نمناک اخباراقتصاد آیا شما سبد کالا می گیرید؟ / جزئیات جدید طرح سبد کالای دولت
سبد کالا ، پیامک سبد کالا
برای آنکه بدانید شما هم مشمول دریافت سبد حمایتی دولت ( سبد کالا ) هستید میتوانید به روشهای ذکر شده در این گزارش پیگیری کنید.
تاریخ انتشار : 27 آبان 1397

شماره پیامک مشمول بسته حمایتی دولت در سال 97

تسنیم:محمد شریعتمداری در هفته گذشته درباره جزئیات این بسته حمایتی گفت:برای کمک به وضعیت بهبود معیشت و دستمزد خانوارها در سه مرحله و متناسب با وضعیت خانوار بسته های حمایتی بین 100 تا 300 هزار تومان در دولت تعیین شده که به گروه های هدف پرداخت خواهد شد.

محمد شریعتمداری افزود:بسته های حمایتی ویژه ابتدا به عزیزان تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و یا افرادی که در نوبت پیوستن به این سازمانها هستند تعلق خواهد گرفت. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یک سبد کالایی متنوع با اختیار خرید کالاهای مختلف در اخیار این افراد قرار خواهیم داد گفت:برای کارکنان دولت نیز یک سیاست جبرانی اتخاذ شده که به طور متوسط مبلغ 200 هزار تومان به کسانی که حقوقشان زیر 3 میلیون تومان است اعم از شاغلین و بازنشستگان تعلق میگیرد. 

محمد شریعتمداری افزود:قرار است مبلغی نیز به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود تا این سازمان بسته های حمایتی را به دریافت کنندگان در آمد زیر 3 میلیون از قشر کارگر و یا مستمری بگیران این سازمان تخصیص دهد. 

وی ادامه داد:بسته حمایتی دیگری نیز برای افرادی مانند کارگران ساختمانی، رانندگان، زنبورداران، صیادان و ... که در این دو گروه نبودند پیش بینی شده است که با همان شرط در آمد زیر 3 میلیون تومان در اختیار آنها قرار میگیرد. 

وزیر تعاون افزود:بسته حمایتی دیگری نیز برای دیگر بیمه شدگان و افرادی که در این گروه ها نبودند، پیش بینی شده که با همان شرط درآمد زیر 3 میلیون تومان در اختیار آنها قرار می گیرد. 

واریز 200هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت در قالب بسته حمایتی دولت

اجرای بسته حمایتی دولت در دو مرحله (مشمولان کمیته امداد و بهزیستی و مددجویان) و سیاست جبرانی کارکنان دولت (واریز   200هزار تومان به حساب حقوق) از روز دوشنبه 21 آبان ماه به صورت مرحله ای آغاز شده است.

هشدار وزارت رفاه در مورد پیامک سبد حمایتی

مهر:روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در خصوص طرح حمایتی دولت از اقشار کم درآمد، اطلاعیه ای صادر کرد. 

به دنبال آغاز طرح حمایت از اقشار کم درآمد جامعه که مطابق تصویب نامه هیأت محترم وزیران به شماره102568/ت 55855 ه مورخ 97/08/05 ؛ در حال اجراست اخیرا شاهد ارسال برخی پیامک ها به مردم هستیم. 

بر این اساس ضمن تاکید بر اینکه هرگونه اطلاع رسانی در خصوص این طرح منحصرا توسط مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی انجام خواهد شد از همه شهروندان درخواست داریم به پیامک های فاقد اعتبار پاسخ ندهند و شماره کارت و رمز دوم خود را در پاسخ به هیچ پیامکی در خصوص این طرح اعلام نکنند.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه برخی سامانه های پیامکی اعلام شده از جمله 5000499 هیچ ارتباطی به این طرح حمایتی دولت از اقشارکم درآمد ندارد درخواست دارد هرگونه اطلاع رسانی را فقط از طریق این مرکز یا پیامکVEZART-REFAH دنبال کنند.

هیچ سامانه پیامکی برای دریافت بسته حمایتی دولت وجود ندارد

فارس: معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا ناجا، گفت:هیچ سامانه پیامکی برای دریافت بسته حمایتی دولت وجود ندار د و اگر شهروندان شماره حساب یا رمز خود را در اختیار سامانه های پیامکی قرار داده اند سریعا نسبت به تغییر رمز خود اقدام کنند.

 

سرهنگ حسین رمضانی معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا ناجا با اعلام خبر فوق اظهار داشت:هموطنان درخصوص دریافت بسته حمایتی دقت لازم را داشته باشند چرا که احتمال دارد مجرمان از فضای بوجود آمده سوء استفاده کنند و بخواهند با ترفندهای مختلف اطلاعات حریم خصوصی بانکی را به سرقت ببرند.

 

معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا ناجا به هماهنگی های لازم با روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت و تصریح کرد:هیچگونه ثبت نامی برای دریافت بسته حمایتی از طریق سرویس های پیامکی مجاز نبوده و اصلا هیچ سامانه پیامکی برای دریافت بسته حمایتی دولت وجود ندارد.

 

وی گفت:اگر شهروندان اطلاعات خود اعم از شماره حساب یا رمز خود را در اختیار سامانه هایی قرار داده اند لازم است هرچه سریعتر به بانک های عامل خود مراجعه کرده و نسبت به تغییر رمز اقدام کنند.

 

این مقام ارشد پلیس فتا اعلام کرد:شهروندان برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص نحوه ثبت و دریافت بسته حمایتی به وب سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس WWW.MCLS.GOV.Ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/م

شماره پیامک و کد پیگیری استعلام مشمول سبد حمایتی دولت

آیا شما سبد کالا می گیرید؟ / جزئیات جدید طرح سبد کالای دولت
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 366
این مطلب مفید بود ؟ 256 110
نظر کاربران
م ن

م ن

من تحت بهزستی هستم ولی سبد کالا دریافت نمی کنم

131 40
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .