نمناک سرگرمیآیا میدانید آیا میدانید های جالب و جدید سری 34
آیا میدانید ، آیا میدانید علمی
آیا میدانید قرنیه چشم تنها عضو بدن انسان است که هیچ رگ خونی ندارد. قرنیه اکسیژن مورد نیاز خود را به طور مستقیم از هوا جذب میکند؟ برای افزایش اطلاعات عمومی خود مطالب جالب دانستنی نمناک را دنبال کنید.

آیا میدانید های عجیب اما واقعی

1.آیا میدانستید با اهدا کردن نیم لیتر خون یک شخص حدود 650 کالری میسوزونه و این نیم لیتر خون هم میتونه جان 3 نفر رو از مرگ نجات بده.

اهدا کردن خون

2.آیا میدانستید بدن انسان طوری تنظیم شده بوده که ما انسان ها باید 4 تا 2 ساعت بخوابیم.برای همینه که بعضی وقتها که نصف شب بیدار میشید دوباره خوابتون نمیبره .

دلیل نصف شب بیدار شدن انسان

3.آیا میدانستید قرنیه چشم تنها عضو بدن انسان است که هیچ رگ خونی ندارد. قرنیه اکسیژن مورد نیاز خود را به طور مستقیم از هوا جذب میکند.

قرنیه چشم رگ خونی ندارد

4.آیا میدانستید کوتاه ترین پرواز جهان بین دو جزیره در شمال اسکاتلند انجام میشود.فاصله بین دو جزیره 2/7 کیلومتر است.و مدت زمان پرواز 47 ثانیه و قیمت بلیط آن 30 دلار می باشد.

کوتاه ترین پرواز جهان بین دو جزیره در شمال اسکاتلند

5.آیا میدانستید عجیب ترین نوع مرگ انسان نفرین اودین نام دارد . در این نوع مرگ ، وقتی فرد به خواب میرود مغزش فراموش میکند ریه ها را به تنفس وا دارد و فرد در اثر این غفلت مغز میمرد.

عجیب ترین نوع مرگ انسان نفرین اودین

6.آیا میدانستید بهترین فیلم های هنرهای رزمی چینی در هنگ کنگ ساخته شده و یا اینکه بازیگرانی مثل جکی چان و بروسلی اصلیت هنگ کنگی دارند.

ساختن فیلم های رزمی چینی در هنگ کنگ

7.آیا میدانستید تحقیقات دانشمندان ثابت کرده که دلیل اصلی خمیازه کشیدن داغ کردن مغز است که خمیازه جهت خنک کردن آن انجام میشود.

دلیل اصلی خمیازه کشیدن داغ کردن مغز

8.آیا میدانستید یکبار در آمریکا در یک مغازه ورزشی پلیس یک زن حامله رو دستگیر کرد و فکر کرد اون داره زیر لباسش یک توپ رو میدزد.

دستگیری یک زن حامله

9.آیا میدانستید تحقیقات نشان داده اگر در هنگام مطالعه از یک آدامس استفاده کنید و در زمان امتحان همان آدامس را بجوید احتمال یاد آوری مطالب تا 29 درصد افزایش می یابد.

تاثیر آدامس جویدن هنگام مطالعه

10.آیا میدانستید هنگ کنگ صاحب بیشترین تعداد واگن های برقی دو طبقه در دنیاست که روزانه بیشتر از 230 هزار نفر رو جا به جا میکند.

بیشترین واگن های برقی دو طبقه در هنگ کنگ

آیا میدانید های شگفت انگیز و خواندنی سری سی و چهارم

آیا میدانید های جالب و جدید سری 34
: امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ک.ک/ز.ت
این مطلب مفید بود ؟
11 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف