نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها آپاندیس برای بدن مفید است
آپاندیس ، فواید آپاندیس در بدن
آپاندیس برای روده، میکروب های خوب تولید و از آنها محافظت می کند.

اپاندیس 

ده ها سال مردم، آپاندیس را عضوی زائد و زیادی تلقی کرده اند. پزشکان تصور می کردند که آپاندیس هیچ فایده ای ندارد و جراحان مرتب آنها را درمی آوردند و مردم هم بدون آپاندیس مشکلی نداشتند.
آپاندیس زمانی که عفونی و ملتهب می شود(آپاندیسیت)، می تواند باعث مرگ انسان شود. در این مواقع آپاندیس به سرعت ملتهب می شود و اگر به موقع بیرون آورده نشود، برخی افراد را می کشد(تصویر بالا برداشتن آپاندیس را نشان می دهد).
طبق اعلام "مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری"، دو سال پیش، 321 هزار نفر در آمریکا به دلیل آپاندیسیت در بیمارستان بستری شدند.
طبق این مطالعه که در مجله "زیست شناسی نظری" منتشر شده است، به نظر می رسد که عملکرد آپاندیس با میزان زیاد باکتری هایی که در دستگاه هاضمه انسان قرار دارند، ارتباط داشته باشد.
در بدن، تعداد باکتری ها از تعداد سلول های انسانی بیشتر است. بیشتر باکتری ها خوب هستند و به هضم غذا کمک می کنند.
اما برخی اوقات باکتری های روده می میرند یا از آن خارج می شوند.

 

فواید آپاندیس در بدن

 

بیماری هایی مانند وبا روده را از وجود باکتری های مفید پاک می سازد. در این مورد کار آپاندیس به راه انداختن دوباره دستگاه گوارش است.
"بیل پارکر" پروفسور جراحی دانشگاه دوک که در نوشتن این مطالعه همکاری داشت، گفت، آپاندیس مانند "یک خانه امن و خوب برای باکتری ها" عمل می کند.
وی گفت، توجه به محلی که آپاندیس در آن واقع شده است، از این نظریه حمایت می کند.
آپاندیس به شکل یک کوچه بن بست می باشد.
همچنین این زایده کرمی شکل، مانند یک کارخانه تولید باکتری است که میکروب های خوب را پرورش می دهد.

آپاندیس برای بدن مفید است

برگرفته از تبیان - /م
این مطلب مفید بود ؟ 25 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف