نمناک سرگرمیاتومبیل وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟
بالا رفتن آمپر ماشین ، علت بالا رفتن آمپر آب پراید
بالا رفتن آمپر و داغ کردن موتور ماشین می تواند ریشه در مسدود بودن خروجی اگزوز و یا کثیف بودن بیش از حد بدنه موتور داشته باشد برای جلوگیری از آن معاینه فنی خودرو را به طور مرتب انجام دهید.

هنگام داغ کردن موتور یا بالا رفتن آمپر چه کنیم؟

داغ کردن موتور یا بالا رفتن آمپر آب اتفاقی است که هر سال با شروع فصل گرما رانندگان بسیاری را آزار داده و باعث نگرانی آنها میشود. علت داغ کردن موتور میتواند دلیلی بسیار ساده و یا دلایلی متعدد و دور از انتظار داشته باشد که در این بخش از نمناک به مهمترین دلایل آن و اقدامات موثر برای پیشگیری از داغ کردن موتور می پردازیم.

مهمترین دلایل داغ کردن موتور و بالا رفتن آمپر ماشین

1. عملکرد نادرست رادیاتور

2 . اشکال در ترموستات

3. عملکرد نادرست واتر پمپ

4. فن رادیاتور

5. کم بودن خلاصی سوپاپها (سفت بودن سوپاپها)

6. مسدود بودن خروجی اگزوز

7. کثیف بودن بیش از حد بدنه موتور

8. پایین بودن سطح و کیفیت روغن موتور

9. تنظیم نبودن موتور

علت بالا رفتن آمپر آب پراید

بالا رفتن آمپر ماشین چه علتی دارد؟

دمای نرمال کارکرد موتور در چه محدوده ای است؟

اگر موتور داغ کند و سیستم خنک کننده ماشین معیوب باشد گرمای حاصل از احتراق موتور به درستی انتقال نمی یابد واجزای داخلی موتور آسیب می بیند.

برای پی بردن به دمای نرمال کارکرد موتور در حالی که موتور خودرویتان روشن است (کولر خاموش باشد) از خودرو پیاده شوید و از قسمت جلو پنجره فن ها را تحت نظر داشته باشید. به محض اینکه فن ها شروع به چرخیدن کردند داخل کابین برگردید و موقعیت عقربه دمای آب را حفظ کنید. همچنین به محض اینکه فن ها خاموش شدند همین حرکت را تکرار کنید و موقعیت عقربه مذکور را به خاطر بسپارید.

هنگام حرکت در سرپایینی ممکن است آمپر آب مقداری پایینتر از حد معمول باشد یا هنگام حرکت در سربالایی با کولر روشن اندکی بالاتر از نرمال باشد که مشکلی ایجاد نمی کند.

آمپر آب پراید باید کجا باشد

بررسی دلایل بالا رفتن آمپر ماشین

اقدامات لازم برای پیشگیری از جوش آوردن موتور

هنگام رانندگی به آمپر دمای موتور دقت کنید و هنگامی که دما اندکی از حد نرمال بالاتر رفت اقدامات لازم برای پیشگیری از جوش آوردن را اجرا کنید. 

حال اگر آمپر آب بالاتر از مقدار مشخص هنگام روشن شدن فن رفت و به جای قبلی خود بر نگشت باید چه اقدامی کنیم ؟

گام اول :

ابتدا ماشین را متوقف کنید و کاپوت را بالا دهید تا گرمای آن خارج گردد . هیچ گاه در رادیاتور و مخزن را باز نکنید زیرا فشار سیستم بالاست و ممکن است در اثر پاشیدن آب بسوزید.

گام دوم :

فن ها را بررسی کنید و از عملکرد درست آن ها اطلاع یابید و اگر فن ها خاموش بودند کولر را روشن نمایید تا دور تند فن ها وارد مدار شوند. اگر هنوز فن ها درست عمل نکردند روی پره های رادیاتورآب بریزید و وقتی دما نرمال شد موتو را خاموش و در پی مشکل عدم کار کرد فن ها بگردید.

نکته :توجه داشته باشید هیچ گاه روی موتور به صورت مستقیم آب نریزید زیرا دما بالاست و سر سیلندر و قطعات دیگر آن آسیب می بینند.

در خودروهایی که فن آنها مکانیکی و توسط موتور به گردش در می آید برای اینکه دمای موتور کاهش یابد در حالت درجا گاز دهید و دور موتوررا به 2000 برسانید .( به خصوص هنگام ترافیک )

از دیگر دلایل مهم عدم کارکرد فن های الکتریکی خرابی سنسور دمای آب یا رله فنها است.

علت بالا رفتن آمپر آب پژو 405

مشکلات خودرو و بالا رفتن آمپر ماشین

گام سوم :

اگر عملکرد فن ها درست بود ولی همچنان دمای موتور بالا بود احتمال کم بودن آب در سیستم وجود دارد. برای خنک کردن موتور در این صورت موتور را خاموش کنید و هر چند ثانیه یکبار یک استارت کوچک (تک استارت) بزنید طوری که ماشین روشن نشود و پیستون ها بالا و پایین شود. این کار سبب می شود که رینگ پیستون به دیواره سیلندرنچسبد . بعد از اینکه دمای موتور کاهش یافت در رادیاتور را باز کنید و در آن آب بریزید . گاهی داغ شدن موتور به علت نشتی در سیستم خنک کننده و کم شدن آب است که باید آن را بررسی و رفع کنید.

گام چهارم:

اگر فن ها سالم بود و سیستم کمبود آب نداشت و دما با ریختن آب در رادیاتور نیز پایین نیامد 5 حالت پیش می آید:

1.وجود هوا در سیستم:

اگر در سیستم خنک کننده هوا باشد جلوی گردش آب را می گیرد و دما بالا می رود . موتور را خاموش کنید و برای جلوگیری از چسبیدن رینگ پیستون ها هر چند ثانیه یکبار یک استارت کوچک (تک استارت) بزنید طوری که ماشین روشن نشود و پیستون ها بالا و پایین شود. این کار سبب می شود که رینگ پیستون به دیواره سیلندرنچسبد . پس از خنک شدن موتورباید عمل هواگیری توسط مکانیک ماهر انجام شود تا مشکل رفع گردد.

علت بالا رفتن آمپر آب 206

علت اصلی بالا رفتن آمپر ماشین

2. قفل کردن ترموستات:

برای تشخیص قفل شدن ترموستات دست خود را به رادیاتور نزدیک کنید و اگر حس کردید دما بالا نیست دستتان را روی رادیاتور بگذارید. اگر رادیاتور سرد بود اما دمای دمای آمپر آب موتوربالا بود ترموستات قفل شده است.

برای رفع این مشکل موتور را خاموش کنید و صبر کنید تا خنک شود سپس ترموستات را عوض کنید . از علت های قفل شدن ترموستات دیر عوض کردن مایع سیستم خنک کننده و جرم گرفتن داخل سیستم است.

دمای نرمال موتور پراید

علت و رفع بالا رفتن آمپر ماشین

3.مسدود شدن مجاری عبور آب در رادیاتور یا کثیفی پره های رادیاتور:

اگر می خواهید اطمینان یابید که داخل رادیاتور شما جرم ندارد یا مسدود نشده است به رادیاتور ساز مراجعه نمایید تا سیستم را بررسی کند. اگر رادیاتور مسدود شود آب نمی تواند راحت گردش کند و خنک شدن موتور مختل می شود. این مشکل در مواقع که موتور در فشار است مانند حرکت در سربالایی و روشن بودن کولر و... خود را نشان می دهد.

اگر در میان پره های رادیاتور برگ و گل و لای و حشرات گیر کند از بازدهی آن به شدت می کاهد.

علت دیر روشن شدن فن پراید

علل و رفع بالا رفتن آمپر ماشین و داغ کردن موتور

4.از کار افتادن واتر پمپ:

اگر با عوض کردن ترموستات مشکل همچنان باقی ماند واتر پمپ خراب است که در این صورت باید آن را تعویض نمود.

5. مشکل سرسیلندر و واشر:

اگر سیستم خنک کننده خودرو خود را زمان زیادی می باشد که تعویض نکرده اید و یا در رادیاتور به جای ترکیب آب مقطر و ضد یخ،آب معمولی و یا ضد یخ خالی می ریزید واشر سرسیلندر و یا خود سر سیلندر آسیب می بیند و دی اکسید کربن یا روغن وارد رادیاتور می شود دما بالا می رود و در برخی مواقع شیلنگهای رادیاتور می ترکند.

تشخیص اینکه واشر سر سیلندرمشکل پیدا کرده کار ساده ای نیست و این تشخیص باید توسط افراد متخصص باشد . سفت شدن بیش از حد شیلنگهای رادیاتور هنگام گرم بودن موتور، کم کردن مداوم آب رادیاتور، بد کار کردن موتور هنگام استارت اول صبح و شنیدن صدایی مانند باز کردن در نوشابه هنگام باز کردن در رادیاتورعلائم مشکل سر سیلندر و نشان از وجود کمپرس موتور در داخل سیستم خنک کننده دارد.

علت بالا رفتن آمپر آب سمند 

دلایل بالا رفتن آمپر و داغ کردن موتور ماشین 

اقدامات لازم برای جلوگیری از بالارفتن دمای آب موتور

از مهمترین اقداماتی که از بالارفتن دمای آب موتور پیشگیری می کند رسیدگی مرتب به رادیاتور و بررسی کامل اجزای آن و اطمینان از عدم هر گونه نشتی در سیستم، تعویض به موقع مایع سیستم خنک کننده (طبق دفترچه راهنمای خودرو – معمولا هر 2 سال یکبار)، چک کردن میزان آب موجود در سیستم به صورت هفتگی، چک کردن وضعیت فن ها، اطمینان از پر بودن گاز کولر هنگام استفاده از آن (در صورت کمبود گاز در مدار کولر، فرمان روشن شدن فن ها در حالت تند صادر نمی شود)، بررسی وضعیت در رادیاتور و تعویض آن در صورت نیاز، هواگیری صحیح و اصولی و تمیز کردن پره های رادیاتور سالی یکبار است.

 

علت بالا رفتن آمپر ماشین و راه حل داغ کردن ماشین چیست؟

وقتی آمپر آب ماشین بالا رفت چه کنیم؟
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 1384
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن /آ
این مطلب مفید بود ؟ 1327 57
نظر کاربران
محمد

محمد

سلام . ماشین من پراید دوگانه شرکتی مدل 87 است. چند وقتی هست فن اش گاهی گیر میکنه و اگر کولر نگیرم جوش میاره. به تازگی اتصال بدنه باطری را درست کرد فشنگی جلو و عقب را عوض کرد ولی فن کار نمیکنه. رله فن هم نو هست. در ضمن قبلا از قمقمه آب کم می آورد الان از وقتی که کارهای بالا انجام شد از رادیاتور کم میکنه ولی داخل قمقمه آب پر هست. لطفا راهنمایی کنید دیگه خسته شدم.

پاسخ دادن 96 24

سلام نگران نباش. چیزی نیست. احتمال خراب شدن سنسور فن هست. که قیمتی هم نداره 10 یا 12 هزار تومن هست.

پاسخ دادن 21 13
عزیزم اگه اب داخل قمقمه کم نمیشه واب داخ

عزیزم اگه اب داخل قمقمه کم نمیشه واب داخ

اگر اب قمقمه کم میشه واب رادیاتور کم نمی شه عیب ار درب رادیاتور است وباید عوض بشه

پاسخ دادن 24 24
محسن

محسن

اگه قمقمه آبش خالی نمیشه شلنگش رو بررسی کن شاید مسدود شده باشه مال من مسدود بود تعویض کردم درست شد

پاسخ دادن 15 10
قاسم

قاسم

با سلام ، اتومبیل بنده پژه مدل 84 می باشد ، یک هفته است صبحها پس از مدتی بعد روشن نمودن ماشین آمپر از وسط رد میشه ومجبور می شوم برا خنک کردن از کولر استفاده کنم ولی پس از مصافتی فن کند را ه می افتد حالت نرمال میشود ودیگر نیازی به کولر نیست عموما" فقط در مواقع سرد بودن ماشین مثلا " صبح یا اواسط روز وقتی مدت زیادی اتومبیل متوقف شده باشد رخ می دهد واین نوسان گاهی هر48 تا 72 ساعت بعد با این مشکل روبرو می باشم البته همه لوازم مربوط به این موضوع تعویض گردید (فشنگی هردو-پروانه هردو -ترموستاد - کالکسه ای- درب رادیاتور

پاسخ دادن 30 11
Fkh

Fkh

سلام ماشینت واشر ترسونده

پاسخ دادن 26 11
احمد

احمد

ماشینم پراید هست مشکلش آب رادیات میره تو قمقمه میریزه بیرون ولی برنمیگزده تو رادیات درب رادیات عوض کردم قمقمه رو هم عوض کردم ولی باز میریزه بیرون میشه رانمایی کنید

پاسخ دادن 11 7
حیدر

حیدر

سلام احمد جان داداش قمقمه ابی که خریدی احتمالا هوامیده زمانی که درب قمقه را بستی از لوله که اب خارج میشه فوت کن اگر هوادادمشکل داره نباید هوابده اینکارو کن درسا میشه

پاسخ دادن 7 4
امیر ج

امیر ج

دوست عزیز اب بایستی به رله فن فرمان بده که فن تو سرویس بیاد نتیجه چرخش اب در سیستم انجام نمی گیره شلنگ های ورودی وخروجی رادیاتور بخاری را جدا کرده احتمال میدم مسیر اب درون رادیاتور بخاری مسدود باشد

پاسخ دادن 15 2
علی

علی

شیلنگ بین رادیات و قمقمه سوراخ شده و هوا میکشه

پاسخ دادن 10 7
وحید

وحید

باسلام شما بایدترموستات ماشینتون تعویض کنیداگه باتعویض ترموستات همین مشکل روداشیدبایدسیمفکشی قسمت فن چک شود،وبهتره که ی دستگاه هم به ماشین بزنید.

پاسخ دادن 14 12
داود

داود

سلام.من ترموستات. فشنگی رو عوض.کردم ولی آمپر.درست نشد.

پاسخ دادن 10 2
داود

داود

دررادیات روبازکردم روشن کردم وگازدادم که ببینم اب می چرخه ولی چرخید اب

پاسخ دادن 8 4
زمانی

زمانی

یهماشین پراید87 داشتم اب رادیات میدادمخزنذخیره و خالی می شد و داغ میکرد متوجهشدمواشر سر سیلند سوزونده

پاسخ دادن 6 6
پیمان

پیمان

سلام دوست عزیز، باز نکردن فن میتونه بعلت شل شدن سوکت فن باشه، ولی اینکه میفرمایین آب از رادیاتور کم میکنه اگه چندین بار جوش آورده ب احتمال زیاد از واشر سر سیلندر خواهد بود، بعد از کنترل نشتی آب در صورتی که بهنگام باز کردن درب رادیاتور بعد از حدود نیم ساعت خاموش شدن موتور صدای خروج هوای تحت فشار بیاد شک نکن برو واشر تعویض کن

پاسخ دادن 6 5
اکبر شمس

اکبر شمس

سلام دوست عزیز مشکل شما در کابل اصلی برق خودرو هست زیر برف پاکن ها دقیقان زیر آب پاش هایی که روی کاپوت هست سمت راننده یه کابلی هست که برق ماشین رو تقسیم میکنه و سوکت داره و چون شما هم همه این کارا رو انجام دادین ایراد از این سوکت هستش این سوکت به مرور زمان صولفاته میکنه ترجیح میدم که این سوکت با ز شود وبا سماده تمیز وبعد اسپره مخصوص بزنید تا نتیجه بگیرید

پاسخ دادن 2 3
تارخ

تارخ

مرسی دوست عزیز... توضیحات شما کامل بود عیب سیستم خنک کننده ماشین بنده رله فن ها بود که بعد از تعویض درست شد ...ماشین من پژو پارس بود که امپر ماشین بالا می اومد فن ها کار میکردن ولی دور تند رو اونجوری که باید نداشتن و همین ایراد باعث میشد در حین حرکت یا وقتی که از ماشین کولر گرفته میشد آمپر ماشین بالا می رفت

پاسخ دادن 7 4
مهدی

مهدی

دوست عزیز از موتور فن هم غافل نشو.زغال های موتور فن مصرفیست و پس از مدتی تمام میشود و در اوایل هر چند وقت یکبار اتصال میکند و زمانی هم قطع میکند که نشانی اتمام زغال است

پاسخ دادن 6 2
مسعود

مسعود

اگه آب از قمقمه کم نشه در رادیات خرابه

پاسخ دادن 4 4
 اکبری

اکبری

درب رادیاتور را تعویض کنید

پاسخ دادن 1 0
علیرضا

علیرضا

با سلام ، من پراید مدل 85 دارم مدتی است در هنگامی که کولر را روشن می کنم آمپر ماشین تقریباً تا خانه سوم بالا میرورد (یکی مانده به آخر) کارهای زیادی نیر انجام دادم مثل : تعویض فشنگی آمپر ، تمیز کردن رادیاتور، تعویض ترموستات، شستشوی موتور و نیز تعویض درب رادیاتور و آب رادیاتور ؛ولی مشکل حل نشد لطفاً در صورت امکان برای حل مشکل راهنمایی بفرمایید. با تشکر

پاسخ دادن 66 17
محمد هادی احمدی

محمد هادی احمدی

به نظر من مشکل ماشین شما خرابی موتور امپر اب شماست که دما را بیش از دمای واقعی نشان می دهد برای ثابت شدن موضوع باید تنظیم موتر مراجه کنی کامپیوتر وصل کند وبزاری ماشین کار کند بعد مقایسه کنید امپر اب ودمایی که کامپیوتر نشان می دهد

پاسخ دادن 17 9
حسین

حسین

رادیاتم عوض کنید اگه عمرش بالای ۳ ۴ ساله و مدل تیبایی که میشه همون گرمسیری استوای بندازید با فن جدید و لذت ببرد

پاسخ دادن 3 3
علی

علی

درست نشدن درجه آب از فشنگی ،الان تو بازار فشنگی سالم کم پیدا میشه شما اگر اقدام به خرید فشنگی کردید سعی کنید فشنگی بخرید که آرم شرکت روی خود فشنگی باشه اگر نبود مطمعا باشید که جواب کار شما را نمی دهد

پاسخ دادن 1 1
علی

علی

درودبه شما ماشین من هم پرایده آمپرش بیش از حد بالا میومد ولی من میفهمیدم که ماشینم اونقدری که آمپر نشون میده گرم نیست بالاخره بعد از کلی تعمیرگاه رفتن یه دینام پیچ اومد و سیم اتصال سرسیلندر به بدنه رو واسم تعویض کرد ماشین خوب خوب شد

پاسخ دادن 20 7
عارف

عارف

سلام دوستان.. ماشین من پراید مدل 87 هستش.. از دست امپر اب دیگه خسته شدم.. اب رادیاتو تعویض کردم ضد یخ ریختم بازم 10 تا 20 دیقه که رانندگی میکنم سریع امپر اب میره بالا و کوتور هم صدای بدی از خودش در میاره

پاسخ دادن 41 10
محمد

محمد

دوست عزیزبه احتمال99درصدازترموستات هستش مال منم همین طوربودبردم تعمیرگاه ترموستات عوض کرددرست شد

پاسخ دادن 3 1
میترا

میترا

با سلام خدمت شما .آمپر پرایدم خیلی بالا میره تمام کارها و قطعات از جمله فشنگی درجه آب. رله ها ترموستات .درب رادیاتور .تمیز بودن رادیاتور. فن و..دیاگ .. انجام دادم ولی باز آمپر خیلی بالا میره ومجبورم مرتب یه گوشه تو خیابون نگه دارم تا ماشین خنک بشه .نمی دونم چیکار کنم انگار تعمیر کارها ومکانیک هام نمیدونن این ماشین چشه .لطفا منو راهنمایی کنید با تشکر فراوان از شما

پاسخ دادن 45 18
علی اکبر

علی اکبر

عیب از خود ماشینه...

پاسخ دادن 12 5
محمد علی

محمد علی

عزیز دلم شما فشنگی فن شما چند مدل داره حتما دما بالا انداختی .چند مدل داره بستگی به مدلماشیگی داره کمتر کسی ام میفهمن چشه ماشین

پاسخ دادن 4 5
امیر

امیر

کاملا درسته. امروز من یک فشنگی(البته شمع حرارتی هم میگن) نو گذاشتم جواب نداد. تعمیرکار گفت فشنگی دور قرمز بذار. گذاشتم درست شد. ماشینم ۱۳۲ مدل ۹۱

پاسخ دادن 4 1
محمد علی

محمد علی

خانوم میترا شما باید فشنگی فن رو عوض کنی اینم بگم کمتر مکانیکی پیدا میشه که بدونه فشنگی فن هر مدل از ماشینا فرق داره شما فشنگی دما پایین باید بندازی تازه باید ببینی ماشین هم مدل شما چی انداخته که مشکل نداره عین اون رو بندازی رو ماشین

پاسخ دادن 11 7
علی اکبر

علی اکبر

سلام.من چند تا مغازه لوازم یدکی رفتم اصلا میگن فشنگی فن درجه نداره.همش یکیه.نمیدونم چطوری یه فشنگی فن درجه پایین پیدا کنم.

پاسخ دادن 2 1
امیر

امیر

ماشین من هم همین طور بود یعنی خیلی زود آمپر ماشین بالا می رفت همه کار کردم تا آخر یک نفر از دوستان یک سیم از سر منفی باطری به بدنه وصل کرد یعنی اتصال بدنه را قوی کرد مشکلم کلا حل شد

پاسخ دادن 6 6
ابراهیم

ابراهیم

سلام.احتمال داره دورتند فن کارنکنه.برای آزمایش وقتی ماشین گرم کرد کولر روروشن کنید اگه صدای فن زیاد شد.دورتندفن کار نمی کنه.

پاسخ دادن 1 2
محمد

محمد

به احتمال زیاد از پشت آمپرت باشه مطمئنی الکی نشون نمی دهچ

پاسخ دادن 2 2
امیر

امیر

ماشینم صفره مدتی است از قمقمه اب کم میکنه کولر میگیرم بعد خاموش میکنم فن کلا خاموش میشه حتی دور کندش مشکل از چیست ترموستات وفشنگی اب دا عوض کردم

پاسخ دادن 27 3
رضا

رضا

سلام. من در رادیاتور رو باز می کنم و بعد استارت می زنم . بعدش می بینم بلافاصله از در رادیانور همین طور آب سر ریز می کنه . دلیلش چیه ؟

پاسخ دادن 27 7
پیمان

پیمان

سلام. ماشین منم همینجوری شده بود. علتش اینه که واشر سرسیلندرش سوخته و باید عوضشه

پاسخ دادن 7 5
محمد

محمد

به احتمال فراوان واشر سرسیلندر سوخته و هوا وارد رادیاتور میشه به اصطلاح کمپرس میکنه تا خرج های بزرگتر نیاورده زود واشرو عوض کن

پاسخ دادن 2 5
مرتضی

مرتضی

سلام ، من ماشینم روزی نیم لیتر اب کم می کنه ولی علایم کمپرس تو رادیاتو نداره فقط 2هفته قبل 2لیتر ضد یخ اضافه کردم از اون روز به بعد صبح ها زمانی که روشنش می کنم به مت 5 ثانیه تک کار می کنه مدلش 90 ممنون میشم بدونم مشکلش چیه. با تشکر

پاسخ دادن 17 7
محمدحسین

محمدحسین

به احتمال زیاد پولک های بغل موتور سوراخ بوده که با اضافه کردن ضد یخ مسیرش بازباز شده و نشتی پیدا کرده

پاسخ دادن 4 2
مصطفی

مصطفی

با سلام،مشکل از سنسور مشکی فنه،عوض کنی مشکل حل میشه(البته مشکل روشن شدن اول صبح ک تک میزنه)

پاسخ دادن 7 3
وحید

وحید

علائم سوختن واشر سر سیلندر رو نشون میده. لابد از اگزوز هم دود سفید یا آبی بیرون میاد

پاسخ دادن 3 0
عالی

عالی

سلام ماشین اردی هست مدل هشتادویک الان مدتیه جوش میاره حتی تو مسافت کم شایدیک کیلومتر ماشین جوش میاره البته قبلا درحال حرکت جوش نمی اوردبه محض وایستادن اب رادیات خالی میشد وجوش میاوردمیشه منو راهنمایی کنید بایدچیکارکنم

پاسخ دادن 15 8
محمد

محمد

احتمالا فشنگی اب خراب باشه یا رله های فن

پاسخ دادن 1 2
امیر مصطفی

امیر مصطفی

سلام. ممنون از سایت فوق العاده و آموزندتون. من یادم رفاه درب باک رو ببندم. حدود هشتاد کیلومتری توی یک روز و ساعتهای مختللگف رانندگی کردم. یهو دیدم آمپر آب چسبیده به سقف. زدم کنار دیدم در باک بازه و هبچ آبی تو رادیاتور نیست. چه مشکلاتی ممکنه برای ماشین پیش بیاد.. از پاسخگویبتون بسیار سپاسگزارم.

پاسخ دادن 12 4
امیر

امیر

هیچی فقط باک اب رو پر کن و یه تسط از رادیاط و فن هات بگیر و مطمعین باش که به ترموستات اسیب نرسیده باشه

پاسخ دادن 3 2
آرش

آرش

سلام من یک پیکان مدل 80 دارم به محض اینکه ماشین رو روشن میکنم آب رادیاتور با فشار خارج میشه کسی میدونه علتش چیه ممنون

پاسخ دادن 3 1
علی

علی

واشر سرسیلندر سوخته و ماشین کمپرس میکنه

پاسخ دادن 3 3
فرشید

فرشید

سلام من ی پراید مدل 87 دارم چندوقتیه آمپر آبش از وسط بالاتر میره فن میگیره فشنگی سبزشو تعویض کردم چندتا باز درست نشد سرمشکی انداختم باز نشد تک فیش آمپر هم انجام دادم باز نشد همچنین ترموستات و رله حراتی ک پائین رادیاتور هست مکانیکی بردم گفت سرسیلند مشگلی نداره فیلرش درسته حتی رله هاشم تعویض کردم وقتی فن میگیره حداقل 15 دقیقه کار میکنه لطفا راهنمائ کنین با تشکر

پاسخ دادن 11 6
پيمان

پيمان

ترموستات ٣حالت داره دور كم متوسط و تند احتمالا دور كم خرابه

پاسخ دادن 0 1
علي قبادی

علي قبادی

احتمال نيم سوز شدن فن نيز وجود دارد اما اشكال كا در اين است كه فيوز فن در چنين مواقعی سوخته و به شدت مشكل مي افزايد

پاسخ دادن 8 3
موسی عبدی

موسی عبدی

با سلام یه ماشین پژو 405 دارم مدل 88 در حالی فن روشنه و ماشین روخاموش میکنم دوباره که ماشین رو بعد از چند دقیقه روشن میکنم آمپر میره بالا به وسط میرسه و چراخ آمپر و چراغ stop روشن میشه چند لحظه که میگذره نهایتش یک دقیقه آمپر پایین میاد و چراغا خاموش میشه چند جا بردم چک کردن میگن مشکلی نداره وقتی هواخیلی گرمه بیشتر اتفاق میفته لطف اگه نظری دارین بفرمایین ممنون میشم.

پاسخ دادن 3 2
ehsan

ehsan

نگران نباش.دقیقا مال منم همینطوریه......!!!!!!!!! فقط توی هوای گرم اگه پس از طی مسافت به محل پارک رسیدی حتما اجازه بده فن خاموش شه ...حتی از کولر کمک بگیر تاموتورو خنک خاموش کنی.....پژو بعد ازاینکه موتورو خاموش میکنی دمای آب میره بال واین واسه موتور ضرر داره............!!!!!!!!

پاسخ دادن 6 7
مهدی

مهدی

سلام قربان ریو که اصلا مشکل آمپر آب نداره از ریو داران بپرسید دمش گرم سازندش

پاسخ دادن 5 3
روح الله

روح الله

باسلام خسته نباشید بنده ال نود دارم .درجه آمپر سریع به نصف میرسد .در ترافیکهای سنگین حتی تا آخرین درجه هم میرسد. مشکل چیست ممنون

پاسخ دادن 14 7
سیامک

سیامک

سلام،پژو پارس دارم،بعضی اوقات وقتی ماشین را روشن میکنم،امپر بالا میره تا حد قرمز،ولی کولر را روشن میکنم امپر پایین میاد ،خواستم ببینم واشر سر سیلندر نسوخته ممنونم

پاسخ دادن 11 6
ایلیا

ایلیا

اگه میبینی اب سرازیر میشه واشر سوخته

پاسخ دادن 0 0
علی باقری

علی باقری

سلام خودروی من پژو پارس هست ماشینم جوش میاره و با مراجعه به مکانیکی و باطریسازی های معتبر هرکی یه تشخیصی داد و در چند مرحله رادیاتور و ترموستات و فشنگی آب و واترپمپ و سیم پیچی فشنگی آب رو عوض کردن و همچنین رادیات کولر رو در کارواش تحت فشار آب گرفتم و مسیر شیلنگها و رادیات بخاری رو هم با آب بدون فشار آب گرفتم و واشر سر سیلندر هم تشخیص داده شد که سالمه باز ماشین جوش میاره به نظر شما آیا میشه که آمپر آب خطا نشون بده و اگر خطا بده نحوه تشخیصش چه جوریه ؟ و یا دلیل دیگه اش چیه ؟ لطفا جواب رو به ایمیلم بفرستید. از لطف شما ممنونم میشم

پاسخ دادن 10 12
محمد

محمد

اگه جوش میاره دیگه کاری به امپر نداره اما برای تشخیص سالم یا خراب بودن امپر میتونین ببرین تعمیرگاه مجاز دستگاه بهش وصل میکنن چک میکنن

پاسخ دادن 1 3
یاسین

یاسین

یه پراید مدل 88 دارم که بعد از ده دقیقه آمپر آب تا نزدیکی خط چهارم میرفت و فن هم دیر به کار می افتاد، ترموستات،مقاومت فن، فشنگی آمپر آب و درب رادیاتور رو عوض کردم مشکلش حل نشد تا اینکه یکی از دوستان که مکانیک هم نبود یک اتصال بدنه منفی مضاعف برام به شاسی ماشین وصل کرد و مشکل کاملا بر طرف شد. و حیفم اومد که این تجربه رو در اختیار دوستان نزارم.

پاسخ دادن 12 2
مهدي

مهدي

سلام دوست عزيز ميشه توضيح بيشتري در مورد اتصال بدنه مضاعف بدي؟

پاسخ دادن 4 3
بهروز

بهروز

سلام علتش اینکه منفی برای فشنگی آب لازمه تا بتونه رله فنو بکار بندازه....

پاسخ دادن 2 3
رضا

رضا

منظورش اینه یه کابل دیگه از قطب منفی به بدنه موتور وصل کرده

پاسخ دادن 3 1
یاسین

یاسین

یعنی یه کابل دیگه از قطب منفی باتری،به بدنه موتور وصل کردم

پاسخ دادن 1 0
علی

علی

یعنی کابل قطب منفی باطری رو قوی تر کنی یا یه کابل دیگه اضافه کنی. واقعا تاثیر داره

پاسخ دادن 2 0
علی موسوی

علی موسوی

سلام به همه دوستان ماشینم آمپرش تا آخر میرسه اما جوش نمیاره سر رادیات و برق چک کردم مشکلی نداره آب هم کم نمیکنه کلافه شدم لطفا زاهنمایی بدین

پاسخ دادن 4 2
اسد

اسد

شک نکن امپر خرابه

پاسخ دادن 1 3
شهرام

شهرام

فشنگی آمپر رو که جلو موتور هست عوض کنی مشکلت حل میشه

پاسخ دادن 2 0
جهانبخش

جهانبخش

باسلام لطفا ترموستات راتعویض کنید ترموستات خراب شده

پاسخ دادن 1 3
tohid

tohid

با سلام و خسته نباشید ماشین من پرایده مدل 77هست و ماشین روش گاز نصبه الان ماشین تو جاده های کفی جوش میاره ولی توقف که می کنیم بعد3دقیقه امپر به حالت نرمال میرسه نمی دونم باید چی کار کنم یکی میگه مشکل از فیلر گیره یکی دیگه میگه مشکل رادیاتور هست نمی دونم والا به خدا گیج شدم راهنماییم کنید ممنون میشم

پاسخ دادن 1 2
hamid

hamid

دوست عزیز خودرو شما سیستم برق رسانی به موتورش شامل کویل ووایر وشمع هاش بایست بررسی بشه

پاسخ دادن 1 3
kh

kh

شاید مثبت و منفی فن رادیاتور شما جابه جا بسته شده.

پاسخ دادن 0 1
میلاد

میلاد

سلام من یه ۴تیبا مدل ۹۴ دارم دوتا فن داره یکی داخل پشت رادیاتور اون یکی بیرون رادیاتور ولی یکیشون روشن میشه آیا مشکلی داره یا طبیعیه؟

پاسخ دادن 6 2
عادل

عادل

دوست عزیز فن بیرونی را روشن شدن کولر شروع بکار میکنه ک حتما هم باید کولر خودرو گاز داشته باشد

پاسخ دادن 1 1
رضا

رضا

سلام .من ماشينم پژو پارس مدل ٩٢ ساله...خودم رفتم دستي گاز سوزش كردم ال پي چي.يه مدت ماشينم اب كم ميكنه دو روزي نيم ليتر اب كم ميكنه. توي هواي گرم.ولي وقتي هوا خنك تر بود خيلي كمتر كم مي كرد.امپرم از نسب هم بالا تر ميره .لطفا راهنماي كنيد اگر امكانش هست به ايميلم جواب بفرستيد.

پاسخ دادن 17 7
مصطفی

مصطفی

سلام دوستان من یه پراید مدم88دارم از دست این آمپرش دیگه کلافه شدم فشنگی آبشو عوض کردم،ترموستاتشو در آوردم،اتصال بدنه اضاف کردم بازم فایده نداره بیست دقسقه که روشن بشه آمپرش میای میچسبه بعدش هم میاد پایین کولر هم اصلا نمیتونم بگیرم در ضمن آمپر همیشه بالای نرمال تطفا راهنماییم کنید.ممنون میشم.

پاسخ دادن 7 2
roya

roya

آمپر که بالا رفت سیم فشنگی آمپر و در بیار و بزن جا ببین همون دما را نشون میده'اگهه درست بود یهبار هم ماشین وسریع خا موش روشن کن ببین همون دمارو نشون میده'اگه درست بود و فنهات روشن بود رادیات گرفتگی داره'قبل از جوش ماشین دری رو باز کن ببین آب تو چه وضعی باید با کمی گاز اب بره پایین در حالت سلو باید سرریز بشه البته پس از داغ شدن اگه درست بود دریو ببند تا فن روشن بشه جنت بالا را دست بذار باید داغ باشه جنت پایین باید کمی خنک تر باشه فقط کمی'اگه جوش آورد دو جنت هم دما باید باشه'در حالت جوش زیاد دری باید اب برگردونه به قمقمه'اگه نکرد دری خراب'در عین حال بعد که ماشین بخ کرد باید آبو از قمقمه پس از روشن شدن بکشه '

پاسخ دادن 4 6
رسول

رسول

دوست عزیز من هم دقیقآ مشکل شما رو داشتم؛ فشنگی فن ماشینم به رنگ مشکی بود و اون رو با نوع سبز عوض کردم و حالا آمپر ماشین از وسط بالاتر نمیره

پاسخ دادن 1 0
مجتبی

مجتبی

سلام بنده سمند مولتی پلکس صفر کیلومتر خریده ام در حالت عادی دمای اب خوب است اما در سربالایی آمپر آب از وسط هم رد میشود به نمایندگی و افراد متخصص مراجعه کردم اما نتیجه نگرفتم.لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دادن 17 7
محمد

محمد

سلام من هم دو هفته پیش سمند ال ایکس مولتی پلکس خریدم دقیقا مشکل شما رو در سربالاییها دارم اگر نتیجه ای برای رفع اشکال گرفتید لطفا بگید

پاسخ دادن 11 0
مححد

مححد

سلام. منم یه سمند مولتی پلکس گرفتم همینطور هرجا رفتم ميگه عادی!!!

پاسخ دادن 5 0
عرفان

عرفان

ماشین منم سمند مولتی پلکسه آمپرش نرمال نیست.

پاسخ دادن 2 1
مهرداد

مهرداد

سلام ماشین من هم تیر 94 هست دقیقا همین مشکل رو داره سربالایی ها تابستون تا نزدیک خط آخر هم میره داره دیونم میکنه نمیدونم باید چیکار کنم هیچکس سر در نمیاره

پاسخ دادن 8 8
اریا

اریا

با سلام من اردی مدل 81 دارم ماشین گرم کرد رینگ چسپوند به روغن سوزی افتاد بردم سیلندر تراش ،سرسلندر چدنی نو و پستان و رینگ و یاتاقان و میل سوپاپو و اویل پمپ و.... همه نو عوض حالا بازامپرش تا 90 میره و فن دور تندش کارنمیکنه(فشنگی رله فن یونت همه و همه تعویض شد باز بی فایده) لطفا ر اهنمایی

پاسخ دادن 2 1
مسعود

مسعود

باید شیم گیری بشه سوپاپاش سفته

پاسخ دادن 1 0
مسعود

مسعود

برق به فن نمیره یافن سوخته فیوز هاتهم چک کن

پاسخ دادن 1 1
عرفان

عرفان

من یه 405مدل 83دارم چندروز پیش آمپرآب بالا میرفت وماشن جوش می آورد چک کردم دیدم فن ها ازکارافتاده درستش کردم دوروزخوب بود دیم بازهم آمپر تاآخر بالارفت چک کردم دیدم بدون اینکه چوش بیاورد آمپرجسبانده فن ها هم هردوکارمی کنند ولی یه ایستگاه که راه میری دوباره آمپر می چسبونه یه بارهم اهمیت ندادم بااینکه آمپرتاته چسبیده بود حرکت کردم ولی دیدم آمپراومد تانزدیکی وسط نمید انم علت چیست؟

پاسخ دادن 2 1
roya

roya

گرفتگی رادیات داره

پاسخ دادن 1 5
roya

roya

سلام'در مورد پژو باید بگم به علت گرم کار بودن موتور بعد از توقف سعی کنید کمی ماشین سلو کار کند تا فنها خاموش شود به علت حبس آب و خاموش بودن واتر پمپ پس از خاموش شدن موتور آمپر بالا میرود

پاسخ دادن 2 1
حسین

حسین

من یک پراید دارم که در حالت عادی دما را خوب نشان می داد ولی در هنگام شب با روشن شدن چراغ ها آمپر دما تا نقطه بین قرمز و سفید بالا می رفت تا اینکه یک سیم اضافه به اتصال بدنه سر سیلند اضافه کردم الان دیگه یه ذره از نرمال بالا میره دوباره به نرمال بر میگرده

پاسخ دادن 0 1
حسن

حسن

با سلام به دلیل کم بودن آمپر باتریو نرساندن برق کافی در زمان استفاده از کولر این اتفاق می افته بهتره باتری 55 بخری

پاسخ دادن 1 1
ناصر

ناصر

سلام دوستان عزیز خداقوت.من ماشینم زانتیاست دمای آب تا 90 درجه میره بعدفن روشن میشه ولی متاسفانه رادیاتور به شدت آب کم میکنه کسی میدونه علتش چیه؟ماشینو نگاه کردم فک کنم نشتی هم نداره شیلنگاش.

پاسخ دادن 0 0
مسن

مسن

واشر سریلند ماشینت ضعیف شده اگه وقتی درب رادیاتور در زمانی که خودرو چند ساعتی پارک شده باشه رات باز کنی صدای باد بده واشر خراب شده و در مورد خودروی زانتا یعنی 1.5 میلیون پول

پاسخ دادن 1 0
مسعود

مسعود

واشر ترسونده یا درب رادیات خرابه یا واترپمپ اب خراب شده

پاسخ دادن 1 1
عادل

عادل

درجه ترمستارت زانتیا ب طور معمول ۹۰میباشد خوردو شما مشکلی ندارد اگر در مناطق گرم بسر میبرید ترمستارت نمره پائینتر ببندین

پاسخ دادن 0 0
حمید رضا

حمید رضا

سلام دوستان من یک پراید 85 دارم ماشینم داغ میکنه اب رادیاتور مرتب کم میشه در حالی که قمقمه اب تا سر پر اب میشه فن ها هم کار میکنه منظورم اینه که وقتی ماشین گرم میشه اب اضافه وارد قمقه میشه ولی دوباره به موتور برنمیگرده کسی میدونه علتش چی میتونه باشه.متشکرم

پاسخ دادن 11 3
واشر سرسیلندر توعوض

واشر سرسیلندر توعوض

واشرسوزوندی

پاسخ دادن 1 1
Tangoy

Tangoy

احتمال داره در رادیات خراب باشه که مکش نداره.

پاسخ دادن 0 0
وحید

وحید

درب رادیاتور و درب قمقمه رو بررسی کن . باید کاملا کیپ باشن

پاسخ دادن 0 0
Farshad

Farshad

با سلام. من پرايد مدل ٨٥ دارم. وقتي رسيدم خونه ديدم پشت سر ماشين مثل اينكه قطره هاي اب ريخته. زيره ماشين كه چك كردم ديدم از واتر پمپ داره اب ميريزه.اب داخل قمقمه كه كشيد دما به نرمال رسيد و فن خاموش شد.ايا به موتور اسيب رسيده؟ اب كه تو راديات ميريزم از واتر پمپ خالي ميشه. چه نكاتيو مد نظر بگيرم كه تو راه تعمير گاه موتور اسيب نبينه يا اصلا چطوري برم تعمير گاه؟. با تشكر فراوان

پاسخ دادن 3 5
حمید

حمید

سلام من یه پژوپارس دارم درحال سرعت امپرش بالامیره stopمیزنه ازدرب رادیاتورهم صدای فس فس هوامیاد ممنونم بگین مشکل ازکجاشه

پاسخ دادن 11 2
اشكان

اشكان

سلام من يه هاچ بك ٨٤ نيمه انژكتور دارم شبها فن دير تو سيستم مياد و اونجور كه بايد آمپر پايين نمياد فشنگي فن رو تازه عوض كردم حل نشد فقط هم شبها زماني كه برق بيشتري از باطري ميكشم اينطور ميشه راهنمايي لدفن .

پاسخ دادن 0 1
میثم

میثم

سلام دوستان زمانیکه امپر شما بالا رفت یا کیلومتر ماشینتون به صد هزار رسید حتمان این کارها رو انجام بدید یک عدد واتر پمپ دو عدد رله فن یک عدد ترموستات برای تابستان یک عدد مقاومت فن یک عدد ضد یخ یک عدد اب رادیاتور یک یک عدد تسمه پروانه تمام اینا کمتر از صد هزار تومان میشه البته اگه از خیابون ملت بخریدو ماشینتون پراید باشه بعد پیش یه میکانیک خوب برید و تمام اینارو عوض کنید تا یه وقت ماشین تو جاده نزاردتون در کنا اینا اگه واشر سیلندرتونم عوض کنید بد نیست البته به ندرت خراب میشه

پاسخ دادن 3 0
حسن

حسن

با سلام من ماشینم پراید ۱۱۱ مدل ۸۹ هست نمیدونم چرا آموزش میره بالا رادیاتورشو شستشو دادم واتر پمپ عوض کردم آب هم کم نمی کنه ترموستات دما پایین هم انداختم وختی ماشین رو موقعی که مسافتی رو طی میکنم خاموش میکنم بعد ۲ دقیقه میخام کهروشن میکنم دماش بالا هست و فن دور تند کار میکنه به سختی ماشین خنک میشه در ضمن وختی هم دیاگ بردم زدم بهم میگن مشکل از سیستم خنک کننده هست نمیدونم چکار کنم

پاسخ دادن 2 3
حمزه

حمزه

سلام من یک پراید مدل 86 دارم قبلا گاز ال پی جی روش بوده و الان من درش اوردم, الان ماشینو ک روشن میکنم نمیدونم چرا موتور لرزش داره ، و سلو ماشین بالاس و درحین دنده عوض کردن دور موتور ثابت میمونه و گاز میخوره (استپر موتور3 بار عوض کردم سنسور دریچه گاز هم عوض کردم) اما درست نشده, نمیدونم علتش چیه اگر شما میدونید بگید لطفا

پاسخ دادن 1 0
سعید

سعید

سلام با گاز دادن دور کولر کم و زیاد میشود

پاسخ دادن 0 0
مجید

مجید

سلام می خواستم ببینم روا سال فن آن چند دور منظورم اینه که وقتی عقربه آمپر از نشانه اول کمی بالا رفت یکی از فنها روی دور کند روشن میشود بعد یه مقدار بالاتر رفت فن دیگر روی همان دور کند روشن میشه اگر کمی بالا تر رفت فنها روی دور تند روشن میشود؟

پاسخ دادن 0 2
امین

امین

سلام من یه پراید دارم وقتی کولر براش میگیرم امپرش از حالت معمولی میره بالاتر ولی تو حالت بی کولر خوبه ترموستاد فشنگی ها اب رادیاتور رادیاتور همه رو عوض کردم انداختم زیر دستگاه هم میگه فن ها و رله مقامت هیچ مشکلی ندارن کاملا عادی کار میکنن

پاسخ دادن 10 2
مهدی

مهدی

سلام ماشین منم پرایدمدل90هستش کولرکه میزنم آمپرمیکشه بالابرقکاربردم دستگاه زدگفت هیچ مشکلی نداره چندتابرقکاردیگه وچندتامکانیکم بردم گفتن هیچ مشکلی نداره ناگفته نمونه ترموستات واترپمپ رادیاتورفشنگی کله سیاه همه ایناروعوض کردم گفتن سرسیلندربایدبازبشه بازکردن خوردگی داشت کمی بهرحال سرسیلندرنوهم واسش خریدم ولی هنوزم امپر میکشه بالا چراغ حرارتم روشن میشه عصبیم کرده دومیلیون بیشترخرجش کردم باقرض گرفتن اگه میشه کمکم کنید چه خاکی به سرخودموماشین بریزم ممنون میشم

پاسخ دادن 1 2
وحید

وحید

ظاهرا دوستان با وصل سیم از منفی باطری به بدنه مشکل رو حل کردن

پاسخ دادن 1 0
ابی

ابی

با سلام من یک ماه پیش یک وانت پیکان مدل 91 خریدم که از روز اول جوش میاورد تمام کارهایی که لازم بود انجام دادم ولی جواب نگرفتم در صورت امکان دوستان راهنمایی نمایند چکار باید بکنم کارهایی که انجام شده به شرح زیر است تعویض رادیاتور تعویض واتر پمپ تعویض واشر سر سیلندر خنده داره ولی تعویض خود سیلندر و فشنگی و ترموستات و ....... تورو خدا کمکم کنید پنج میلیون هم هزینه کردم

پاسخ دادن 3 0
شهرام

شهرام

.باسلام من یه پراید ۸۵دارم الان یه مدتیه آمپر آب میره بالا تا قرمز فن روشن نمیشه رله عوض کردم فشنگی رو یکماه پیش عوض کردملطفأ راهنمایی کنید

پاسخ دادن 4 2
اشکان

اشکان

ماشین من مدل 91 زیمنس یه هفتس چراغ چک روشن شده و فن دور تند کار میکنه مقاومت فن و سنسور آب رو عوض کردم سیم هایه فن رو هم تمیز کردم دیاگ هم زدم خطا رو پاک کرد ولی حین دیاگ زدن فن روشن شد و دوباره خطا افتاد دو سه بار پاک کرد و تو دیاگ اسمه خطاش فن موتور بود،یه نفر کمک کنه خواهشا

پاسخ دادن 0 0
افشبن

افشبن

سلام ماشین منم این طوری بود.رله و مقاومت عوض کردم فایده نداشت.باید موتور فن و عوض کنی .60 -70 تومنه

پاسخ دادن 2 0
شهرام

شهرام

برای من 206 مدل 89 البته ی کم ریپ هم میزد و تو سرعت 110 تا یهو چراغ چک روشن میشد و فن دور تند میومد تو سرویس . تو دیاگ خطای برقی بود شمعها رو عوض کردم برای همیشه مشکل حل شد.

پاسخ دادن 2 0
مهرسانا

مهرسانا

من ی پراید دارم مدل 90.بعد از 5 دقیقه رانندگی امپر اب تا وسط میاد بالا و گاهی وقتا ی خونه از وسط رد میشه و تو هر شرایطی که باشم(هوای خیلی گرم وحوای خنک یا سراشیبی)امپر تغییر نمیکنه به هیچ عنوان از وسط پایینتر نمیاد.مشکلش چیه؟

پاسخ دادن 26 18
امین

امین

دوستان تو رو خدا کمکم کنید.یه آردی ۸۴ دارم دوگانه بیرون.همه چیزش عالیه و در حد صفره.ولی وقتی ماشین رو پس از طی مسافتی خاموش میکنم. چو پس از ۱۵دقیقه روشن میکنم دمای آب خیلی بالا میره و دور تند فن روشن میشه. و یکی هم هرچقد گاز میدی بهش ،اصلا کشش نداره و پدال گاز رو فشار میدی خفه میکنه... تو رو خدا کمکم کنید... پدرم دراومده. دلم نمیاد اینو عوض کنم. فقط مشکل کشش و خفه کردن رو دارم.

پاسخ دادن 3 1
امین

امین

اونایی که آردی دارن و دوگانه بیرون ،حتما سنسور اکسیژن رو دربیارن و بعد بدن تست خطاهارو پاک کنه و سوار شن... ۸۰ درصد ایراداتون حل میشه. اگه باز ریپ زد ، سنسور دریچه گاز و سنسور مپ رو تست کنن. درضمن اپه سنسور دریچه گاز ایراد نشون داد هی و زاویه بالا یا صفر نشون داد ، حتما یه سیم از یکی از ۳تا سیم متصل به سوکت سنسور دریچه گاز به بدنه اتصال بدین. با تشکر ،تجربه ۱ماه خرج گذاشتن رو ماشین و حدود دو میلیون خرج گذاشتن رو تو یه پست در اختیارتون گذاشتم. من که ضرر کردم ولی عوضش حل شد،

پاسخ دادن 1 0
حسین

حسین

سلام دوستان ماشین 206 مدل 83 تازه تعمیر کردم ولی یه مشکل پیدا کرده که آمپرش خیلی میاد بالا ، آبم یه کم کم میکنه ترموستات رو هم عوض کردم بازم مشکل حل نشد ممنون میشم راهنمایی کنید ، فنشم سالمه

پاسخ دادن 5 3
ممد

ممد

با سلام من یه سمند مدل 85 تک سوز دارم که به تازگی سرسیلندرش عوض کردم یعنی نو انداختم ام متاسفانه چند بار که اب رادیاتورشو چک کردم اب کم میکنه نشتی نداره درب رادیاتورش هم نو انداختم............. خواهشها راهنمایی کنید خستم کرده

پاسخ دادن 3 2
علیرضا

علیرضا

سلام دوست عزیز ماشین من بیست روز پیش دو دقیقه بعد روشن شدن جوش آورد و آب اضافی از در رادیات تخلیه شد من ترموستات رو کلا در آوردم و هواگیری کردم و درست شد، امروز صبح دوباره بعد روشن کردن سریع آمپر بالا رفت و نگهداشتم و یک هواگیری کردم و درست شد، نمیدونم چرا هوا میگیره، وقتی هواگیری میکنم درست میشه، به نظرتون مشکل چی میتونه باشه؟ ممنون

پاسخ دادن 6 12
سیما

سیما

سلام دوستان من به پراید ۸۹دارم بعضی وقتا دماش در حد نرماله بعضی وقتا از خط وسط بالاتر میره تا نزدیک خط بعدی بعد میاد پایین علتش چی میتونه باشه

پاسخ دادن 2 0
میثم

میثم

سلام.. این مشکلی که شما گفتین دو حالت بیشتر نداره..یا ترموستاتت ضعیف شده و دیر عمل میکنه و یا به احتمال خیلی کم هم اتصال بدنه ضعیف شده

پاسخ دادن 0 0
حسن

حسن

سلام دوستان ماشین من روآ ساله وقتی ماشین درحال حرکته آمپرش بالا میره ولی درجا کارمیکنه آمپرش میاد پایین لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دادن 4 4
محمدرضا

محمدرضا

با سلام و خسته نباشید چند مدتیه که پراید 132 اینجانب مشکل پر کردن قمقه آب رو داره درپوش رادیات رو عوض کردم. رادیات رو سیخ زدم. ترموستات رو عوض کردم. در داخل شهر مشکل نداره ولی خارج از شهر آب رادیات به قمقمه میره ولی برگشتی نداره. چکه یا .... هم نداره.

پاسخ دادن 0 0
میثم

میثم

به احتمال خیلی زیاد گردش آب مشکل داره....واتر پمپ رو چک کن

پاسخ دادن 1 1
ياسمن

ياسمن

سلام يه سوااال مهم!!!! خواهش ميكنم پاااسخ بديد اگر در جاده ماشينمون جوش اورد و هيچ مايعي هم نداشتيم بايد چه كاااار كنيم؟؟؟؟؟؟؟!!!!!

پاسخ دادن 7 2
محمد

محمد

اصلا خاموش نکن کاپوت بزن بالا و بخاری رو روشن کن

پاسخ دادن 0 1
میثم

میثم

سلام دوستان..من یه پراید 87 دارم مدتیه که تقریبا 10 بعد از روشن شدن ماشین و حرکت کردن آمپر یه خرده از وسط میره بالاتر و فن روشن میشه و دیگه مثل قبل آمپر پایین نمیاد و توی خط وسط ثابت میمونه در ضمن آمپر آب رو چک کردم درسته..مکانیکی بردم گفت واشر سرسیلندر سالمه . باطری سازی بردم فشنگی آب و اتصال بدنه رو تعمیر کرد. در رادیاتور هم رو تعویض کردم. ولی هنوز مشکل قبل رو دارم .. خواهش میکنم اگه اطلاعاتی در این زمینه دارین کمک کنین..

پاسخ دادن 10 9
فرناز

فرناز

سلام به همگی اگه ممکنه جواب مشکل منم بگید. 10 روزه پارس سال خریدم در شرایط عادی و تو شهر آمپر تا قبل وسط میاد و مشکلی نداره اما دیشب یه خورده تو شهر گاز دادم و سرعت رفتم بعد اومدم یه جا وایسادم و خاموش کردم خرید کردم اومدم سوییچ رو که چرخوندم آمپر اومد بالا یه ذره از وسط هم رد شد و فن ها هم کار میکردن روشن کردم حرکت که کردم کم کم آمپر اومد پایین. مشکلش چیه ؟ چکار کنم چیو عوض کنم که اینجوری نباشه ؟ ممنون.

پاسخ دادن 1 5
مهر

مهر

سلام درجا پژو رو خاموش نکنین اجازه بدین فن بزنه اما درست کار کرده چون فن زده و پایین آورره فقط دیاگ بزن ببین چند درجه فن میزنه و آمپر رو چند میاد که باس ۹۰ باشه

پاسخ دادن 2 1
ابراهیم

ابراهیم

داداش کاملا عادیه نگران نباش....چون ماشین و خاموش میکنی دیگه اب توی مدار گردش نداره پس موتور حرارت رو به ابی که داخل مجاریه خود موتوره میده پس مشخصا امپر اب بعد از باز کردن سوییچ بالا میره...و به محض روشن کردن خودرو اول دور کند کار میکنه بعد اگه دما از وسط بالاتر باشه دور تند میاد توی مدار و دمای ابو میاره پایین پس مشکلی نیست دل خودتو چرک نکن.....اگه بازم خیلی حساسی میتونی به باطری ساز مراجعه کنی که اگه دمای ابت رفت رو وسط با اینکه ماشین خاموش باشه دور کند فن کار کنه دمای اب و بیاره پایین

پاسخ دادن 1 0
مهناز

مهناز

این واسه پژو عادیه مشکلی نداره.هزینه الکی نکن

پاسخ دادن 2 1
داریوش

داریوش

سلام پرایدمدل 85دارم مدتی امپراب بالامیرفت مهره اب مهره فن ترموسات سررادیاتور همه چی عوض کردم کمی خوب شد دوباره امپربالامیرفت سیم ازباطری به بدنه وصل کردم یه هفته خوب شد دوباره امپرخیلی بالا میره تافن کارکنه البت بنظرم اب خیلی داغ نیست نسبت به امپر لطفاراهنمایی کنید

پاسخ دادن 0 4
مجید

مجید

سلام با تشکر از سایت خوبتون, پژو ۴۰۵ دارم آمپر آبش یک دفعه از کار افتاد, لطفا راهنماییم کنید.

پاسخ دادن 1 1
ابوالفضل

ابوالفضل

سلام ماشین من پراید ۸۴ هست.حدود یک سال و نیم پیش ضد یخ ریخته بودم چند شب پیش که هوا سرد شد چک کردم دیزم یخ نزده.امروز صبح راه افتادم بیام سر کار ۵کیلومتر رفتم دیدم آمپر داره به سرعت بالا میره وقتی رو خونه ی سوم رسید خاموش کردم کاپوتو دادم حس کردم رادیت داره جوش میاره.آبتو قمقمه هم نیمه یخ بود.حالا چکار باید بکنم؟

پاسخ دادن 1 1
رضا

رضا

ماشینم پراید 85 هستش. تا چندوقت پیش فقط آب قمقمه کم میشد سه روز یکبار آب میریختم توش اما جدیدا الان امپر پایینه فن میگیره اب رادیاتور و قمقمه خالی میشه زیر رادیتورم ن خیلی ولی کمی خیس میشه .. علت چی میتونه باشه آیا واشر سرسیلندر رد کرده؟

پاسخ دادن 5 2
احسان

احسان

سلام ماشین من سمند است داخل رادیاتور گل تقریبا چسبناک است مکانیک گفته واشر سرسیلندر است خواستم ببینم نظر شما چیه با تشکر

پاسخ دادن 0 0
ادیسه

ادیسه

درسته واشرش سوخته شیلنگ رادیاتور رو چک کن بلین زیر فشاره یانه منظورم سفت شدن شیلنگه

پاسخ دادن 0 0
علي ملك دوست

علي ملك دوست

سلام من پژو پارس ٨٦ دارم كه يه روز صبح كه هوا برفي وخيلي سرد بود پرديس بودم وبخاطر نداشتن تجربه ونداشتن ضد يخ ماشين روشن و بعد از يك ربع كه بخاري خودرو گرم شده بود شروع به رانندكي كردم و از جاجرود به سمت تهران بودم كه احساس تركيدن لوله اب شدم و بعد از پنج كيلو متر متوجه بالا رفتن امپر شدم و كنار جاده ايساده و كاپوت وبالا زده و منتظر خوك شدن و امدد خودرو امد فهميديم شيلنگ بخاري پاره شده چه كنم ماشين واشر سوزنده يانه

پاسخ دادن 1 0
فرشید

فرشید

سلام من پژو 83 دارم چند سال خواب بوده حالا امپر ابش ازکار افتاده از چیه؟ بعدشم ماشین سریع جوش میاره فن ها هم اصلا کار نمیکنه فقط سوکت از پشت هوزینگ در میارم دور تند یک طرف سمت شاگرد کار میکنه

پاسخ دادن 2 0
احمد

احمد

با سلام وتشکر از مطلب ارزنده تان.پراید مدل ۸۵.تا وقتی ضد یخ نریخته بودم هیچ مشکلی نداشتم همین که ضد یخ ریختم ماشین بعد ده دقیقه جوش میاره.درب رادیات، فن، ترموستات،هوا گیری رو هم انجام دادم ولی فایده نداره.یک راهنمایی لطفا.سپاس

پاسخ دادن 3 5
حميد

حميد

احمد اقا من براي سمند ام همين مشكل پيش اومد و چون اطلاعات نداشتم تا الان دو مليون تومن هزينه كردم. شما مواظب باش به مشكل من نخوري. احتمال بسيار زياد واشر سرسيلندر سوزوندي. ضد يخ باعث اسيب به واشر هاي معيوب ميشه و وقتي از بين ميره باعث هوا گرفتن موتور ميشه و اين هوا از رادياتور يا اگزوز ميزنه بيرون و اب كم ميكنه و ماشين جوش مياره. الان با ٣٠٠ يا ٤٠٠ تومن ميتوني تعميرش كني اما اگه مثل من درد رو نشناشي ماشين ات خداي نكرده ياتاقان ميزنه و هزينه ات بالا ميره

پاسخ دادن 0 0
Omid

Omid

سلام ... یه روز هوا خیلی سرد بود رادیاتم یخ بود کمی اب گرم ریختم تو قمقمه که یخ اب بشه یه کم هم ریختم تو رادیات که یخش اب بشه بعد از یه ربع رانندگی ماشینم جوش اورد بد جور امپرشو چسبید با هزار مصیبت خنکش کردم بردم توش ضد یخ بریزن .. در رادیاتو که باز کردیم دیدم یک قطره اب توش نیس تو قمقمه م خالی بود حالا ازون روز امپر یه خط از نیمه میزنه بالا بعد فن میکنه اونم با لرزش و صدا قبلش دقیق میرسید نیم فن میکرد . ببخشید طولانی شد . ممنون میشم راهنماییم کنید .. پراید 84

پاسخ دادن 2 1
رحیم

رحیم

با سلام ماشین من پراید هستش دیشب موقع رانندگی یهو فرمان حدود دوسانت تو رفت و وقتی کشیدم بیرون همون دوسانت رو بر گشت سر جاش میشه لطفا یکی منو راهنمایی کنه که علت از کجاشه ممنون میشم

پاسخ دادن 0 0
حسین

حسین

با سلام. م ماشین پراید مدل 92 دارم که الان چند وقته با سرد شدن هوا متوجه میشم آب رادیاتور همش برگشت داده میشه داخل قمقمه و سر میشه و آب رادیاتور میاد پایین و آمپر میره بالا و هر روز باید چک کنم و آب قمقمه رو برگشت بدم داخل رادیاتور تا پر بشه و بعد استارت کنم.لازم به ذکر است که رادیاتور من هم از نوع پره بزرگ هست.لطفا راهنمایی کنید.متشکر

پاسخ دادن 0 4
مهدی

مهدی

من سمند 86 دارم. تو سرعت آمپر میاد رو صفر! آهسته که میرم آمپر میره رو نرمال

پاسخ دادن 2 0
هادی

هادی

سلام من تازه سرسیلند عوض کردم ماشینم سمند lx هست چند روز پیش رفتم مسافرت و حدود 250کیلومتر رانندگی کردم و چند مرتبه ماشین خاموش روشن کردم بعد متوجه شدم در رادیانور باز هست هوا گیری هم کردم ولی یکم استرس دارم ممنون یه راهنمایی

پاسخ دادن 0 0
شاهزخ

شاهزخ

اقا سلام من مدتیه فن ماشینم یه سرست پراید مدل 79یه ماهی میشه فشنگیشو عوص کردم دیروزم هم رله فنشو عوص کردم ولی خاموش نمیشه لطفا راهنمایی کنید مرسب

پاسخ دادن 0 2
فریاد

فریاد

سلام من یه پژو روا دارم امروز آمپرش به وسط رسید هرکاری هم کردم پایین نیومد مجبور شدم خاموش کنم فن همه یه سره کار میکرد اما پایین نیومد دلیلش چیه؟ممنون اگه پاسخ بدید

پاسخ دادن 2 1
ادیسه

ادیسه

احتمالا ترموستا گیر کرده پیچ زرد رنگ هواگیری رو بازکن ببین اب ازش میاد یا هوا

پاسخ دادن 0 0
ابوالفضل

ابوالفضل

دوتا احتمال وجود داره : 1) ترموستاتت خراب باشه 2) هوا داشته باشه و هواگیری نکرده باشی

پاسخ دادن 0 0
سجاد

سجاد

سلام، من پراید مدل نود دارم، دو روزه ک آمپرش اصلا بالا نمیاد، حتی یه خط، مشکلش چی میتونه باشه؟ با تشکر از راهنماییتون

پاسخ دادن 3 0
نادیا

نادیا

✔nhm✔:
سلام پراید ۸۴ دارم چند تا سوال داشتم اب رادیاتشو عوض کردن اون قسمتی که شلنگ به موتور وصل میشه از اونجا بعضی وقتا ضد یخ چکه میکنه احتمالا از خود لوله آهنی باشه فک کنم پوسیده شما چی فکر میکنین آب قمقمه یخورده کم میشه ولی در رادیاتشو بر میدارم آبو توش میبینم از چیه؟؟ سوال بعدی ماشینو وقتی روشن میکنم مخصوصا صبحا یه صدای عجیب غریب میده نمیتونم بگم صداش چه شکلیه تقریبا خر خر میکنه از چیه؟؟ سوال بعدی وقتی بخاریو روشن میکنم و دکمه a/c رو میزنم فن یکسره کار میکنه بعد بغل موتور هم یه صدای خس خس میده از چیه؟ لطفا بگید

پاسخ دادن 0 0
علیرضا

علیرضا

سلام خسته نباشید من ماشینم ۲۰۶ اتوماتیک مدل ۹۰ فن ماشین وقتی ایستاده منظم کار میکنه ولی توی حرکت مخصوصا توی ترافیک با اینکه دمای اب پایینه ولی فن دور تند روشن میشه لطفا راهنمایی کنین ممنون

پاسخ دادن 4 0
افشین

افشین

سلام . ممکنه فشنگی مشکل داشته باشه و دما رو درست نشون نده

پاسخ دادن 0 0
منوچهر حسن نژاد

منوچهر حسن نژاد

سلام چطور بفهمیم یک مکانیک کار حرفه ای هست.اکثرن تعویض کارن.کاشکی مشکل حل بشه .هم پول میتراشن هم ماشین درست نمیشه.در شهر مشهد هستم راهنمایی کنید ممنون

پاسخ دادن 1 0
بهزاد

بهزاد

بهترین راه اینه که خودت مکانیک خودرو خودت باشی

پاسخ دادن 0 0
علی

علی

سلام . ماشین من 206، هست . بعد از ده الی دوازده کیلومتر آ مپر میکشه تا آ خر . قرمز . فن روشن میشه ماشین رو خاموش میکنم . ده دقیقه فن کار میکنه بعد آ مپر میاد پایین . رفتم ترموستات را در آ وردم . بشکه آ ب رو عوض کردم باز مشکل حل نشد . چکار کنم ؟ متشکرم .

پاسخ دادن 0 1
‌علی

‌علی

مشکل از واتر پمپه جانم.آب در مسیر بخوبی جریان نمیاندازه.

پاسخ دادن 1 1
علی

علی

من یک پراید مدل 84دارم که صبح موقعه استارت که میزنم دود کمی ازاگزوز بیرون میاد بعد تو ترافیک امپر که بالا بیاد باز دود میکنه به نظرتون چکار کنم

پاسخ دادن 0 0
رامین عقیلی

رامین عقیلی

سلام من یه آردی مدل ۸۳انژکتوری دارم و مشکلش اینه که وقتی ماشین روشنه دما به شدت بالا میره و ماشین جوش میاره وقتی ماشینو خاموش می‌کنم تازه فن روشن میشه به نظرتون مشکلش چیه

پاسخ دادن 0 0
افشین

افشین

با سلام دوست عزیز شما اول سیستم رو هواگیری کنید بعد فشنگی آب رو باز کنید با برس تمیز کنید و ببندید، معمولا میگن تعویض کنید، ولی اگر پوسیدگی و خوردگی نداشته باشه اغلب نیاز به تعویض نداره بعد بذارید موتور درجا کار کنه اگر بالاتر از خط وسط فن کار نیفتاد اجازه ندید بیشتر کار کنه، یک رله در مسیر برق هست اگر خودتون اطلاعات لازم را دارید تعویضش کنید اگر نه ببرید برقکار عوض کنه مشکل برطرف میشه.

پاسخ دادن 0 1
افشین

افشین

سلام. سال گذشته واشر سرسیلندر عوض کردم و از اون موقع وقتی ماشین درجا کار میکنه پشت چراغ یا وقتی سرگاز راه میرم دمای موتور میره بالا . وقتی دما میره بالا فن دور تند کار میکنه و گاهی دما میاد پایین ولی گاهی هم نمیاد. البته متوجه شدم و طی این یکسال هر وقت دما میره بالا دوتا پر گاز میدم ، به سرعت دما میاد پایین . توضیح اینکه سنسور فن ، ترموستات ، لوله مخزن رادیات و غیره رو عوض کردم ولی از وقتی فهمیدم با گاز دادن درست میشه بیخیالش شدم. کسی میدونه دردش چیه ؟ ممنون

پاسخ دادن 2 0
حسین

حسین

سلام من یک سمند مدل87 دارم امپر بالا می ره فنش سالم است و خوب کار میکنه ممنون میشوم اگه راهنمایی بکنید

پاسخ دادن 0 0
سارا

سارا

سلام من یک ۲۰۶ مدل ۸۹ دارم. مدتیه چراغ استپش موقع حرکت روشن میشه و آمپر میره بالا. بعد فن شروع میکنه به کار کردن آمپر میاد پایین. بیشتر از شیش بار تو این ده روز مکانیکی رفتم یه بار هواگیری کردن یه بار مقاومت فنشو عوض کردن یه بار رله فنشو امروزم کلا ترموستاتشو اما بازم اوکی نشده میشه راهنماییم کنید

پاسخ دادن 1 4
جهان

جهان

سلام من پراید 87 دارم درب رادیاتورو که باز میکنی روی سطح اب دونه های ریز سیاه جمع میشه تمیز میکنم باز فردا میبینم که اینطوریه میشه کمکم کنید؟

پاسخ دادن 1 0
استاد

استاد

سلام آب روغن قاطی کرده

پاسخ دادن 1 1
احمد

احمد

سلام من یک زانتیا 1800 دارم امپر اب از وسط رد میکند البته با کولر

پاسخ دادن 0 1
وحیز

وحیز

باسلام من یه پراید 85دارم که چه موتور سرد باشه چه گرم وقتی استارت میزنی دور موتور تا دو بالا میره میاد پایین دو بار هم استپر موتور عوض کردمدرست نشد به نظر شما این عادیه یا مشکل داره ممنون میشم منو راهنمایی کنید

پاسخ دادن 1 1
ايمان

ايمان

سلام من يه پارس مدل ٩٠ دارم امپراطور ابش از يه خط به وسط مونده در صورتي كه فنشم روشن ميشه اصن پايين نميره فقط اگه تو ترافيك باشم مياد پايين ولي تو سرعت نمياد پايين دليلش چي ميتونه باشه

پاسخ دادن 2 0
احسان

احسان

سلام. من تیبا 2 دارم..ماشین صفر گرفتم مدل 96. کلا 500 تا کار کرده. چند وقت پیش که کولر روشن بود یهو متوجه شدم امپر از وسط رد شده و همینجوری میره بالا کولر خاموش کردم دیدم فن ها کار نمیکنه . ماشین خاموش کردم خنک شه. فرداش که روشن کردم . یکم رانندگی کردم دیدم درست شده دوباره فن کار میکنه و امپر طبیعیه . مشکلش چی بوده؟ ممکنه به قطعات یا موتور اسیبی رسونده باشه وقتی امپر بالا رفته بود روز قبلش>؟ تقریبا یه خونه مونده به اخر رسید ک متوجه شدم.. ولی الان مثل ساعت درست کار میکنه فن

پاسخ دادن 0 0
علیرضا

علیرضا

سلام من سمند دارم آمپرش رفت بالا آب ریختم روی رادیات اثر نداشت درب رادیات رو باز کردم آب با فشار زد بالا آب ریختم سر رادیات تا دما پایین اومد بعد که اب رادیات رو عوض کردم و هوا گیری کردم مقدار روغن توی رادیات بود الانم درب رادیات رو باز میکنم چند قطره ای روغن روی آب است اما لوله های رادیات هوا نگرفتن و ماشین روشن میشه و خوب کار میکنه و دود سفید نمیده و رادیات هم هوا نمیگیره . حالا سوال اینه وقتی مقداری روغن توی آب هست میشه واشر نزده باشه یا واشر نترسانده پس روغن ها از کجا وارد آب شدند . الان تکلیف چیه واشر زده یا نه

پاسخ دادن 1 0
محمد حسین

محمد حسین

دوست عزیز ماشین شما بدون شک آب و روغن قاطی کرده اما برا اینکه مطمئن بشید،در روغن ماشین رو باز کنید اگه کف سفید روی در بود مطمئن بشید که واشر سوزونده

پاسخ دادن 1 0
امیر

امیر

سلام دوستان عزیز ..من یه پراید 132مدل 88دارم وقتی که سرعت بالا میرم آمپر آب خیلی بالا میره...خیلی خیلی بالا میره علت چیست ممنون میشم اگه راهنمایی کنید..باتشکر

پاسخ دادن 0 0
ارمان

ارمان

ماشين من سمند اي اف سون پايه گاز سوز و مدتي امپر اب وقتي كولر روشن است بالا مياد و گاهي تا خط سفيد اخري مياد بعد دور تند فن ها كار ميفته چند بار رفتم نمايندگي فشنگي اب عوض شد ترموسات عوض شد اما در حالت كولر دور تند دير روشن ميشه ماشين در اين حالت تا حالا جوش نياورده اب كم نميكنه در حالت عادي فن ها دور تند و كند كمي قبل و بعد خط وسط روشن ميشه يعني در حالت عادي مشكلي نيست حتي در حالت ايستادن و كولر گرفتن امپر بالا نميرود فقط وقتي تو جاده در حال حركت هستم بعد از طي حدودا نيم ساعت امپر بالا و تا خط سفيد اخري ميرود بعد دور تند روشن ميشود لطفا راهنماي بفرماييد ممكنه مربوط به گاز كولر باشه چون يه 5 سالي هست كه تقريبا دست به گاز كولر نزدم نا گفته نماند كه حتي راياتور نو شده و در راديا ت نو هست با تشكر از مطالب مفيدي كه ارائه نموديد

پاسخ دادن 5 2
محمد

محمد

سلام ماشینم سمنده امپراب باللنیست ولی کامپیوتر اعلام جوش بودن اب رامیکند وچراغ استوپ روشن میشود همزمان فن به کارمیافتد وچراغ استوپ خاموش وباز همینطور درحالی که امپربالانیست واب هم داغ نیست اگرکامپیوتراشتباه میکنه چرا فن روشن میشه ممنون

پاسخ دادن 0 0
امیر

امیر

احتمالا سنسور آب یا فشنگی آبش مشکل داره

پاسخ دادن 3 1
رضا

رضا

ماشین من پژو پارس است آب داخل رادیاتور کم می شود و ترموستات را درآورده ام و آب داخل رادیاتو رباز هم کم می کند مشکل چیست

پاسخ دادن 0 1
محمد

محمد

سلام پرايد 86 انژكتوري دارم. آمپر آب در سربالايي به بالاترين نشانگر سفيد قبل از قرمز ميرسه. آب كم نميكنه. درب رادياتور سالمه ولي چون فن بيشتر از حد روشن ميشه به ترموستات مشكوك شدم. وسيله چك كردن ندارم و از تعميركاران مطمئن نيستم چون نظرات بيهوده ميدن مثلا يك به يك فشنگيهارو ميخوان عوض كنن و يا رادياتور و كل سيستم خنك كننده را تعويض ميكنن تا عيب برطرف بشه و اهل چك حرارت ماشين و عيب يلبي نيستن و بيشتر تعويض ميكنن تا دست مزد بيشتري بگيرن. لطفا راهنمايي كنيد. با تشكر

پاسخ دادن 4 3
زهرا

زهرا

سلام . پراید ۸۹ دارم .امروز بردم کولرشو درست کنن . چون خنک نمیکرد . تا کولر رو روشن کرد امپراب رسید ب H . هیچ جورهم کم نمیشه. چکارکنم؟؟؟

پاسخ دادن 0 0
سینا

سینا

سلام دوستان.ماشین من سمند مدل 85 هست و امپر اب از وسط به بالاتر میره و باز دوباره فن ها شروع به کار کردن میکنن و باز میاد وسط و باز هم دوباره وقتی با سرعت که میرم باز آمپرم میاد بالاتر از خط بعد وسط ولی خودش هم برمیگرده همون جای اولش ها. خواستم ببینم مشکل از کجاست و بعضی ها میگن ممکنه از اتصال بدنه باشه...اگه میشه راهنمایی کنین.

پاسخ دادن 0 2
شاهین

شاهین

ترموستات را تعویض و ضد یخ را چک کنید

پاسخ دادن 0 0
رامین

رامین

خیلی سپاسگزارم از اطلاعات مفید ارائه شده

پاسخ دادن 0 0
بابک

بابک

سلام،، من تیبا مدل 95 دارم یبارم فنشو عوض کردم چند ماه پیش الان صدای فنش خیلی بالاس موتورم خیلی داغ میکنه کسی میدونه علتش چیه؟؟؟

پاسخ دادن 0 0
حمید

حمید

با سلام خودروی من در گرمای شدید تابستان امپرش تا نصف میرسدولی این باعث کاهش عملکرد موتور میشود ایا با گذاشتن یک فن اضافه مشکلش حل میشود

پاسخ دادن 0 0
fateme

fateme

سلام امروز داشتم رانندگی میکردم دیدم از ماشین بو میاد،یهو چشمم ب آمپر خورد ک بالاس سریع زدم بغل هرکاری کردم در کاپوت باز نشد و خراب بود از جلوی ماشین دود میومد .بعدش ماشین خودش خاموش شد از ی نفر کمک خاستم در کاپوت باز کرد و روشو آب ریخت.دیگ ماشین دست نزدم تا ب تعمیرکار نشون بدم.بنظرتون چیشد؟

پاسخ دادن 0 0
fateme

fateme

من همون بالایی ام ک پیام دادم.در ضمن صبح همسرم آب رادیات رو چک کرد .قبل از عید هم واشر سرسیلندر سوزونده بود کلی هزینه کردیم.تورو خدا کسی تجربه داره بگه مشکلش چیه؟

پاسخ دادن 1 0
ساناز

ساناز

سلام خسته نباشید ..ببخشید ماشین من 206 جوش میاره اکثریت توسربالایی امپرمیچسبونه بالا .ولی که سر پایینی خلاص میکنم امپر کمی میاد پایین وقتی هم جوش میاره اب پس میده از قوم قومه پلاستیکی .و.فن دوره پایین هم رو دوتا خط مونده ب قرمز میزنه ..دوره تندم رو 95 میزنه .ممنون میشم بهم راهنمایی کنید ..

پاسخ دادن 1 0
ساناز

ساناز

وقتی هم جوش میاره مجبرم وایستم تا امپرکمی بیاد پایین .چندبار رو قرمز هم رسیده ولی خاموش نکردم وایستادمن تا بیاد پایین بعد حرکت کردم زیاد توسربالایی جوش میاره رو قرمز میره

پاسخ دادن 3 3
مهدی فصولی

مهدی فصولی

با سلام و خسته نباشید.لطف بفرمایید اگه میشه منو راهنمایی کنید.ماشین من پژو پارس مدل ۸۸ هست.قبلا حدود ۲ ماه پیش تعمیر موتور کردم بعد ۲ ماه تو جاده چالوس امپر ماشینم بالا میرفت یعنی فن قطع میشد و تا میخواست امپر از وسط بالاتر بره سریع کولر میگرفتم که بالا تر نره با بدبختی امدم تا کرج فرداش ماشینمو بردم تعمیرگاه سنسور دمای اب .رادیات .ترموستات.عوض کردم و حتی واترپمپ هم چک کردم درست بود.الان اب کم نمیکنه ولی امپر از یک خط بالاتر نمیاد و بعضی موقع ها فن دور کند یک سره کار میکنه دستمو میزارم رو رادیات یک طرف رادیات خنک میشه و شلنگ رادیات که میخوره سر ترموستات سفت میشه.نمیدونم چیکار کنم ایا واشرسرسیلند ایراد داره؟یا جای دیگس؟حتی رادیات بخاری هم شستشو دادم.نه اب روغن قاطی کرده نه ته در روغن موتور شیری شده.الان مشکل فقط اینه که چرا امپر از یک خط بالا تر نمیاد در صورتی که موتور داغه و اینکه چرا رادیات یک طرف سرد میشه و فن یک سره کار میکنه.خواهشا اگه کسی مطمئن هست از عیب منو راهنمایی که .با تشکر.

پاسخ دادن 0 0
مریم

مریم

سلام خدمت اهل فن . ببخشید دوستان من یک پراید 132 مدل 91 دارم که در حدود 3 ماه میشه که آب کم میکنه هر روز . هر دفعه 1 لیتر کم میکنه . باید چکار کنم ؟ چطوری بفهمم که عیبش چیه ؟ میترسم برم مکانیکی سرم کلاه بره . ترو خدا کمک کنید . دمای موتور همش میره بالا و کم نمیشه . چکار کنم ؟ یه نفر دلداری بده خواهشا ....

پاسخ دادن 0 0
در راذیات عوض کن

در راذیات عوض کن

در دادیاتور را عوض کن

پاسخ دادن 1 0
رضا

رضا

سلام ماشین من سمندال ایکس مدل86است . درسطح شهرآمپرتاحدودنصف بالامیادفن های دورکندهم کارمیکنندولی دورتندکمی کارمیکنند وهنوزآمپرخیلی پایین نیامده دورتندخاموش میشود.باروشن شدن کولرهم فن دورتندروشن میشود.علت اینکه فن دورتندبدون روشن شدن کولرکمی کارمیکنندوبعدهنوزآمپرخیلی پایین نیامده خاموش میشوندچیست؟لطفاراهنمایی فرمایید.

پاسخ دادن 3 1
حسین

حسین

با سلام و خسته نباشید،بنده 206 مدل نود دارم امپر ماشین در سرعت صد و سی تا حتی در مدت پنج دقیقه هم میچسبه به اخر و مجبور میشم یا سرعت رو پایین بیارم یا وایسم درسربالاییذها در جاده و هنگام کولر گرفتن هم همین اتفاق میفته ترموستات هم عوض کردم اب رو هم کنترل میکنم بنظرتون چیه مشکل

پاسخ دادن 8 6
سامان

سامان

سلام ماشینم پراید صفرهست وقتی ماشین رو روشن میکنم امپر بعد چند دقیقه که گرم میشه روی چهار وامیسه بعد نه جوش نیاره نه اب کم میکنه و موتور بو میکنه مشکل از چیه ممنون میشم

پاسخ دادن 4 4
جواد

جواد

سلام . سورن 96 ای اف سون . آمپر آب من توی جاده به صفر میرسه بعضی وقتا میاد به حالت عادی که معمولا وسطه و یهویی موتور برا خودش گاز میخوره میخواستم بدونم مشکلش چیه

پاسخ دادن 1 1
تایماز

تایماز

سلام خدمت دوستان.من یه رانا دارم امروز ۴ مرتبه ماشیمو استارت زدم و رفتم دنبال کارام ولی از ظهر و بعداظهر و حتی آخر شب هم رفتم بیرون هر ۵ دقیقه فن دور تند و آمپر بالا می رفت من فکر کردم بخاطر گرمای زیاد بعد که شب رفتم هوا بسیار خنک بود ولی باز هم هر ۵ دقیقه آمپر بالا و فن دور تند روشن میشد نمیدونم دلیلش چیه .لطفا راهنمایی بفرمایید.ممنون

پاسخ دادن 1 0
احمد

احمد

سلام دوستان من یک پژو ۸۳ دارم که تازه چهارشنبه از تعمیر اساسی اومد بیرون . پنجشنبه رفتم بنزین بزنم بعد از ربع اومدم خونه ماشین جوش اورده بود . ماشین خاموش کردم و در کاپوت باز کردم و دره رادیات ابش خالی شد و تو رادیات اب ریختم .. میخاستم بدونم مشکل کجا بوده ودر ضمن ماشین روغنم کم داشته با اینکه من روغن نو داده بودم به تعمیر کارم برای اب بندی بوش پیستون .. ممنون میشم جواب منو بدید . ودر اخر وقتی خواستم استارت بزنم قبله در کاپوت باز کنم نخورد استارت . با تشکر

پاسخ دادن 0 0
yashar

yashar

سلام من یک پراید مدل 84 دارم آمپر آب وسط وایمیسه و دیگه خیلی طول میکشه تا پایین بیاد شاید ربع ساعت باید کار کنه تا دماش بیاد پایین و فن خاموش شه در ضمن اب تو قمقمه هم زیاد کم میکنه ولی اب رادیات کم نمیشه ممنون میشم کمکم کنید بهم بگین مشکلش چیه

پاسخ دادن 2 0
یاشار

یاشار

سلام ماشین من 206 هست گاهی وقت که خیلی گرم میشه امپر اب میره بالامیچسبه به قرمز بعد30 ثانیه میاد پایین فشنگی ورله فن ترمستات رو عوض کردم رادیات هم فنر دادم زدن بازم درست نشد. اب کم نمیکنه واشر نزده
ممنون میشم کمکم کنید مشکلش از چیه

پاسخ دادن 9 9
رسول تانیایی

رسول تانیایی

سلام من یه پارس دوگانه فابریک صفر دارم که هزار تا کار کرده.الان چند وقته که ماشین تو شهرم میرم میبینم دمای موتور بالا میره.فنها رو نگاه مردم کار نمیکردن.حتی کولر هم میگیرم باز فنها کار نمیکنه.البته بعضی وقت فنها کار میکنه که دمای موتور بالا نمیره ولی بعد نیم ساعت که ماشین حرکت میکنه یهو فنها کار نمیکنن که دمای موتور بالا میره و به آخر میچسبه.بردم مکانیک رله هارو با هم جابجا کرد چندتا خطا داشت پاک کرد ولی باز همین مشکل رو دارم لطفا کمکم کنید میترسم واشر بسوزنم

پاسخ دادن 5 1
شکوری

شکوری

سلام اردی دارم توجاده واشر سوخت تمیرکار واشر عوض کرد وولی تراشکاری نکرد وبست الان ترمسات نداره ودمای میره 100استوپ روشن میشه رادیات عوض کردم فشنگی اب وفشنگی رادیات عوض شده بازم در درجا کار میکنه اب جوش میاره ولی رادیات سرده فن کار میکنه مدل 79اردی

پاسخ دادن 0 0
مجتبی

مجتبی

سلام من ماشینم پارس تیو فایو مدل ۹۶ هست امروز آب رادیات ماشین رو چک کردم ولی درب رادیات رو یادم رفت بزنم و کاپوت رو بستم بعد از اینکه یه مسافت کوتاهی رفتم متوجه شدم و وایسادم د بلافاصله آب به رادیات اضافه کردم.خواستم بپرسم ممکنه بر اثر این اتفاق مشکلی برا ماشین پیش بیاد و هزینه زیادی برام داشته باشه؟

پاسخ دادن 0 0
ابوالفضل

ابوالفضل

سلام یک ٢٠٦ تیپ دو دارم وقتی درجا کار میکنه چه کولر چه بدون کولر امپر خوبه یا ٩٠یا زیر ٩٠ وقتی کولر میگیرم دور تند دیر عمل میکنه و عملم که میکنه زود قطع میشه و در حالت حرکت با کولر امپر تا نزدیک ١٠٥ میاد مشکل چیه فشنگی عوض کردم. رادیات ولی جواب ندا

پاسخ دادن 1 0
فردین

فردین

شمع کولرت رو عوض کن یه جنس خوب هم براش بگیر

پاسخ دادن 0 0
عباس

عباس

سلام من سمند کلاس ۱۶ دارم تو حرکت حرارت به نصف میرسه ولی وقتی ماشین خاموش میکنم بعد از پنج دقیقه میخوام روشن کنم حرارت ماشین تا آخر رسیده و وقتی فن روشن بشه میاد پایین .ماشینم صفر

پاسخ دادن 0 0
Amir

Amir

باسلام من یک ۴۰۵ مدل ۹۵ داشتم بعد امسال فروختم یکی مدل ۹۷ صفر خریدم این مدل ۹۷ خیلی داغ میکنه اما مدل ۹۵ اینجوری نبود میشه یک راحل بدید ممنون میشم

پاسخ دادن 3 0
مجتبی

مجتبی

سلام دوستان،من یه ۲۰۶ مدل ۸۰ دارم از همون فرانسوی ها،ولی متاسفانه الان چند روزه آمپر آب یه دفعه میچسبه به آخرین حد و چراغ stop هم روشن میشه،به هیچ عنوان آب کم نمیکنه،فقط تو تعطیلات عید رفتم مکانیک گفت ترموستات قفل شده و عوضش کرد،یکی میگه واشر سوزوندم یکی میگه فشنگی خرابه،خلاصه لطفا کمکم کنید دانشجو هستم و اصلا خبر اینکه واشر سوزوندم برام خبر خوبی نیست لطفا راهنماییم کنید مرسی

پاسخ دادن 0 0
محمد سعادت

محمد سعادت

سلام ماشینم ۴۰۵ من هر کاری که فکر کنین کردم فشنگی اب و دما اب و ترموستات و رادیاتور و فشنگی کنتر دما اب درست کردم ولی همین که کولر روشن میکنم دور موتور بالا میره.امپر ماشین میاد تا وسط چراغ اسپت روشن میشه و کولر دیگه عمل نمیکنه تا اینکه خاموش کنم چراغش خاموش شه.....

پاسخ دادن 0 0
اکبر

اکبر

باسلام ی پراید دارم مدل۸۷ که چند روز پیش لوله بخاری ولوله ای که میره برای واتر پمپ عوض کردم حالا اب کم میکنه سر قمقمه هم عوض کردم ..ماشین وقتی سرد هم باشه در رادیاتور باز میکنم میبینم که اب کم کرده لطفا راهنمایی بفرمایید

پاسخ دادن 0 0
سید

سید

سلام: پراید 89 دارم مدتی است آب داخل قمقمش تا روی خط فول پر کردم ولی با رادیاتور تبادل اب نداره بردم مکانیکی گفت درب رادیاتور عوض کن خوب میشه ، ولی درست نشد خود رادیاتور و قمقمه را عوض کردم بازم خوب نشد و گاهی که به اب رادیاتور نگاه میکنم میبینم اب رادیاتور کم شده و از قمقمه آب نمیگیره مجبورم اب سر رادیاتور بریزم بعضی وقتا پس از طی کردن یه مسافت وقتی توقف میکنم و ماشین روشنه فن دور کم کار میکنه و امپر میره بالا 2 تا سه تا گاز میدم امپر میاد وسط خلاصه دلیلش را نمیدونم خودم فکر میکنم مشکل از سنسور دمای اب باشه کسی تجربه ای داره ممنون میشم...

پاسخ دادن 0 0
کاوه

کاوه

سلام من پراید ۸۷ دارم سیستم ساژم،رادیات رو دادم تمیز کردن،ترموستات عوض کردم،ماشینم خیلی زود گرم میشه باتوجه به گرمی هوا و فن هاش خیلی دیر سرد میکنه،آمپر هم همیشه تو حالت عادی از نصف بالا تر فن روشن میشه و به ندرت از نصف پایین میاد که واسه پراید زیاده،صب ها کمی دیر روشن میشه،روشن میشه خاموش میشه طی دو یا سه مرحله استارت روشن میمونه،آب از ده روز یا دو هفته یه استکان کوچیک یا کمتر کم میکنه،همش موتور گرمه،علت و راه کار بدین خسته شدم دیگه

پاسخ دادن 3 0
حسن

حسن

مدل 86 پراید بعد از 7یا8 کیلومتر راه رفتن داغ میکنه چراغ چک روشن ميشه موقعه ای که فن روشن است دما بالا میره بعد از خاموش شدن فن دما پایین میآد این عمل بصورت خودکار چندین بار تکرار میشه تا میخاد دما پایین بیاید فن روشن میشه بعد از خاموش شدن فن دما پایین میاد تا میاد پایین فن روشن میشه

پاسخ دادن 1 0
سجاد

سجاد

با سلام آقا من ی پراید دارم آمپر اب خود ب خود میره بالا به خصوص شبها تا قرمز هم میرسه عقربه دیگه خسته شدم کلی هزینه کردم درست نشد میشه راهنمایی کنید منو

پاسخ دادن 0 0
فولاد

فولاد

سلام دوستان ماشین من تیبا ۲ امپر خیلی بالا میره فن کار نمیکنه رله ها وفشنگی هم عوض کردم ولی درست نشد لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دادن 0 0
نادر

نادر

سلام دوستان ماشین من پرشیا 88تازه واشرعوض کردم آمپر میزنه بالا رادیاتور هم خنکه رادیاتور ،ترموستات هم عوض کردم

پاسخ دادن 0 0
parvaz

parvaz

سلام،اگه آب داغ وارد رادیات نمیشه مشکل میتونه فقط از ترموستات باشه، واگر از ترموستات مطمئن هستی سیستم خنک کننده شما هوا داره . من خودم ترموستات نو شرکتی برا سمند خریدم و بستم از همون اول قفل بود حتی یکبار هم عمل نکرد،که دوباره با ترموستات نو عوض کردم درست شد.

پاسخ دادن 0 0
امیرحسین فتحی افشار

امیرحسین فتحی افشار

دوستان اگه میشه راهنماییم کنید ماشین من یه مشکل عجیب داره تیبا دارم،وقتی چراغای اصلی و مه شکن همزمان روشن میکنم دما میره بالا،وقتی خاموش میکنم درست میشه،توروخدا راهنمایی کنید

پاسخ دادن 0 0
حمیدرضا

حمیدرضا

با سلام . نمیخواهم خدای نکرده کلیه نظر دوستان را در بالا رد کنم . ولی بالا رفتن آمپر همیشه به علت اشکال مکانیکی نیست ، بلکه بالعکس کاملا برقی هست . در تمامی ماشینهای مولتی پلکس که با رله و فشنگی و سنسور کار میکنن دقیقا کار کنتاکت و ترموستات الکتریکی رو انجام میدن . به عبارت علمی وقتی جریان از حد مجاز بیشتر شد رله یا کنتاکت با دستور ای سی یو و ارتباط با واحدهای دیگر اینکار انجام میشه .اما همیشه جریان اضافه که باعث فرمان ای سی یو میشه به علت خرابی سنسور مربوطه نیست . اگر در ماشینی یکی از اجزای الکتریکی کلا قطع باشد مثل . چراغها یا یکی از رله های درب خراب باشد ، تغییر جریان قطعا روی کامپیوتر اثر خودشو میزاره . و بالعکس اگر از ظبط صوت ماشین بدون آمپلی فایر مناسب و باطری جریان بالا ، جریان زیادی لود کنی یا خودمونی ولوم بدی در حد لالیگا اونوقت جریان خروجی اضافه از کامپیوتر مکانیزم کلیه قطعات مکانیکی رو بهم میزنه . شاید باورتون نشه ولی واقعیت اینه که ماشین ریپ میزنه ، یعنی روی انژکتور اثر میزاره . ولی انژکتور خراب نیست ، ولی به مرور انژکتور خراب میشه . در علم کنترل کیفیت میگویند اگر یک اتفاق پشت سر هم افتاد نشانه خطای سیستمی هست ، یعنی دو بار پشت سر هم سنسور اکسیژن یا انژکتورها در فاصله کم ، ویا قطعات دیگر خراب میشن . گاهی ما به علت عدم تخصص ممکنه سالها متوجه موضوع نشویم . ولی تجربه شخصی حکایت از یک اصل مهم داره

پاسخ دادن 0 0
حمیدرضا

حمیدرضا

علت مشکل بسیاری از کاربران محترم عدم هماهنگی سخت افزار با نرم افزار میباشد . یعنی شما رفتی چراغ عقب رو از حالت عادی ال ای دی کردی . یا به عبارت بهتر جریان رو بیش از حد تعریفی نرم افزار پروگرام شده ای سی یو از آی سی های ای سی یو کشیدی . اشکال دوم و متداول، انداختن باند اضافی و جریان اضافی صوتی که حتی باعث میشه ، فن دور تند مرتب کار کنه و اون هم به مرور خراب بشه . و مورد سوم و متداول این هست که در صورت بروز مجدد اتفاق برقی ، در ای سی یو در حقیقت چندین ترانزیستور هست که اجتماع چندین ترانزیستور با معماری خاص تشکیل یک ای سی رو میدهد . مثل مادربرد کامپیوتر یا لب تاپ ، با این تفاسیر که تعمیر مادربرد لبتاپ خیلی راحتتره چون با تست ولتاژ ترانزیستور معیوب پیدا میشه و اشکال قطعی مدار مرتفع میشه ، اما در کامپیوتر ماشین یا خودرو با مرور زمان از طول عمر مفید قطعه مکانیکی کاسته شده و طول عمر قطعه الکترونیکی تابعی از تابع نمایی یا اکسپوننشیال هست . یعنی کار میکنه ولی نیمسوزه !!!داری راه میری یه دفعه ماشین جوش میاره !!!!در حقیقت ماشین جوش نمیاره درجه آب روی 80 هست ولی خطای سیستمی ذهن شما رو درگیر میکنه . شما باید ماشینو خاموش کنی . ریست کامپیوتر کنی . البته با قطع باطری و نصب مجدد ان بعد از 3 دقیقه . تا آی سی پروگرامر کاملا دشارژ بشه . حالا میبینی که ماشینت درست شده !!!!ولی بازم درست نشده. شما اشکال الکتریکی داری . اصلا به مکانیکی کاری نداره ، هرچند که با مرور زمان قطعه مکانیکی نیز زود مستهلک میشه . تنها راه حل پیشنهادی بنده اینه که تست ای سی یو که با فرد متخصص و با اسیلوسکوپ انجام میشه . قدم اول هست . متاسفانه تعمیرکاران ما سواد کافی و وافی رو ندارن . عرض کردم تست کامپیوتر ماشین از تست مادربرد لبتاپ هم مشکلتره . هر دو باید با کمک اسیلوسکوپ انجام بشه و فرد متخصص. یا یک راه راحتتر تعویض کوتاه مدت یا اجاره ای ای سی یو از دوستان که مدل مشابه ماشین رو دارن . مثلا s20003e یا 3 f ماشین 206 ای که امپر زیاد درجه حرارتو نشون میده با همون مدل اس 2000 و قس علی هذا. که این دومی کم هزینه تره . راه حل سوم اینه که طول عمر متوسط قطعه الکترونیکی بعد از 7 سال الفاتحه . تعویض نو با کهنه . برای بچه پولدارا . کهنه رو تو دیوار میفروشی . نو رو میخری میندازی .تازه نیاز به بدبختی و دردسر هم نداری .اما از همه مهمتر عدم تعویض سخت افزار غیر همگون با نرم افزار باعث نیمه خرابی ای سی یو میشه و شما اثرش رو روی کویل میبینی ولی اشکال از ای سی یوست

پاسخ دادن 0 0
حمیدرضا

حمیدرضا

یک تجربه ارزشمند دیگر دارم . وقتی هوا مرطوب هست یا تغییر دما زیاد میشه ، مثل روزهای بارانی یا وقتی تو ظهر تابستون یه دفعه میری جاده کوهستانی ، ماشینت قاط میزنه .!!!!رله های برقی که در بی اس آی ماشین هست یک اتصال کوتاه بسیار ناچیز میده ولی چون با فرکانس بالا اجزای الکتریکی کار میکنن همین قضیه باعث میشه مثلا یکدفعه نور بالا با پایین قاطی کنه ، یا توی خونه خوابیدی بوق یکدفعه بزنه در صورتی که دسته راهنما اصلا هیچ مشکلی نداره ، یا com 2000 ات سالمه . قضیه اینه که 90 درصد اشکالات الکترونیکی هست و با توجه به اینکه توی ایران هیچوقت یک مهندس الکترونیک در نمایندگیهای ایران خودرو حضور نداره . همه فکر میکنن مثل قدیمه . دقیقا توی این 5 سال اخیر با سیستم مولتی پلکس کلیه خودروها و نیز کامپیوتری شدن اجزای کنترل ماشین نیاز تعمیرکار مهندس الکترونیک و نیز دستگاه اسیلوسکوپ که بسیار گرانه در نمایندگیها و تعمیرگاههای تخصصی حس میشه. در آخر توصیه من به دوستان اینه که اگر ماشین مدل قدیم دارید کارواش برای موتور شویی نروید . رله های برف پاک کن نشتی میدن . از همه بدتر ماشین جوش میاره ، چون کارواش اب را روی موتور ریخته و با یک هزارم درصد انحنای سر سیلندر نشتی اب به درون محفظه احتراق باعث کسری اب از رادیاتور میشه . حتی ماشین 0 کیلومتر هم به فاک میره . یا علی مدد . التماس دعا

پاسخ دادن 0 0
وحید خان

وحید خان

سلام من ماشینم پراید .تو اسنپ کار میکنم .ماشینم خیلی را میره ..فن ماشین خیلی تند تند کار میکنه...مشکلی هست ک رفعش کنم....

پاسخ دادن 1 0
parvaz

parvaz

سلام، این موارد رو بررسی کن : 1/ واترپمپ 2/ترموستات 3/ رله فن 4/ فشنگی

پاسخ دادن 5 0
احمد

احمد

سوناتا ٢٠١٠ دارم موتورشو شستم با كارواش روشن ميكنم امپر بالا ميره وفن كار نميكنه وقتي كولرو ميزنم فن كار ميكنه ولي باز امپر بالا ميره به نظر شما چشه

پاسخ دادن 1 0
صیاد

صیاد

سلام.ماشین من پژو 405 ندل 86 دوگانه کارخانه است تازه واشر سرسیلندرو گذاشتم. فن ماشین در 86 درجه کار میکنه و مشکلی نداره ولی موقعی که با دنده یک مدتی حرکت میکنم دنا با وجود کار کردن فن ها در همون نزدیک 90 درجه میمونه و پایین نمی آید. لطفا راهنماییم کنید.

پاسخ دادن 0 1
مصطفی

مصطفی

سلام پژو 405 بعد از چند بار آمپر بکشه موردی نداره

پاسخ دادن 3 1
محمود

محمود

سلام ،من 206تیپ 5مدل95دارم دماش هنگام رانندگی نرمال هست بالا نمیره ،فقط زمانی که بعد از چند ساعت رانندگی یه جا توقف میکنم و ماشین خاموش میکنم بعد از چند دقیقه که میخام روشن کنم میبینم دماش رفته رو قرمز ، سریع فن تند دما رو میاره وسط..حالا میخام بدونم مشکلی بهم نمیزنه؟ چرا اینجوری میشه؟

پاسخ دادن 1 0
ali

ali

سلام اقا من یه سمند دارم به ۱۰تا مکانیکم نشون دادم نه واشر سوخته نه واتر پمپ وامپرم سالمه رادیاتم سالمع ولی باز اب کم میکنه وسخن گوش میگه دمای اب زیاد است

پاسخ دادن 5 3
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف