نمناک دنیای مددکوراسیون منزل ترفندهایی برای دکوراسیون اتاق خواب بدون پنجره + تصاویر
اتاق بدون پنجره ، اتاق بدون نور
اتاق های بدون پنجره و کم نور را از تاریکی نجات دهید, میتوانید با این ترفندهای دکوراسیونی اتاق بدون پنجره را دلباز کنید.

راه حلی برای اتاق بدون پنجره

به طور معمول هنگامی که محدودیت و فقدان چیزی در خانه تان را حس کنید تازه به اهمیت کار آیی آن پی می برید. این در مورد هر چیزی صدق می کند و پنجره ها از آن مستثنی نیستند. هنگامی که با مشکل عدم پنجره در زیرزمین، راهرو، حمام یا اتاق ها مواجه می شوید تازه به تاثیر و اهمیت پنجره ها در خلق فضایی باز و دل انگیز با نور طبیعی پی خواهید برد.

در این جا چند ایده ی طراحی دکوراسیون وجود دارد که می توانید با به کار بردن آن ها همان تاثیر را در اتاق های کوچک بدون پنجره القا کنید تا جادار تر و دل بازتر به نظر برسند.

اتاق بدون پنجره

دکوراسیون اتاق بدون پنجره

اگر سالن یا اتاق تان پنجره ای به بیرون نداشت یا اینکه پنجره به قدری کوچک بود که تفاوتی با نبودن نمی کرد، اینچنین خانه تان را نورانی کنید. شاید شما هم خانه ای داشته باشید که اتاقی بدون پنجره و بینصیب از نور طبیعی دارد. در چنین شرایطی برای روشن کردن فضای اتاق خود بهتر است به فکر یک نورپردازی شکیل و جذاب باشید.

شاید موثر ترین راه برای القای حس وجود پنجره برپایی یک آینه بزرگ در دیوار باشد. آینه ها نه تنها نور را بازتاب می دهند و با این کار باعث افزایش شدت آن می شوند بلکه به اتاق عمق داده و ابعاد آن را بزرگ تر نشان می دهند. اگر سقف اتاق کوتاه است باید تا جای امکان آینه بزرگتری نصب کنید که تا نزدیک سقف ارتفاع داشته باشد اما به سقف نرسد.

دیوارها را به رنگ روشن درآورید
یک راه مناسب این است که از رنگ های روشن برای رنگ آمیزی دیوارهای اتاق استفاده کنید. این بدین معنا نیست که دیوارها حتما باید به رنگ سفید باشند اما بهتر است که سقف چنین اتاق هایی را به رنگ سفید درآورد. تناژهایی از رنگ سفید یا قهوه ای روشن، انتخاب های خوبی برای دیوارهای زیرزمین یا راهروهای خانه محسوب می شوند.
 
اتاق بدون پنجره

اتاق بدون پنجره ولی دلباز

پنجره کاذب نصب کنید!
با ساختن دیواری کاذب و پنجره ای بر روی آن، وقتی چراغ این قسمت روشن شود؛ به نظر می رسد که نور طبیعی وارد قسمت اصلی اتاق می گردد. برای زیباتر کردن فضای آن نیز بهترین راه این است که به جای شیشه های معمولی از شیشه های رنگی و طرح دار برای این پنجره استفاده کنید.
هالوژن ها و نورافکن ها، برای روشن کردن اتاق های بدون پنجره بسیار مناسب هستند و هر نقطه ای از آن را به خوبی پرنور می کنند. بهتر است در اتاق هایی که وقت زیادی در آن می گذرانید، چند هالوژن به فاصله های یکسان، روی سقف نصب کنید. همچنین برای جلوه دادن به فضای داخلی می توان از این چراغ ها برای تورفتگی های دیوار نیز استفاده کرد.
 
از قطعات شیشه ای در فضای داخلی اتاق استفاده کنید
امکان دارد برخی از افراد که از مکان های بسته ترس غیرارادی دارند، در این گونه اتاق ها دچار مشکل شوند. برای کم کردن اضطراب و آرامش این افراد بهتر است تا جایی که می شود، از بخش های شیشه ای در فضای داخل اتاق استفاده کنید. هیچ دیواری به این اتاق اضافه نکنید اما اگر مجبور به این کار شدید حتما یک پنجره در آن تعبیه کنید. اتاق های بدون پنجره اما با فضای وسیع و باز، استرس و اضطراب کمتری را در افراد ایجاد می کنند. اما در اتاق های کوچک و محدود، پنجره حقیقتا باعث آرامش روح و روان است. حتی اگر این تاثیر صرفا یک تلقین باشد.

ترفندهایی برای دکوراسیون اتاق خواب بدون پنجره + تصاویر

ترفندهایی برای دکوراسیون اتاق خواب بدون پنجره + تصاویر
: امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
این مطلب مفید بود ؟
2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف