نمناک سرگرمیآیا میدانید مردم کجای دنیا بالاترین آمار کتابخوانی در جهان را دارند؟
آمار کتابخوانی در جهان ، بیشترین سرانه مطالعه در جهان
امروزه سرانه مطالعه در جهان بسیار کاهش یافته است اما بر اساس گزارشات هنوز برخی از کشورهای جهان هستند که خوشبختانه آمار کتابخوانی آن ها بسیار بالاست و علاقه زیادی به کتاب خواندن دارند.

کدام کشورها بیشتر کتاب را می خوانند و بالاترین آمار کتابخوانی در جهان را دارند؟

توانایی خواندن یکی از مهم ترین مهارت های اساسی است که انسان امروزی میتواند توسط آن یاد بگیرد. در واقع خواندن برای داشتن ارتباط در جوامع اهمیت خاصی برخوردار است. خواندن علائم ترافیکی، دستورالعمل های پزشکی و اخبار.

علاوه براین، دسترسی به اطلاعات آنلاین یا کتاب و مجلات به مردم کمک می کند تا تحصیل کرده و مطلع از جهان پیرامون خود باشند. مغز انسان نیاز به توسعه مستمر دارد و خواندن به آن کمک می کند. خواندن افراد را در داشتن تخیل فعال و بالابردن خلاقیت کمک می کند. حال این سوال برای شما کاربران نمناک مطرح است که در کجای دنیا مردم بیشتر کتاب می خوانند؟بنظر می رسد که هندی ها با 10 ساعت کتابخوانی در روز خوره کتابخوانی هستند.

آمار کتابخوانی در جهان

بیشترین سرانه مطالعه در جهان

مردم کشورهایی که بیشتر مطالعه می کنند و آمار کتابخوانی بالایی دارند

شاخص کل فرهنگی جهان، مطالعه ای جهانی برای اندازه گیری میزان زمانی که مردم در سراسر دنیا به طور هفتگی مطالعه می کنند را انجام داد. نتایج این مطالعه مشخص نمیکند که دقیقا چه مواردی خوانده می شود، این موارد میتواند شامل اخبار، مجلات، ایمیل و کتاب باشد. علاوه بر این نیز این مطالعه اطلاعات خاصی را درمورد افراد مختلف از لحاظ سن، سطح تحصیلات یا جنسیت و تعداد افراد در نظر نمیگیرد. یافته ها عبارتند از:

هندوستان

گزارشات از شهروندان هندی بالاترین سرانه مطالعه را نشان میدهد. هندی ها به طور متوسط 10 ساعت و 42 دقیقه در هفته مطالعه می کنند. بدست آوردن جایگاه اول در این لیست تقریبا حسن بزرگی محسوب می شود.، که میزان سواد در این کشور پایین تر از میانگین جهانی است(74%).

با این وجود این میزان پس از استقلال این کشور در سال 1947 رشد بیش از 6 برابری داشته است که میتواند شاخصی برای افزایش علاقه به خواندن باشد. با این حال، این زمان تعیین شده فقط محدود به خواندن کتاب هایی چاپی نمی شود و ممکن است صرف وقت برای خواندن آنلاین یا کتاب های الکترونیکی شود.

کتابخوان ترین مردم جهان

شهروندان هندی بالاترین سرانه مطالعه را در دنیا دارند

تایلند

تایلند دومین کشور با بالاترین میزان مطالعه است. در این کشور مردم به طور میانگین 9 ساعت و 24 دقیقه را صرف خواندن می کنند. نظر سنجی های بیشتر نشان می دهد که تقریبا 88درصد مردم کتاب را به شکل چاپی میخوانند و روزانه 28 دقیقه را صرف خواندن آن ها میکنند و این بدان معنی است که زمانی که صرف مطالعه آنلاین می کنند بیشتر است.

درست مانند هند، تبلت ها و گوشی های هوشمند عادات مطالعه را در این کشورها تغییر داده اند. در حقیقت میزان مطالعه کتاب های چاپی نیز در این کشورها کاهش یافته است.

 آمار مطالعه در کشورهای جهان

تایلند یکی از کتابخوان ترین کشورهای دنیا

چین

شهروندان چینی با مطالعه 8 ساعته در هفته در سومین جایگاه بالاترین سرانه مطالعه کشورها قرار دارد. سرانه سواد این کشور 96.4% است که بالاتر از میانگین جهانی 86.3 می باشد. از این زمان، فقط 11 دقیقه صرف خواندن روزنامه و مجلات می شود. در تحقیقی که توسط OECD انجام شد، محققان دریافتند که بیش از 90 درصد دانشجویان درشانگهای خواندن را نوعی سرگرمی محسوب میکنند که در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است.

کاهش کتابخوانی

چینی ها 8 ساعت در هفته مطالعه دارند

 

بالاترین آمار کتابخوانی در جهان متعلق به مردم کدام کشور است؟

مردم کجای دنیا بالاترین آمار کتابخوانی در جهان را دارند؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف