ابوبکر بغدادی

اطلاعات جدید از سرنوشت ابوبکر بغدادی سرکرده داعش

تاریخ انتشار : 11 آذر 1396کد مطلب : 60635زمان مطالعه : 2 دقیقه
دستگاه اطلاعات عراق به داده هایی دست یافته که نشان میدهد ابوبکر بغدادی سرکرده داعش هنوز زنده است و در نزدیکی مرزهای مشترک عراق و سوریه مخفی شده است.

عراق اطلاعات جدیدی از ابوبکر بغدادی فاش کرد

ژنرال یحیی رسول، سخنگوی وزارت دفاع عراق در گفت وگو با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز اظهار داشت:ما اطلاعات بسیاری داریم که حاکی از آن است ابو بکر بغدادی زنده و در حال حاضر در بیابان های بین مرزهای عراق و سوریه در رفت و آمد است و هنوز گروهک های داعش در این مناطق بیابانی حضور دارند.

رسول فاش کرد، این اطلاعات به صورت دقیقتر تایید می کنند که بغدادی در منطقه ای در حد فاصل شهر مرزی القائم در استان الانبار عراق و شهر البوکمال سوریه مخفی شده است.

ابوبکر بغدادی

آخرین اخبار از ابوبکر بغدادی

سخنگوی وزارت دفاع عراق به تعداد دقیق تروریست هایی که همچنان در منطقه حضور دارند، اشاره ای نکرد و تنها آنها را ده ها تن اعلام و تاکید کرد که بغدادی یکی از آنهاست.

وی افزود:این تروریست ها مانند موش در مخفیگاه هایی در زیر زمین زندگی می کنند و برخی نیز در لباس کشاورزان یا زنان فرار می کنند.

یکی از رهبران نیروهای حشد شعبی پیشتر گفته بود، بغدادی به همراه نیروهای آمریکایی است و آنها او را نخواهند کشت مگر اینکه برای هدفی مجبور به این کار شوند و یا اینکه دیگر برای آنها فایده ای نداشته باشد، به هر حال عملیات قتل بغدادی به شکل نمایش های هالیوودی و با کارگردانی عالی انجام خواهد شد تا جهان روایت آمریکایی ماجرا را باور کند.

وی افزوده بود:جهان در این مورد اتفاق نظر دارد که همه گروه های افراطی که در دهه های گذشته شکل گرفته و داعیه اسلام داشتند، وزارت اطلاعات آمریکا در ایجاد آنها نقش سازنده و مهمی داشته و متاسفانه این گروه ها از حمایت های مالی برخی کشورهای عربی برخوردار هستند.

این رهبر حشد شعبی در ادامه گفته بود:داعش برای آمریکا بهانه بازگشت به عراق تحت عنوان مبارزه با تروریسم را فراهم کرد، آمریکا امیدوار بود دستاوردهای بیشتری داشته باشد اما فتوای مرجعیت دینی عراق برای تشکیل حشد شعبی معادلات در میادین نبرد را تغییر داده و با خون شهدا نقشه بزرگ آمریکایی ها در هم شکست.

اطلاعات جدید از سرنوشت ابوبکر بغدادی سرکرده داعش

4.716
این مطلب مفید بود ؟151
برگرفته از ایسنا - / ل
وبگردی