نمناک فرهنگ و هنرموسیقی ابراهیم حدیدی گل آقای سیستانی درگذشت +عکس
ابراهیم حدیدی ، ابراهیم حدیدی نوازنده سیستانی
استاد ابراهیم حدیدی از هنرمندان برجسته موسیقی، سرنا نواز و سازنده ساز سیستانی معروف به گل آقا در گذشت.
تاریخ انتشار : 5 آبان 1396

درگذشت ابراهیم حدیدی نوازنده سیستانی 

استاد ابراهیم حدیدی نوازنده سرشناس سیستانی معروف به گل آقا بعد از 15 روز در کما بودن در بیمارستان زابل درگذشت.

ابراهیم حدیدی از هنرمندان برجسته موسیقی استان و سرنا نواز و سازنده ساز سیستانی معروف به گل آقا بود. این «سرنا نواز» متولد 1336 در روستای دهنوی از توابع شهرستان زهک بود و چندین نسل از خاندانش سردمداران موسیقی منطقه سیستان بوده اند. او علاوه بر مهارت در نواختن گوشه ها و ملودی های اصیل سیستانی با ساز سرنا، در ساخت انواع سازهای محلی چون دهل، رباب، قیچک و سرنا مهارت داشت.

حدیدی در کارگاه کوچک خود در خانه با کمک پسرانش که همه نوازنده هستند به ساخت ساز می پرداخت.او آخرین فرزند خانواده بود که بعد از فوت 10 برادرش برای پدر و مادر آنقدر عزیز شد که پدر او را «گل آقا» نامید.

ابراهیم حدیدی

درگذشت استاد ابراهیم حدیدی معروف به گل آقا

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی درگذشت استاد ابراهیم حدیدی از نوازندگان برجسته موسیقی استان سیستان و بلوچستان پیام تسلیتی را منتشر کرد.
فرزاد طالبی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی درگذشت استاد ابراهیم حدیدی از نوازندگان برجسته موسیقی استان سیستان و بلوچستان پیام تسلیتی را منتشر کرد.
در متن پیام تسلیت فرزاد طالبی آمده است:
«باسمه تعالی/ این مرگ، نه مرگ؛ نقل جای است ...
خبر رسید که بزرگ مردی از اقلیم موسیقایی سیستان و چهره ای پر فروغ از ماندگاران هنر ایران عزیز، دعوت حق را پاسخ گفت.
استاد ابراهیم حدیدی «گل آقا»، نماینده خاندانی سربلند که نسل در نسل، سردمداری موسیقی سیستان را بر عهده گرفته و با عزت نفسی مثال زدنی و پنجه گردانی هایی توانا در ساز سرنا، نغمه های اصیل منطقه خود را متعهدانه قوام و دوام بخشیده و فرهنگ شفاهی قوم خویش را عاشقانه، میراث داری نمود.
اینجانب ضمن تسلیت فقدان وی به جامعه هنری کشور، رحمت و آرامش روح بلندش و صبر و اجر خانواده محترمش را از درگاه خداوند منان، مسألت می نمایم.
فرزاد طالبی/ مدیرکل دفتر موسیقی»
استاد ابراهیم حدیدی از هنرمندان برجسته موسیقی استان و سرنانواز و سازنده ساز سیستانی معروف به گل آقا پس از 15 روز کما در بیمارستان زابل درگذشت.

ابراهیم حدیدی گل آقای سیستانی درگذشت +عکس

ابراهیم حدیدی گل آقای سیستانی درگذشت +عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از مهر - باشگاه خبرنگاران / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف