نمناک اخبارجامعه آمار جمعیت ایران در شهریور 1394
جمعیت ایران ، جمعیت ایران در سال 94
سازمان ثبت احوال در رابطه با جدیدترین آمار جمعیت ایران تا پایان شهریور 1394 توضیحاتی ارائه داد و پرجمعیت ترین شهرها و استان های کشور را معرفی کرد.
تاریخ انتشار : 27 مهر 1394

آمار جمعیت ایران در سال 1394

سازمان ثبت احوال، سید علیرضا آوائی در دیدار با اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، این مطلب را بر اساس آمار سازمان ثبت احوال اعلام کرد و اینکه نرخ رشد جمعیت نیز 1.56 درصد است.

وی، خاطر نشان کرد:استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی بیشترین جمعیت و استان های گیلان، مازندران و مرکزی، کمترین جمعیت و میزان ثبتی را شامل می شوند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه نرخ ثبت ازدواج در کل کشور 9.3 درصد در هزار است، گفت:این میزان 2.7 درصد نسبت به وضعیت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

وی، ادامه داد:استان های خراسان جنوبی، اردبیل و کهکیلویه و بویراحمد، بیشترین ثبت ازدواج و استان های تهران، البرز و سیستان و بلوچستان، کمترین ثبت ازدواج را داشته اند؛ میانگین سن ازدواج در کشور 28 سال برای آقایان و 23 سال برای خانم ها است.

 جمعیت کل ایران

 جمعیت ایران در سال 94

آوائی همچنین به میانگین طلاق در کشور اشاره و اظهار کرد:این میانگین 9.3 درصد نسبت به وضعیت مشابه سال گذشته افزایش نشان می دهد که استان های خراسان رضوی، گیلان و قم، بیشترین طلاق و استان های سیستان و بلوچستان، یزد، ایلام و چهارمحال و بختیاری کمترین آمار طلاق را دارند.

این مقام مسوول در سازمان ثبت احوال کشور اضافه کرد:میانگین سن طلاق در کشور 35 سال در آقایان و 30 سال در خانم ها است.

آوائی، تصریح کرد:بیشترین نسبت ازدواج به طلاق را استان های سیستان و بلوچستان، ایلام و چهارمحال و بختیاری و کمترین میزان ازدواج به طلاق مربوط به استان های تهران، البرز و گیلان است.

صدور کارت هوشمند ملی 60 میلیون ایرانی تا پایان سال 97

رییس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به طرح صدور کارت هوشمند ملی، افزود:در صورت تامین اعتبارات تا پایان سال 97 پروژه 60 میلیونی صدور کارت هوشمند ملی به پایان خواهد رسید؛ تاکنون برای سه میلون تن و تا پایان سالجاری هم برای هفت میلیون تن، کارت ملی هوشمند صادر خواهد شد.

وی از موازی کاری سایر سازمان ها با سازمان ثبت احوال گلایه و خاطرنشان کرد:انتظار می رود مجلس در این زمینه ورود کند و از اجرای طرح های موازی با طرح هوشمند ملی ممانعت کند.

آوائی با اشاره به توسعه اقدامات سازمان ثبت احوال بیان کرد:ماموران ثبت احوال در تمام بیمارستان ها برای ثبت ولادت، مستقر شده اند و شماری آرامستان نیز به پایگاه اطلاعاتی ثبت احوال متصل اند.

آمار جمعیت ایران در شهریور 1394

آمار جمعیت ایران در شهریور 1394
:
امتیاز : 2.9 تعداد رای : 24
برگرفته از تسنیم /ن
این مطلب مفید بود ؟ 14 10
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف