نمناک فرهنگ و هنرچهره ها گفتگوی داغ آنا نعمتی در برنامه هفت + فیلم
آنا نعمتی ، انا نعمتی و دخترش
برنامه هفت شب گذشته میزبان آنا نعمتی بازیگر سینما و تلویزیون بود که در ادامه خلاصه گفتگوی این بازیگر را ارائه کرده ایم، در ضمن فیلم این برنامه را نیز میتوانید در ادامه این مطلب دانلود نمایید.
بازدید : 9,696 نفر

آنا نعمتی شب گذشته میهمان برنامه هفت بود، این بازیگر سینما بعد از مدت ها مهمان یک برنامه زنده شد و پس از نمایش تصاویری از آنا نعمتی، گبرلو وارد گفتگو با این بازیگر شد.

*ورودم به بازیگری اتفاقی بود
آنا نعمتی در ابتدای برنامه در واکنش به پخش تصاویر دوران بازیگری خود گفت :با دیدن تصاویر  هیجان زده شدم زیرا  خیلی از خاطرات  فراموش نشدنی برایم یاد آوری شد. اولین فیلم من «هیوا» بود در آن زمان بازیگری را در کلاس استاد سمندریان می گذراندم و افراد زیادی برای گرفتن تست سراغ من می آمدند و من تست های زیادی دادم تا  اینکه بابا پور به سراغم آمد و در حضور آتیلا پسیانی تست دادم و با  انتخاب شدنم  برای نقش «گلشن»، خیلی خوب دیده شدم.
وی در ادامه افزود:ورود من به بازیگری اتفاقی بود. در آن زمان بیشتر تمرکز بازیگران روی تئاتر بود تا اینکه اساتیدی مثل «اسماعیل شنگله » برای تدریس سینما آمدند.
 
*استاد سمندریان همیشه از بیان من ایراد می گرفت
بازیگر فیلم «عصر یخبندان» عنوان کرد:استاد سمندریان همیشه از بیان من ایراد می گرفت و  به همین دلیل من دوباره دوره  بیان دیدم. در 18 سال پیش دوره ای که با سمندریان گذراندیم سبک سلاسکی بود و کتاب هایی که مطالعه می کردم سوال داشتم که چرا نظر سلاسکی و ادلور در باره بازیگری با هم فرق دارد؟
وی افزود:اتفاق ویژه ای افتاد و من بعد از فیلم «یکی می خواد  باهات حرف بزنه»  به شدت در گیر نقش «لیلا»بودم و نمی توانستم  آن را فراموش و یا نقش دیگری را بازی کنم. وقتی به خاطر شرکت در یک برنامه به  امریکا رفتم به واسطه کارنامه ای که داشتم من را برای شرکت در یک دوره سه ماهه کلاس های بازیگریشان پذیرفتند.
 
این بازیگر خاطرنشان کرد:کلاس های سمندریان و هالیوودی ها یک جور لازم و ملزم هم بودند. این کلاس ها،نقطه مخالف کلاس سمندریان بود و بعد از 16 سال حضور من در سینما و تلویزیون جذاب بود.
 
*آرزو ی محال من در بازی در فیلم «انار های نارس» به حقیقت پیوست
نعمتی گفت:فیلم «انارهای نارس» بهترین کار من در این سالها است. من همیشه فکر می کردم به خاطر ظاهر و استایلم نتوانم چنین نقش هایی را بازی کنم. اما با پیشنهاد نقش «انسی» به من یک آرزوی محال من بر آورده شد.
 
وی ادامه داد:برای بازی در فیلم «انارهای نارس» چندین کیلو وزن اضافه کردم و گریمی عجیب روی صورتم شد کارگردان به من گفت از گریم صورتت ناراحت نیستی ؟ من گفتم از شما خواهش می کنم طوری گریم کنید که صورتم تغییر کند و آنها بینی من را با گذاشتن ویژوال تغییر دادند.
 
آنا نعمتی
 
بازیگر فیلم «یکی می خواد باهات حرف بزنه» عنوان کرد:«انار های نارس» بزرگترین اتفاق بازیگری من به حساب می آید. چون همیشه حسرت این نقش را داشتم و قصه ی آن پر از ارزش های انسانی بود. شخصیت انسیه برآمده از شرایط فرهنگی اجتماعی ما و قابل لمس برای بیشتر مردم است.
 
وی افزود:در این کار فیلمنامه قوی و تیم خوب ترس من را برای قالب شکنی کم می کرد. من بعد از  لحظه ای که فیلم برای دو بخش سودای سیمرغ و نگاه نو انتخاب شد و جوایزی که در مسکو و دیگر جشنواره ها و محافل خارجی گرفت تازه باور کردم که موفق شدم و آن ترس ابتدای کار کم شد. الان خوشحالم که فیلم توانست راه خود را پیدا کند و موفق باشد.
 
*کار در سینما نسبت به قبل سخت تر شده است
بازیگر فیلم «آل» خاطر نشان کرد:به نظرم در سینمای ایران سختی های فراوانی وجود دارد. مخصوصا در حال حاضر  نسل جدید با دیدگاه سینمای جهانی پیش می روند. کار در سینما در  دهه های قبل اسان تر بود و به این اندازه دور خوانی و تمرین نداشتیم.
 
وی ادامه داد:برای مثال در «یکی می خواد  باهات حرف بزنه» و «انارهای نارس» برای باور پذیرتر کردن نقشم 10 کیلو اضافه وزن پیدا کردم و 2 سال کار نکردم و وزنم در حال بازگشت به حالت ایده آل بود که «انارهای نارس» به من  پیشنهاد شد. در این فیلم شرایط بسیار سخت بود و روز اول گریم با لباس های خاص به همراه عوامل به پایین شهر رفتیم. من «انسی های» مختلف را دیدم و با آنها آشنا شدم و با صحنه اول فیلم زندگی کردم.
 
این بازیگر اظهار داشت:مطالعه ،فیلمنامه، قابلیت های نقش و حضور یک کارگردان کار بلد و عوامل حرفه ای دیگر و همچنین دیدگاه کارگردان و اینکه تو بدانی او چقدر  مسلط است نکته ی بسیار مهمی است. بازیگر هر چقدر هم که حرفه ای باشد حتما خطا هم خواهد داشت. من در امتداد حس و بازی یک جاهایی اشتباه کردم و این  کارگردان است که در چنین مواقعی می تواند تو را راهنمایی کند.
 
*«رایکا» انگیزه ی من برای ادامه زندگی است
آنا نعمتی گفت:من به تمام آرزوهایم رسیده ام زیرا «رایکا» دختر 13 ساله ی من و پدر و مادر خوبم در کنارم هستند و دستشان را می بوسم. دخترم بزرگ ترین انگیزه ی من در زندگی است و خوشحالم که چنین فرزند فهیمی دارم.
 
آنا نعمتی و دخترش 
*هنرمندان ایرانی امنیت شغلی ندارند
نعمتی عنوان کرد:این یک موضوع طبیعی است که هر هنر پیشه باید در هر فصل اکران یک فیلم داشته باشد. اما هنر مندان ایرانی روز به روز زیاد تر و تعداد ورودی به کلاس های بازیگری هم بیشتر می شود. خانواده ها نیز با امید به بازیگر شدن فرزندشان هزینه می کنند. با ورود فرزندشان به این عرصه دوست دارند پیشرفت کند اما خیلی ها با بازی در فیلم به مرور محو می شوند. 
 
 وی افزود:ما نمی توانیم در سینمای ایران ستاره را تعریف کنیم هنرمندان ما امنیت شغلی ندارند سینما هیچ وقت بیمه نبوده چهره های پیشکسوت برای هنر مند ما است. در این سالها هیچ جوابگویی برای پاسخ به سوالات بازیگران وجود ندارد از خانه سینما در مورد بیمه پرسیدم هیچ جوابی نداشت. الان بیمه تئاتر بعد از 15 سال قطع شده یک بازیگر باید پولش را خرج کدام مسئله زندگیش کند ؟من هنوز هم از بیمارستان تجریش رد می شوم یاد فتحی می افتم می گویم اگر من کار نکنم  چه بلایی سرم خواهد آمد؟ آن شش ماهی که بیکار بودم چه کسی از من سراغی گرفت؟ما فقط استاد استاد می کنیم. استاد جایگاه دارد.
 
این بازیگر افزود:از زمانی که وارد بازیگری شدم گلچهره سجادیه استادم بود. الان او کجاست ؟ شاید او با سینما  قهر است. این ها سرمایه های هنری ما هستند چه سرمایه گذاری بر رویشان  می شود؟ ما بازیگران در جاهای مختلف همه ی تلاش خود را می کنیم که هنر مندان ماندگار  باشند ناراحت کننده است شنیدن خبر بیماری هنر مندان و فراموش شدن انها .مشکلات ما هزار جور است و من نمی دانم درد دلم را با کجا بکنم و در جواب او گبر لو به طنز گفت:حالا که دارید با صدا و سیما درد دل می کنید!
 
*دخترم به خاطر نقش لیلا آسیب دید
آنا نعمتی در پایان خاطر نشان کرد:امیدوارم  سازمانی در یک روز که به سن بازیگری من قد بکشد پیدا شود  که ما عضوش شده و بازنشستگی داشته باشیم هنر مند از احساس و روحش مایه می گذارد رسیدن به یک نقش آسان نیست هنوز وقتی به لحظه های «لیلا » فکر می کنم حالم بد می شود و دخترم هم آسیب دید و من غم را در چشمانش می دیدم و این آسیب ها و تلنگرها نهایتا هر فردی را خورد می کند.
 
وی افزود:باید هنر ایرانی همیشه در دنیا حرف اول را بزند همین طور که الان هست سینما را نجات دهید و هوای هنرمندان را داشته باشیم. حال عزیزانی را که نمی دانیم کجا هستند، جویا شویم  و اگر به جوانان امید می دهیم راه درست را به آنها بیاموزیم اینگونه نباشد که دوره ای بزرگ شان و بعد فراموش کنیم یک فرد تنها 2 یا 3 بار می تواند بعد از زمین خوردن بلند شود در پایان از صدا سیما می خواهم به سینما کمک کند و با کمتر کردن هزینه تیزرها سبب آگاهی مردم از فیلم ها شود. خانواده سینما مردم را دوست دارند برای سینما هنر و تجربه هم آرزوی موفقیت دارم.
 
در ادامه میتوانید ویدئوی این گفتگو را که در سه بخش برای شما ارائه کرده ایم را دانلود و مشاهده نمایید.
 

 
 
بخش اول 
دانلود
بخش دوم 
 
دانلود
بخش سوم
دانلود
 

 

گفتگوی داغ آنا نعمتی در برنامه هفت + فیلم

گفتگوی داغ آنا نعمتی در برنامه هفت + فیلم
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14
برگرفته از ایران فیلم , باشگاه خبرنگاران - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 12 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف