ابتلا به بیماری ام اس
ابتلا به بیماری ام اس دلایل بسیاری همچون عوامل محیطی، ژنتیکی، سابقه فامیلی، عفونت های دوران کودکی و.. دارد، اما علاوه بر این دلایل یکی از رفتار و اخلاق شما عامل ابتلا به این بیماری فلج خطرناک است.

با ادامه دادن به این اخلاق به سوی بیماری ام اس می روید!!!

 

ابتلا به بیماری ام اس همانگونه که می دانید دلایل مختلفی دارد اما یکی از رفتارهای شما هم در ابتلا به این بیماری موثر است و آنهم چیزی نیست جز عصبانیت. عصبانیتی که تقریبا در ابتلا به هر نوع بیماری نقش دارد.

طبق گفته ی متخصصان به صورت علمی و کتابی ثابت نشده که عصبانیت به طور مستقیم بر ایجاد بیماری ام . اس نقش دارد، اما عصبانیت موجب تشدید علائم در این بیماران می شود.

یک متخصص مغز و اعصاب می گوید:ام اس یک بیماری خود ایمنی است. نمی توان گفت میزان شیوع این بیماری افزایش یافته بلکه باید گفت توجه و آگاهی مردم به بیماری و مراجعه به پزشک بیشتر و تشخیص بیماری نیز از سوی پزشکان بسیار بهتر شده است.

 ادعا شده است که عوامل محیطی، ژنتیکی، سابقه فامیلی، عفونت های دوران کودکی و بیماری های درگیر کننده سیستم ایمنی بدن همگی در ایجاد بیماری ام اس تاثیر گذارند و برخی می گویند هر چه از خط استوا دورتر شویم میزان شیوع ام اس بیشتر می شود، اما نتیجه قطعی علمی برای این نظریه وجود ندارد.

عصبانیت

تاثیر منفی این اخلاق در ابتلا به بیماری ام اس

 

این متخصص مغز و اعصاب تاکید کرد:علائم هشدار دهنده ام اس نظیر اختلال دید، اختلال در اجابت مزاج، تعادل، راه رفتن، اختلالات حسی، تاری دید و در مواردی دو بینی و از بین رفتن دید چشم برای مدتی باید مورد توجه قرار گیرد. علائم یاد شده ممکن است موقتی یا دائمی باشد به طوریکه علائم به گونه ای است که موجب آزار بیمار می شود.

این متخصص مغز و اعصاب در خصوص تغذیه بیماران مبتلا به ام اس گفت:باید غذای مصرفی بیماران کم نمک باشد، میوه و سبزیجات تازه را در سبد غذایی خود بگنجانند، از مصرف چهار مغز غافل نشوند، لوبیا و اسفناج مواد مفیدی برای این بیماران است و توصیه می شود روغن مورد استفاده نیز مایع و آفتابگردان باشد.

در همدان انجمن بیماران مبتلا به ام اس فعال است و بیماران نیز از تشکیل انجمن رضایت دارند. به طوری که در حال حاضر 60 نفر را برای آب درمانی و 30 نفر را به کار درمانی و فیزیوتراپی فرستاده ایم.

خطر ابتلا به بیماری ام اس با این اخلاق شما!

4.7183
این مطلب مفید بود ؟17112
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایسنا /ن
وبگردی