نمناک اخبارسیاست متن پیام صوتی جدید ابوبکر البغدادی سرکرده داعش
ابوبکر بغدادی ، پیام صوتی ابوبکر بغدادی
یک فایل صوتی برای نخستین بار در یک سال گذشته از سوی رسانه های تبلیغاتی وابسته به گروه تروریستی داعش منتسب به ابوبکر البغدادی سرکرده داعش منتشر شد.
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1397

ابوبکر بغدادی پیام صوتی جدید منتشر کرد

ایسنا:برای نخستین بار طی یک سال قبل رسانه های تبلیغاتی متعلق به گروه تروریستی داعش یک فایل صوتی منتشر کردند که گفته می شود منتسب به ابوبکر البغدادی است. 

ابوبکر البغدادی،سرکرده گروه تروریستی داعش در این فایل صوتی که موسسه تبلیغاتی الفرقان منسوب به داعش آن را منتشر کرد، هواداران خود را به پایداری و ادامه فعالیت شان فرا می خواند. 

در این گزارش آمده است که هنوز تایید نشده است که فایل صوتی منتشر شده مربوط به شخص البغدادی است. 

طبق این گزارش، آخرین فایل صوتی البغدادی که مدت آن 46 دقیقه است، اواخر سپتامبر سال 2017 یعنی قبل از اینکه داعش "پایتخت خود خوانده اش" شهر رقه سوریه را از دست دهد، منتشر شده است. از آن زمان تاکنون خبرهای تایید نشده ای از کشته و یا مجروح شدن وی منتشر شد و هنوز سرنوشت البغدادی و محل اختفاء وی نامشخص است. 

اگر چه این نوار صوتی تاریخ مشخصی ندارد اما در آن به وقایع اخیر چون بازداشت یک کشیش آمریکایی در ترکیه اشاره می شود. 

با وجود این که گروه داعش، اکثر مناطق مهم و شهرهای تحت کنترل خود در سوریه و عراق را از دست داده اما هنوز از سرنوشت و محل اختفای ابوبکر بغدادی خبری در دست نیست. 

داعش سال پیش از موصل در عراق و رقه در سوریه که مهمترین شهرهای تحت کنترل این گروه بود بیرون رانده شد. 

ابوبکر بغدادی، در سال 2014 در مسجد معروف موصل خبر از تاسیس یک "خلافت اسلامی" داد. 

ابوبکر بغدادی

اظهارات جدید ابوبکر بغدادی در پیام صوتی جدیدش

به گزارش خبرگزاری رویترز در این پیام صوتی گفته می ‍شود:"برای مجاهدین پیروزی یا شکست با مقیاس در دست داشتن یک شهر یا اشغال آن و یا اشراف بر آسمان آن و یا حتی در اختیار داشتن بمب هوشمند و موشک قاره پیما نیست." 

در چند سال گذشته بارها خبر کشته شدن ابوبکر بغدادی که آمریکا برای سر او 25 میلیون دلار جایزه تعیین کرده، مخابره شده اما هیچ گاه تایید نهایی نشده بود. 

چند ماه پیش، رسانه های خبری نزدیک به داعش از مرگ پسر ابوبکر بغدادی در استان حمص سوریه و طی "یک عملیات کماندویی" خبر دادند. 

چند روز پیش هم سازمان ملل متحد در گزارش جدید خود اعلام کرد با وجود بیرون راندن داعش از اکثر نقاط سوریه و عراق هنوز 20 تا 30 هزار از شبه نظامیان این گروه در این دو کشور حضور دارند.

انتهای پیام/م

متن پیام صوتی ابوبکر بغدادی سرکرده داعش منتشر شد

متن پیام صوتی جدید ابوبکر البغدادی سرکرده داعش
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف