نمناک فرهنگ و هنرموسیقی آوازخوانی مژگان شجریان + تصاویر
مژگان شجریان ، تک خوانی
مژگان شجریان در گفتگویی نوروزی با دویچه وله آلمان از احساسش درباره اولین تکخوانی در کنار پدرش گفت. در ادامه مصاحبه مژگان شجریان را می خوانید.

پیام نو به نقل از دویچه وله نوشت:دختر استاد محمد رضا شجریان می گوید اولین باری که کنارش پدرش تکخوانی کرده لحظات سختی را سپری کرده است.

مژگان شجریان در حال آوازخوانیمژگان شجریان دربخشی از مصاحبه نوروزی با دویچه وله درباره یک خاطره نوروزی می گوید:«زمانی که برای اولین بار خدمت یکی از اساتید بزرگ ایران رفته بودم، استاد دادبه که شاید برای برخی گمنام باشند. ایشان یک دید دیگری به من از نوروز دادند و آن خاطره همیشه برای من جاودانه ماند. اینکه نوروز را واقعاً باید چه جوری دید و اصلاً مراسم آیینی در ایران قدیم به چه صورتی بوده. از آن زمان به بعد من به نوروز با چشم دیگری نگاه کردم. انسان واقعاً بایستی از درون خودش را در ایام نوروز نو کند، و سالی را با پاک داشت درون آغاز کند.»

مژگان شجریان در کنار پدرشمژگان شجریان درباره اولین تک خوانی کنار استاد شجریان می گوید:«در کنار پدر خواندن خیلی سخت بود برایم. اینکه جرأت کنم در حضور ایشان بخوانم، واقعاً سخت بود. جمله اول را که خواندم و تمام شد، یک احساس غرور خیلی زیادی کردم، که فرزند ایشان هستم، توانستم در کنار پدر باشم و…. در کنار پدر خواندن که از نظر من بزرگ این راه هستند، واقعاً جسارت می خواهد. امیدوارم که جسارت من را ببخشند. ولی خُب چون خودشان فرموده بودند، من هم انجام وظیفه کردم. وقتی آدم می ترسد، فکر می کنم کارش را جدی تر می گیرد و بهتر انجام می دهد.»

مژگان شجریان ، تک خوانی مژگان شجریان

برگرفته از تابناک - /م
این مطلب مفید بود ؟ 36 17
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف