نمناک دنیای مدآرایش و زیبایی آموزش مرحله به مرحله مانیکور در خانه
مانیکور ، مانیکور کردن
در این مطلب بهترین و آسان ترین روش مانیکور ناخن را برایتان آورده ایم تا بتوانید با روشی ارزان و مطمئن مانیکور چند دقیقه ای در منزل را انجام دهید.

آموزش قدم به قدم مانیکور در منزل

مانیکور کردن یکی از روشهای زیباتر کردن ناخن ها است که همیشه در آرایشگاه انجام میشود و هزینه زیادی برای این کار صرف میشود . اما ما در این مطلب روشی را برای مانیکور کردن در منزل به شما یاد خواهیم داد . هیچ روشی نمی تواند مانند یک مانیکور خوب شما را جوان نشان دهد؛ با این حال مانیکور خوب هزینه دارد. امکان دارد شما بخواهید خودتان در خانه این کار را انجام دهید.

مانیکور در خانه به دلیل ترسی که شما نسبت به انگشتان خود و یا تجربه ی قبلی دارید امکان دارد در اول ترسناک دیده شود. روشی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد، روندی مرحله به مرحله است که به شما این تضمین را می دهد که شما می توانید مانیکور حرفه ای را در خانه انجام دهید. نقطه قوت این مقاله این است که این فرایند ذکر شده ارزان و کم هزینه است.

خیلی ها از کلمه ی مانیکور برداشت خوبی ندارند و تصور می کنند کاریست غیر عادی و مخصوص آرایشگاه ها. اما در واقع مانیکور و پدیکور به معنی مرتب کردن، چیدن سفیدی های اضافه ی اطراف ناخن و هم اندازه کردن ناخن هاست و می تواند خیلی راحت در خانه انجام گیرد، مانیکور یعنی مرتب کردن ناخن های دست و پدیکور یعنی منظم شدن ناخن های پا، شما می توانید به طریقه ی زیر، ناخن های دست و پایتان را خودتان درخانه مرتب کنید.

برای مانیکور در خانه به این چیزها نیاز دارید:

مانیکور در خانه

مانیکور کردن در خانه 

o تمیزکننده ی کتان یا حوله
o ناخن گیر
o سوهان ناخن
o کرم مرطوب کننده یا روغن
o یک تشت
o آب گرم برای خیس کردن
o وسایل مانیکور مانند گوشه گیر، گوشت گیر، قیچی و انواع سوهان ها و ...

روش مانیکور در خانه

قدم اول
ابتدا به کمک ناخن گیر ناخن های خود را کوتاه کرده و فرم دهید، این مرحله مهمترین بخش کار است، حتما دقت کنید تا ناخن هایتان با همدیگر هم اندازه باشد، گوشه ی ناخن را به دلخواه گرد یا مربعی کنید .کوتاهی و بلندی ناخن هم کاملا سلیقه ایست.
سوهان کشیدن ناخن ها
به وسیله ی سوهان ناخن گوشه و بالای ناخن های خودتان رو تمیز و مرتب کنید و دقت کنید که اینکار را با آرامش انجام دهید و به روی ناخن هاتون هیچ گونه فشاری وارد نکنید چرا که باعث آسیب به ناخن می شود.
سپس ناخن های خود را به مدت 5 دقیقه در کاسه ی آب گرم یا شیر یا روغن زیتون قرار دهید تا پوست اطراف ناخن نرم شود و بعد به کمک یک پارچه ی کتان یا حوله دستان خود را خشک کنید .از محلول آب و آبلیمو هم می توان استفاده کرد، آبلیمو باعث سفیدی و تمیزی ناخن ها می شود.
اکنون که دست های شما تمیز و مرطوب هستند، از یک کرم مرطوب کننده ی خوب استفاده کنید و دست های خود و ناخن هایتان را با آن مالش دهید. این کار باعث می شود تا آب کافی به پوست شما رسیده و آن را مرطوب سازد. اگر مرطوب کننده ی خوب دم دست ندارید، می توانید از روغن موردعلاقه ی خود استفاده کنید.
بعد از اینکه پوست اطراف ناخن نرم شد با یک گوشت گیر گوشت های اطراف ناخن را کمی به طرف بالا زده و پوست های اضافه را به کمک یه قیچی کوچک بگیرید . اینکار را از یک طرف ناخن شروع کرده و به طرف دیگر ختم کنید و بعد از اتمام کار ناخن هایتان را با الکل ضدعفونی کنید.
می توانید با ناخن گیر گوشه های برآمده را بردارید. توجه داشته باشید پوست روی ناخن می تواند از ناخن در برابر عفونت های باکتریایی جلوگیری کند. بنابراین اگر به این بخش آسیب بزنید احتمال دارد که به ناخن خود نیز آسیب زده باشید. زمانی که پوست خود را تمیز کردید، ناخن های آویزان شده از گوشه های ناخن خود را تمیز کنید.
اکنون با ابزار پوشر، مقداری کوتیکول ناخن را به عقب برانید و مرتب کنید. هر از گاهی با پارچه ی کتان اضافات را از روی ناخنتان پاک کنید.
می توانید این کارها را بعد از حمام انجام دهید، چرا که گوشه ی ناخن ها حسابی خیس خورده و بیرون زده و آماده ی مرتب شدن است، فقط حواستان باشد ناخنتان نشکند، زیرا معمولا بعد از حمام ناخن ها نرم و شکننده هستند. پدیکور هم دقیقا مانند مانیکور است و هیچ تفاوتی ندارد.
توجه داشته باشید که شما باید از ناخن هایتان مراقبت کنید و از آنها برای کار در آشپزخانه و نظافت مانند پاک کردن لکه ها استفاده نکنید، شب هنگام آنها را چرب کنید و از مانیکور و پدیکور برای زیبایی و مراقبت بیشترشان کمک بگیرید.

آموزش مرحله به مرحله مانیکور در خانه

آموزش مرحله به مرحله مانیکور در خانه
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 28
برگرفته از تبیان / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 14 14
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف