نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون غافلگیر کردن ابوالحسن تهامی دوبلور پیشکسوت در خندوانه
ابوالحسن تهامی ، برنامه خندوانه
ابوالحسن تهامی دوبلور پیشکسوت کشورمان مهمان شب گذشته برنامه خندوانه شد و رامبد جوان با گرفتن جشن تولد برای این مرد پیشکسوت رادیو او را غافلگیر کرد.
تاریخ انتشار : 4 مرداد 1396

ابوالحسن تهامی مهمان برنامه خندوانه شد

برنامه خندوانه با اجرای رامبد جوان شب گذشته سوم مرداد 1396 ساعت 23 روی آنتن شبکه نسیم رفت .رامبد جوان در این برنامه میزبان ابوالحسن تهامی دوبلور پیشکسوت رادیو و تلویزیون بود. ابوالحسن تهامی در این برنامه از نحوه ورودش به دنیای دوبله گفت و با اجرا کردن مجموعه صوتی رستم و سهراب شب متفاوتی را در برنامه رقم زد.

حضور 59 ساله ابوالحسن تهامی در دنیای دوبله

ابوالحسن تهامی بعد از سلام و احوالپرسی با مردم درباره حال و هوای این روزهایش گفت :حال و هوایم زیاد خوب نیست زیرا من این روزها کار های خیلی زیادی دارم که وقت کافی برای انجام آنها ندارم. بدقولی دیگران هم در انجام نشدن این کارها موثر است و همین بد قولی من را نیز بدقول کرده اما خود من تا جایی که به یاد دارم همیشه خوش قول بودم.

ابوالحسن تهامی درباره سال ورودش به دنیای دوبله گفت :اولین قرارداد من مربوط به سال 1337 است و در حال حاضر من 59 سال است در این حرفه هستم . این قرارداد را با من و چنگیز جلیلوند بستند و ما پیش از آن حدود یکسال در تئاتر مشغول بودیم و در واقع بعد از دیدن نمایش ما در تئاتر برای دوبله انتخاب شدیم و ماهی 250 تومان به ما پول میدادند که در آن زمان پول بسیار زیادی بود. من در همان زمان در تئاتر کار میکردم و شبی 5 تومان میگرفتم و در دانشسرای عالی هم زبان میخواندم و تدریس میکردم و ماهی 150 تومان میگرفتم . یک شب که به مهمانی رفته بودیم و درباره حقوق هایی که میگرفتم صحبت صحبت میکردم همسر دایی بنده به مادرم توصیه کرد که زودتر برایش همسر انتخاب کنید .

این دوبلور پیشکسوت درباره تعداد آنونس های فیلمی که گفته بود گفت :من به اندازه موهای سرم آنونس گفته ام اما درخواست رامبد جوان برای گفتن یک آنونس در برنامه را رد کرد و گفت :باید شرایط و منطق آن برای گفتن باشد و حس آن اتفاق بیوفتد .

ابوالحسن تهامی

ابوالحسن تهامی در خندوانه

ابوالحسن تهامی از حضور خانواده اش در استرالیا صحبت کرد و گفت :من در سال 1351 به دلیل علاقه خاصی که به استرالیا داشتم خانواده ام را به آنجا فرستادم و در حال حاضر در آنجا ساکن هستند و من به آنجا رفت و آمد دارم و با هواپیما حدود 20 ساعت راه است.

دوبلور پیشکسوت رادیو درباره مجموعه صوتی رستم و سهراب که یک اجرای دراماتیک براساس شعر فردوسی است توضیح داد و از حضور حامد بهداد در این مجموعه در نقش پیک و رهام گفت و اشاره کرد این اثر در روز 4 مرداد در خانه دانشمندان ایران رونمایی میشود.

اجرای فوق العاده رستم و سهراب توسط ابوالحسن تهامی

ابوالحسن تهامی در بخشی از برنامه خندوانه اجرای فوق العاده ای از مجموعه صوتی رستم و سهراب را داشت و باعث شگفتی همه اهالی خندوانه شد.

این دوبلور خندوانه درباره ترجمه کتاب هملت گفت :حدود 2 سال طول کشید تا توانستم این کتاب را ترجمه کنم و این همزمان با ماموریت همسرم برای تدریس در دانشگاه استرالیا بود که برای سه سال آنجا بودیم و 2 سال آن صرف ترجمه هملت و یکسال بعد برای ترجمه کارهای دیگر گذشت.

در بخش پایانی برنامه خندوانه رامبد جوان با آوردن کیک تولد ابوالحسن تهامی دوبلور پیشکسوت کشورمان را غافلگیر کرد و این گوینده رادیو در برنامه خندوانه قول داد که همه اهالی خندوانه را میهمان بستنی کند تا باعث شادی آنها شود.

غافلگیر کردن ابوالحسن تهامی دوبلور پیشکسوت در خندوانه

غافلگیر کردن ابوالحسن تهامی دوبلور پیشکسوت در خندوانه
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف