.5 درصد است. در 3.6 درصد این ازدواج ها دختران یک سال از پسران بزرگتر، در 2.2 درصد این ازدواج ها دختران دو سال از پسران بزرگتر، در 1.6 درصد این ازدواج ها دختران سه سال از پسران بزرگتر و مابقی ازدواج ها هرکدام با آمار زیر یک درصد مربوط به ازدواج هایی است که دختران تفاوت سنی بیش از سه سال با پسران داشته اند.
 
محزون همچنین در مورد ازدواج هایی که پسران از نظر سنی بزرگتر از دختران بوده اند، خاطرنشان کرد:در سال 92 در مجموع 611 هزار و 768 واقعه ازدواج طی این سال صورت گرفته که پسران از نظر سنی بزرگتر از دختران بوده اند، این درحالی است که این رقم معادل 77.6 درصد کل ازدواج ها است.
 
وی ادامه داد:در 8.1 درصد این ازدواج ها پسران یکسال از دختران بزرگتر، در 8.8 درصد این ازدواج ها پسران دو سال از دختران بزرگتر، در 9.1 درصد ازدواج ها پسران سه سال از دختران بزرگتر و در 8.7 درصد ازدواج ها پسران 4 سال از دختران بزرگتر بوده اند.
 
مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور در ادامه این گفت وگو با اشاره به آمار مربوط به ازدواج های سال 91، اظهار کرد:در مجموع 829 هزار و 968 واقعه ازدواج طی سال 91 انجام شده که در 12.2 درصد آن دختران و پسران دارای سن یکسان بودند، این رقم معادل 111 هزار و 385 نفر است.
 
محزون در مورد ازدواج هایی که در آن دختران از نظر سنی بزرگتر از پسران بوده اند، گفت:در 89 هزار و 59 مورد از ازدواج ها دختران از نظر سنی بزرگتر از پسران بوده اند که معادل 11.7 درصد ازدواج ها است.
 
وی ادامه داد:در 3.7 درصد این ازدواج ها دختران یکسال از پسران بزرگتر، در 2.2 درصد این ازدواج ها دختران دو سال از پسران بزرگتر، در 1.6 درصد از این ازدواج ها دختران سه سال از پسران بزرگتر ومابقی ازدواج ها هرکدام با آمار زیر یک درصد مربوط به ازدواج هایی است که دختران تفاوت سنی بیش از سه سال با پسران داشته اند.
 
مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به آمار ازدواج های مربوط به سال 91 که در آن پسران از نظر سنی بزرگتر از دختران بوده اند، بیان کرد:در 639 هزار و 524 واقعه ازدواج طی این سال پسران از دختران بزرگتر بوده اند که معادل 77.1 درصد است.
 
محزون ادامه داد:در 8.3 درصد این ازدواج ها پسران یک سال بزرگتر از دختران، در 9 درصد این ازدواج ها پسران دو سال بزرگتر از دختران، در 9.2 درصد این ازدواج ها پسران سه سال بزرگتر از دختران و در 9 درصد این ازدواج ها پسران چهار سال بزرگتر از دختران بوده اند.
 
آمار ارئه شده نشان می دهد هرچند آمار ازدواج در کشور طی سال 91 از 829 هزار و 968 واقعه ازدواج به 774 هزار و 513 واقعه ازدواج در سال 92 کاهش یافته است، اما برخلاف آمار غیررسمی اعلام شده ازدواج هایی که در آن دختران از نظر سنی بزرگتر از پسران بوده اند نیز از 89 هزار و 89 واقعه در سال 91 به 81 هزار و 381 واقعه در سال 92 کاهش یافته است.

آمار ازدواج پسران با دختران بزرگتر از خود

آمار ازدواج پسران با دختران بزرگتر از خود
:
امتیاز : 3.7 تعداد رای : 15
برگرفته از ایسنا/ص
این مطلب مفید بود ؟ 11 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف