نمناک اخبارسیاست زندگی عادی ابوبکر البغدادی سرکرده داعش در الخابور!
ابوبکر بغدادی ، کمیته روابط خارجه
نایب رئیس کمیته روابط خارجه پارلمان سوریه در ادامه فاش کرد، به نظر می رسد که ابوبکر بغدادی، رهبر داعش در این منطقه باشد و به زندگی عادی خود با حمایت آمریکایی ها ادامه می دهد.
تاریخ انتشار : 12 دی 1396

ابوبکر بغدادی در شرق الخابور حضور دارد؟

ابوبکر بغدادی یک مسئول پارلمانی سوریه از احتمال حضور ابوبکر بغدادی در شرق الخابور تحت حمایت نیروهای آمریکایی خبر داد.
 
نایب رئیس کمیته روابط خارجه در پارلمان سوریه تاکید کرد، تمام نقشه های آمریکا به هم خورد و محکوم به شکست شدند و آمریکا در حال حاضر تلاش می کند سناریوهای جایگزینی را برای سرپوش گذاشتن بر پیروزی های ارتش سوریه بر تروریست ها در نگاه جهان پیاده کند.

عمار الاسد، نایب رئیس کمیته روابط خارجه در پارلمان سوریه در گفت وگوی تلفنی با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه اظهار داشت:آمریکا بیش از هر کشوری در جهان برای تروریسم سرمایه گذاری می کند. صحبت از تلاش های این کشور برای تبدیل سوریه به افغانستانی دیگر به دور از منطق است، آمریکا داعش را ایجاد کرد، اما در دستیابی به اهداف خود ناکام ماند، به همین دلیل رهبران داعش را از حسکه به مکانی نامعلوم منتقل کرد. پیش از این نیز واشنگتن در شرایطی که ارتش سوریه بیش از 95 درصد خاک کشور را در دست داشت، داعش ی ها را از حومه دیرالزور خارج کرد.

عمار اسد افزود:امروز آنها از تشکیل "ارتش ملی" سوریه خبر می دهند. همان گونه که پیش از این در اردوگاه الرکبان در حسکه از آن سخن می گفتند، اما این عنوان ها تنها ابزارهای رسانه ای هستند، زمانی که می گویند رئیس ستاد ارتش ملی سوریه فرمانده تیپ فلان است، دروغ می گویند، آنها تفاوت چندانی با سیاست های دولت ترامپ ندارند که به تازگی مدعی شده که "آمریکا داعش را در سوریه و عراق نابود کرد"، آیا کسی این حرف را باور می کند، آمریکا روی داعش سرمایه گذاری کرد و امروز نیز روی گروه های باقی مانده داعش سرمایه گذاری می کند و صراحتا این مساله را اعلام کرده و خجالت نمی کشد.

نایب رئیس کمیته روابط خارجه پارلمان سوریه در ادامه فاش کرد:ارتش سوریه امروز در شهر دیرالزور می جنگد. گروه هایی از داعش در شرق خابور که در کنترل آمریکایی هاست، حضور دارند. به نظر می رسد که ابوبکر بغدادی، رهبر داعش در این منطقه باشد و به زندگی عادی خود با حمایت آمریکایی ها ادامه می دهد. آنها در حال طرح ریزی نقشه هایی هستند. آمریکا نوک پیکان اسرائیل در منطقه برای ضربه زدن به ارتش سوریه و تقسیم این کشور است.

وی تاکید کرد:دمشق به خوبی می داند آنها چه نقشه ای دارند. به همین دلیل تمامی سناریوها و طرح های جایگزین برای مقابله با هر گونه تغییری در موضع گیری ها در میدان نبرد را در اختیار داریم و ارتش در تمامی استان ها مستقر است هر چند در برخی استان ها به شکل کامل حضور ندارد اما حضورش در خاک سوریه احتمالا به 98 درصد برسد. پیامد هر گونه اقدام غیرمسؤولانه ای متوجه آمریکا و منافع این کشور خواهد بود، زیرا آمریکایی ها امروز در سوریه به دنبال آغاز طرح های جدیدی هستند اما این طرح ها نیز مانند گذشته ناکام خواهند ماند.

زندگی عادی ابوبکر البغدادی سرکرده داعش در الخابور!

زندگی عادی ابوبکر البغدادی سرکرده داعش در الخابور!
:
امتیاز : 2 تعداد رای : 5
برگرفته از جام جم آنلاین - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 2 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف