نمناک دنیای مددکوراسیون منزل با کم نوری اتاق بدون پنجره چه کنیم؟
اتاق بدون پنجره ، اتاق خواب کم نور
7 ایده برای روشن و جذاب تر شدن اتاق های بدون پنجره و کم نور برایتان آورده ایم, با این ایده ها اتاق را روشن تر کنید.

راه حل اتاق های بدون پنجره و تاریک

با چند ترفند ساده و ماهرانه به سادگی می توانید اتاق خواب بدون پنجره و کم نور خود را تبدیل به فضایی پویا، سرزنده و با نشاط کنید.

منازلی وجود دارند که برخی از اتاق های شان پنجره ندارد، از این رو کسانی که از این گونه اتاق ها بهره می برند، از نعمت نور طبیعی خورشید محروم هستند. حال اولین سوالی که پیش می آید، این است با کم نوری اینگونه اتاق ها چه باید کرد. آیا راهی برای بهتر و جذاب تر شدن این اتاق ها وجود دارد؟

اتاق بدون پنجره

ایده هایی برای اتاق بدون پنجره

دراین مطلب شما را با روش هایی آشنا می کنیم که با پیروی از آنها می توانید اتاق های تاریک و بدون پنجره را به نحوی درست کنید که قابل تحمل تر شده و نبود پنجره دیگر یک نقص بزرگ نباشد. اتاق های بدون پنجره همیشه یک چالش بزرگ را مطرح می کند. حال اگر شما قصد فروش چنین خانه ای با اتاق های بدون پنجره را نیز داشته باشید، مخصوصا در فصولی که هوا زود تاریک می شود، دچار مشکل جدی خواهید شد.

برای اینکه بتوان اتاق تاریک و بدون پنجره چنین خانه هایی را زیبا کرد، به هیچ عنوان نمی شود روزهای سال را کوتاه و یا بلند کرد، اما در عین حال راه کارهایی وجود دارند که می توانند فضای محیط اتاق های بدون پنجره را زیبا کند. به نحوی که بیینده حس اتاق هایی را که با نور طبیعی روشن می شوند را داشته باشد. در این مطلب شما را با هفت روش، از انتخاب رنگ مناسب وسایل گرفته تا خلاقیت در دکوراسیون اتاق های بدون پنجره آشنا می کنیم تا چنین اتاق هایی زیباتر و جذابتر دیده شود.

1. استفاده از رنگ های روشن

همان طور که می دانید، انتخاب یک رنگ برای اتاق می تواند مهمترین مورد باشد. البته این در حالی است که شما از نور طبیعی بهره مند باشید. اما اگر اتاق شما دارای پنجره نباشد، انتخاب رنگ مناسب بی شک مهمترین گزینه برای اتاق های کم نور و بی پنجره است. زیرا انتخاب رنگ نامناسب می تواند چهره اتاق ها را دگرگون کند. پس در هنگام انتخاب رنگ برای اتاق خود شرایط اتاق را حتما در نظر داشته باشید.

توجه داشته باشید، رنگ های روشن، براق و نیمه گرم بیشترین انعکاس ممکن را دارند. هر چند لایه نازکی از آن روی دیوار کشیده شده باشد. چنین رنگ هایی می توانند برای اتاق های بدون پنجره بسیار مناسب باشند. مشکل استفاده از رنگ روشن این است که نواقص روی دیوار را بهتر در معرض دید قرار می دهد. از این رو قبل از رنگ کردن اتاق های بدون پنجره سعی کنید، زیر ساخت آن به درستی انجام بگیرد تا بعد از رنگ زدن نواقص دیوار نمایان نشود. در جایی که امکان تغییر دادن فرم دیوار برای شما میسر نیست، استفاده از رنگ های روشن براق و نیمه گرم به همراه مبل های روشن بسیار کاربرد دارد و می تواند فریبنده و عین حال جذاب باشد.

2. استفاده از مبلمان شفاف و درخشان
شاید دیوارها تنها چیزی باشد که برای روشن کردن نمای داخلی باید در نظر بگیریم. اما وسایلی که درون اتاق های بدون پنجره قرار می گیرند نیز می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. به طور مثال وقتی شما از مبل ها با رنگ های روشن استفاده می کنید، چون خاصیت بازتاب رنگ روشن بیشتر از سایر رنگ ها است، از این رو می تواند جلوه زیبایی به اتاق بدون پنجره تان بدهد. شیشه ها، سنگ مرمره تیره، جلا نیکلی، و اکرلیک شفاف و حتی یک میز قهوه ای می تواند جلوه خاصی به یک اتاق بدهند و حس اینکه درون اتاق هوا جریان دارد را زنده کنند اما در حد امکان در اتاق های کم نور از وسایل تیره استفاده نکنید.

3. استفاده از آینه های بزرگ
یکی از قدیمی ترین ترفندها برای روشن و دلنواز کردن اتاق های تاریک استفاده از آینه های بزرگ است. استفاده از یک آینه بزرگ درون اتا ق هایی که دارای محفظه کوچک هستند، می تواند حس بزرگ بودن اتاق را زنده کند. یک آینه بزرگ با توجه به بازتابش نوری که دارد، حس یک پنجره مصنوعی را تداعی می کند. وقتی بازتابش نور محیط از آینه بیرون می آید، انگار که خورشید از درون آن به اتاق شما می تابد. سعی کنید آینه را جایی از اتاق قرار دهید که حس پنجره بودن را بیشتر احساس کنید. شاید مرکز اتاق بهترین جا برای قرار دادن آینه های قدی باشد.

4. استفاده از قاب های دیواری با قابلیت بازتابندگی نور

شما می توانید به جای استفاده از یک آینه بزرگ، از یک مجموعه قاب که توانایی بازتابش نور را دارند، استفاده کنید. سعی کنید قسمتی از دیوار را به اندازه یک آینه بزرگ با قاب هایی که توانایی بازتابش نور را دارد، بپوشانید. وقتی شما چند قاب را کنار هم قرار می دهید، انعکاس نور در این قاب ها با هم ترکیب می شوند. این همان چیزی است که شما می خواهید. قابل ذکر است که پخش نور می تواند بزرگ نمایی خاصی به اتاق بدون پنجره بدهد. شما می توانید استفاده از قاب های آویزان را نیز گسترش دهید. این کار بازتاب نور را در اتاق های بدون پنجره گسترش می دهد. در نتیجه با این انعکاس نور، اتاق جذاب و شادتری خواهید داشت.

5. استفاده از یک منبع نوری آویزان با نور کم
استفاده از یک منبع نورکم اما آویزان مثل لوستر معمولا یک راه عالی برای رسیدن به یک نور لطیف و آرامش بخش در هر فضایی است. شما می توانید از چنین منابع نوری آویزانی بالای مبلمان و یا صندلی های راحتی خود استفاده کنید. این سبک از نور پردازی به شما کمک می کند تا احساس فوق العاده گرم و لطیفی را تجربه کنید. شما می توانید برای نقاط اضافی اتاق که خیلی تاریک هستند، از این منابع نوری بهره برید.

6. استفاده از در شیشه ای
شاید برای شما جالب باشد، به جای استفاده از درب های چوبی سنتی از درب های شیشه ای برای جایگزین کردن آن بهره ببرید، البته اگر برای شما مقدرو باشد. انجام این کار به شما این امکان را می دهد تا از نور عبوری سایر اتاق ها که دارای پنجره هستند به نفع خود استفاده کنید. شیشه ها نه تنها نور بیشتری را در اختیارتان قرار می دهند، بلکه با وجود چنین درهایی شما احساس می کنید، در یک محیط آزاد و جاری به سر می برید.

7. استفاده از یک نقطه کانونی تک

در اتاق های بدون پنجره بهتر است، از وسایل کمتری استفاده کنید. وسایل کمتر در چنین اتاق هایی حس آشفته بودن را از انسان می گیرد. شما می توانید در چنین اتاق هایی شومینه و یا بخاری خود را نقطه کانونی لحاظ کنید و دیگر وسایل مثل مبل و حتی گلدان را در کناره ها قرار دهید. سعی کنید، دیوار رو به روی شما خالی باشد. این کار حس تازه ای را به شما منتقل می کند.

با کم نوری اتاق بدون پنجره چه کنیم؟

با کم نوری اتاق بدون پنجره چه کنیم؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از فردا -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف