نمناک ورزشفوتبال شفاف سازی آندرانیک تیموریان درباره شکایش از استقلال
آندرانیک تیموریان ، باشگاه استقلال
آندرانیک تیموریان اظهار داشت که امیدوارم باشگاه ها در قراردادها تعهد حرفه ای داشته باشند و ساختار بهتری درون خود بسازند.
تاریخ انتشار : 4 مرداد 1396

موضوع شکایت آندرانیک تیموریان از استقلال

کاپیتان سابق تیم ملی ایران درباره موضوع شکایت اش از استقلال شفاف سازی می کند. توفیقی، معاون ورزشی باشگاه استقلال در گفتگویی تلویزیونی در مورد آندرانیک تیموریان گفته است:«آندرانیک تیموریان از طریق باشگاه استقلال تبدیل به تیموریان شده است و گرنه خیلی از بازیکنان در باشگاه های دیگر زحمت کشیده اند و اسمی از آنها باقی نمانده.» این جملات موضع رسمی استقلال در قبال آندو و مطالباتش را روشن کرده است. اما تیموریان که همیشه به عنوان بازیکن سختکوش و جدی معروف است، حاضر نیست تا چنین جملاتی در موردش گفته شود. آندو می گوید:«قبل از مطرح کردن هر موضوعی از مسئولان ورزش و فوتبال می خواهم که برای ورود افراد موجه به حیطه فوتبال که فرصت تبلیغاتی خلق الساعه ای را برای عده ای پدید می آورد، فیلتر های جدی تر و سخت تری را اعمال کنند. صرف روابط فامیلی یا آشنایی با چهره های ورزشی نمی توان یک شبه از مقام هیأت مدیره یک باشگاه به پست معاونت ورزشی رسید و بعد هم به راحتی در مورد بازیکن ها و وضعیت فوتبال صحبت کرد.» 

 

تیموریان در ادامه میگوید :«در این فوتبال مدام از صنعت فوتبال و حق پخش تلویزیونی صحبت می کنند. آیا واقعا اگر استقلالی وجود نداشت کدام رسانه و تلویزیونی حاضر می شد تصویر این آقایان تازه وارد را نشان بدهد. صدا و سیما می تواند حق پخش فوتبال را بدهد یا ندهد، این به من ربطی ندارد ولی در برابر پخش تصویر چنین افرادی باید حق پخش را از آنها مطالبه کند چرا که بواسطه نام بزرگ استقلال به چنین فرصتی دست پیدا کرده اند. خصوصا اینکه رسانه ها مطالب کذبی را از زبان آنها مخابره می کنند.»
 
 
آندرانیک تیموریان

ناگفته های آندرانیک تیموریان درباره استقلال

 تیموریان که از شنیدن اظهارات معاون باشگاه استقلال متعجب است، می گوید:

«استقلال باشگاه بزرگ و پر افتخاری است و باید مردان مودب و موجه امور باشگاه را در دست بگیرند و در آرامش کارها را پیش ببرند. مگر این باشگاه مردان نامی و موجه کم دارد؟ چرا وقتی آقای افتخاری سخنگوی باشگاه معرفی می شود، دیگران حق اظهار نظر دارند؟ اگر چنین صحبت هایی با صراحت گفته می شود، لابد این کلمات مورد حمایت آقایان افتخاری و قریب باشد. اما روی صحبت های من شخص توفیقی است. باید این را به طور خیلی واضح بگویم. من از تیم ابومسلم به تیم ملی ایران، جام جهانی و انگلیس رسیدم، نه از استقلال. لطفا این را یک بار و برای همیشه به خاطر بسپارید. بازی در استقلال برایم افتخار است و باعث غرور همه ماست. اگر ایشان بتواند بگوید تا زمان اولین قرارداد من با استقلال، چند بازی ملی و باشگاهی کرده ام آن وقت می تواند در موردم حرف بزند وگرنه باید رسما عذرخواهی کند. تمام صد بازی ملی که انجام دادم نه به واسطه رابطه و فامیل بازی که با همت و تلاش خودم و اعتماد مربیانم و دعای خیر تمام طرفداران فوتبال بدست آمده است.

 وقتی که توفیقی نمی دانست فوتبال چه مناسبات و چه ساز و کارهایی دارد من و امثال من چه آنهایی که معروف هستند و چه آنهایی که فرصت بیشتر دیده شدن را نداشتند در این فوتبال زحمت می کشیدیم. هیچ منتی هم نیست. برای عشق خودمان و برای خوشحال کردن مردم این مملکت زحمت کشیدیم. اما اینکه یک نفر از بیرون بیاید و در مورد ما صحبت کند این برای فوتبال ایران جای تاسف و تامل دارد. اگر امروز به این راحتی ندانسته های خودش را به نام ایده های جدید فوتبال القا می کند مطمئن باشید دیگر ستاره های استقلال هم در امان نخواهند ماند و باید منتظر چنین رفتارهایی باشند.»

حرف های تیموریان به همین جا ختم نمی شود و ادامه می دهد:«می گویند که این مشکل می توانست در داخل حل شود. از دی ماه سال قبل که به استقلال آمدم و به هر دلیلی امکان بازی بوجود نیامد، ما 4 نامه متوالی به باشگاه استقلال زدیم. ولی حتی یک جواب ساده هم ندادند. هر موقع که رسانه ها تمایل داشتند تاریخ و شماره نامه های ثبت شده طی 5 ماه اخیر در دبیرخانه استقلال را نشان می دهم که همه بدانند من همیشه و در کمال صداقت دنبال راه حل ساده و مشخص و دوستانه ای بودم. ولی مدیران باشگاه نمی توانند اشکالات و اشتباهات خود را با اطلاعات غلط توجیه کنند و فقط بازیکنان را مقصر بدانند و تماشاگران فوتبال و طرفداران را رودروی ما قرار بدهند. موضوع من اصلا مطالبه نبود ولی بی احترامی و بی توجهی به وضعیت قبل و حال حاضر برای من قابل تحمل نیست. اگر آقای افتخاری و آقای قریب حامی چنین تفکراتی هستند و این رفتار را در خور باشگاه استقلال می دانند بهتر است که با وکیل من در ایتالیا مشکلات موجود را حل کنند ولی به هیچ عنوان روبروی کسی نمی نشینم که حتی نمی داند من در کدام تیم ها بازی کرده ام و بخواهد بی احترامی هایش را هر روز به عنوان افتخار باشگاه استقلال انتشار دهد.»

 

آندرانیک تیموریان

ناگفته های آندرانیک تیموریان درباره استقلال

 آندو درباره موضوع دیگری هم حرف می زند و بحث تازه ای را می گشاید:«بزودی در مورد موضوعی صحبت خواهم کرد که برای همه جالب خواهد بود و بیش از اینکه شکایت و مطالبات من اهمیت داشته باشد، شرایط شکننده و نا مطمئن قرارداد بازیکنان امروزی استقلال است که با چنین ایده هایی بازپروری شده و باعث نابودی اعتماد و امنیت بازیکنانی می شود که قرار است از این هفته به میدان بروند. فقط این را می گویم که جناب آقای وزیر و جناب آقای تاج، آقای قریب و آقای افتخاری به فکر فوتبال و تیم استقلال باشید. مشکل اصلی، بازیکنان و قرارداد های آنها نیست، مشکل انتشار چنین مصاحبه ها و حرف هایی است که اگر از سوی صاحبان اصلی ورزش و فوتبال تایید شود، یعنی اینکه حامی چنین تفکراتی هستند و این یعنی سقوط فوتبال.»

حرف پایانی آندو این است:«برای من اصلاح ساختار غلط باشگاه ها بیش از هر چیز دیگری در فوتبال اهمیت دارد. من دیگر یک بازیکن تازه کار نیستم که دغدغه هایم فقط فردی باشد. امیدوارم باشگاه ها در قراردادها تعهد حرفه ای داشته باشند و ساختار بهتری درون خود بسازند و این فقط با بهره بردن از مدیران خوشفکر و صاحب ایده ممکن است که ورزش حرفه ای را بشناسند و احترام حرفه ای را نیز بلد باشند.»

 

شفاف سازی آندرانیک تیموریان درباره شکایش از استقلال

شفاف سازی آندرانیک تیموریان درباره شکایش از استقلال
:
امتیاز : 1.7 تعداد رای : 3
برگرفته از پارس نیوز/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف